Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Japánok szeretik a Magyarokat?

A Japánok szeretik a Magyarokat?

Figyelt kérdés
2011. márc. 22. 20:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Hát...a Neoton Famíliát szeretik jó páran :D
2011. márc. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem annyira nem erdekli az atlag japant Europa es Magyarorszag. A legtobb muvelt japan tisztaban van azzal, hogy van Magyarorszag meg Budapest, ami korabban Buda es Pest volt, sot alt. azzal is, hogy a nyelvunk elegge hasonlo bizonyos dolgokban, de ezen felul nem igazan tudnak Magyarorszagrol. Hisz honnan tudnak, mikor a vilag masik felen vannak es az atlag japan igy nem nagyon talalkozik atlag magyarral? Mi sem tudunk sokat a japanokrol, max. a sztereotipiakat meg amiket TV-ben hallunk. Ilyenek alapjan pedig nehez megitelni, hogy melyik nep milyen. Nekem japan az anyosom. Nagyon szeret, de nem azert, mert magyar vagyok, ahogy en sem azert szeretem ot, mert o japan.
2011. márc. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Igen, azok a japánok, akik hallottak Magyarországról, azok szeretik is, két dolog miatt.

Magyarország az egyetlen, aki a II. Vh-ban az átállás után nem üzent hadat Japánnak (valószínűleg feledékenységből)

A japánon kívül a magyar az egyedüli nyelv a világon, ahol a vezetéknév megelőzi a keresztnevet. És ezt sokan tudják.

2011. márc. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Valahol azt hallottam, hogy van Japán-Magyar barátság illetve árvíz idején gyűjtöttek nekünk pénzt.

Gondoltam megkérdem itt, hátha valaki tud valamit.

2011. márc. 22. 20:56
 5/14 anonim ***** válasza:
61%
én birom a japánokat (legalábbis akiket ismerek jófejek) és bár ők is mondták hogy körülöttük nem sokat tudnak mo-ról, de pozitívan állnak hozzánk :)
2011. márc. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Valamelyik japán egyetemen van magyar szak, és ott tanuló pár tucat japán diák kezdeményezett gyűjtést Magyarországnak.
2011. márc. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Kifejezetten bírjnak minket, mert tanítják a Kodály módszert, és sokan foglalkoznak zenével. Másrészt meg van az a - szerintem elég nevetséges - elmélet, hogy a japánok meg a magyarok eredete ugyanaz. Ezt magyarázzák sokmindennel, pl. mindkét népnek titkok övezik a származását, minimális nyelvtani egyezések vannak a két nyelv között, meg ilyenek. De azért ott van a köztudatban ez az elmélet. A nyelvükben két szavuk is van ránk, az egyik a hangariijin (magyar ember), a másik pedig a majarujin - vagyis madzsarudzsin. Persze nem azt mondom, hogy minden japán hallott már rólunk...
2011. márc. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem nem tudom, én pl szeretem őket, tök jó lenne egyszer ott élni.
2011. ápr. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én is pont így gondolom. :)
2011. ápr. 11. 20:26
 10/14 anonim ***** válasza:
64%

Még sokan úgy is gondolják, hogy a magyar és a japán rokon nép.


[Tipp: japán és magyar, kis kezdőbetű, mert melléknevek]


De sok esetben kölcsönös ez a szeretet. Én is szeretek sok mindent a japán kultúrából.

2011. jún. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!