Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az olyan emberek...

Mit gondoltok az olyan emberekről, akik szórják a pénzt?

Figyelt kérdés

Sok ismerősünktől halljuk, hogy ezt vettem, azt vettem(nem olcsó dolgokat), egyikük most vett egy Subaru Tribeca-t, a másik egy R Mercit stb stb....

Nekünk is lehetne BMW-nk, ilyen-olyan terepjárónk, de szüleim azt vallják, hogy ők pénzkidobásnak tartják, mert nekik sokkal fontosabb az, hogy legyen megfelelő mennyiségű aranytartalékunk. Hogy ha baj van, akkor tudjunk miből élni továbbra is.

Mert sok ismerősünknek ott vannak a méregdrága autók, luxus cikkek, viszont tartalékjuk semmi, és ha becsődöl a vállalkozásuk, akkor hát nem tudom mihez kezdenének. Mellé meg még olyan beképzeltek, hogy kedvem sincs még csak köszönni sem nekik.

És én is úgy gondolom, hogy inkább legyen aranytartalék, mint 10-20milloós kocsink, csakhogy felvágjunk vele, mert mi meg tehetjük...:S Apu mondta az egyiknek, hogy b@szki a kocsid árának felét adtad volna inkább a rászorulóknak..

Ti hogyan gondolkoztok ilyen téren? Költekeztek ameddig van miből, vagy takarékoskodtok?


2011. márc. 23. 12:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Az ő dolguk. Ők dolgoztak meg azért a pénzért, miért kéne úgy gazdálkodni vele, ahogy mások megkívánják, elvárják? Mindenki tegyen belátása szerint, nem kell más zsebében turkálni.
2011. márc. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

" Apu mondta az egyiknek, hogy b@szki a kocsid árának felét adtad volna inkább a rászorulóknak.. "

Apádnak ugyanannyi beleszólása van más pénzébe mint nekem..Vagyis semmi.

Ha valaki úgy szeretne élni,hogy mindene meglegyen,hogy élvezze az életet az miért ne költekezzen ha akar?? Ha beüt a baj,akkor csak magát okolhatja és nem apukádat mert ő előrelátó..Egyébként apud mit csinálna ha az évekig összespórolt pénze egyik napról a másikra értéktelenné válik?Mondjuk mert becsődöl a forint??(volt már a történelem során erre példa)

Én úgy vagyok vele,hogy egyszer élek,és ezt az egy életet szeretném teljes mértékben jól kiélvezni..Amíg jól megy anyagilag,amíg megtehetem bizony én is költekezem..Jó érzés,hogy ez is van,az is van..Ezt is megcsinálom,azt is megcsinálom,ide megyek nyaralni,oda megyek üdülni..Egyszer ha majd öreglány leszek,akkor bőven lesz majd szép emlékeim a múltról.Ha viszont nem engedhetem meg magamnak akkor egyértelmű,hogy nem vásárolgatok,nem élek nagy lábon.Akkor abból élek amim van..1 dolgot nem teszek meg soha.NEM VÁSÁROLOK HITELBŐL!

De tudod mi jutott eszembe most? Egy idézet:

" A hangya egész nyáron dolgozott.A tücsök csak pihent.Télen mindketten megdöglöttek."

2011. márc. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

jó most becsődöl a forint ilyen alapon tényleg ne tartalékoljon senki. de hál istennek ez még nem fenyeget minket, szóval ha olyan alapon élne mindenki, hogy mi van ha... hát akkor..:)

Azt meg viccesen jegyezte meg, hogy a felét adtad volna oda.

Jó persze mindenkinek a saját dolga, csak volt már ilyen ismerősünk, akinek tönkre ment a vállalkozása, és semmi tartaléka nem volt. Aztán meg sír meg szidja a rendszert értitek.

2011. márc. 23. 12:35
 4/20 A kérdező kommentje:
meg szüleim is járnak nyaralni, de országon belül, mert megint csak úgy gondolják hogy nem mennek el luxusnyaralásra, ilyen olyan egzotikus tengerpartra, mert szerintük van annak a pénznek jobb helye is. Pl. hogy ha majd kirepülünk a fészekből útra tudjanak minket indítani, és ne nulla forinttal keresgessünk egy kis luk albérletet.
2011. márc. 23. 12:39
 5/20 anonim ***** válasza:

Azért keresem a pénzt, hogy azt elköltsem. Van egy bizonyos tartalékom, amiből baj esetén kihúznám úgy fél évig, de semmi több. Aranytartalékra semmi szükségem, mert ha olyan helyzet következik be, amikor minden más értékét veszti, úgyis értéktelenné válik az arany is.

A háborúban a civil lakosság műkincsek és ékszerek ezreit cserélte ki tudja milyen értékben alap élelmiszerekre, kenyérre, konzervekre. Amikor igazán szükség volna rá, akkor már csereeszköznek sem igazán válik be, mert többet ér egy karton cigi, vagy egy kiló liszt. Gyakorlatilag a kereslet ilyenkor annyira megváltozik, hogy pl a liszt lesz aranyárban.

Ilyen gondolkodásmóddal viszont nem lehet élni, mert kapzsisághoz, zsugorisághoz, felhalmozáshoz vezet. Majdnem minden családban van egy rokon, aki a létszükségen felüli összeget gondosan elrakja, halmozza a pénzt, de sosem költ belőle semmire. Mondhatni szereti számolgatni a pénzt, szereti nézni, ahogy gyarapodik, de ahhoz is túl zsugori, hogy a tetőt kijavíttassa, hiába omlik a fejére a ház.

Olyan betegség is van, hogy az ember csak gyűjt a rosszabb időkre, várja a katasztrófát, ami persze sosem jön el. Nem mer költekezni, mert ki tudja, mikor lesz szüksége a pénzre. Lassan már 7-8 számjegyű összeget gyűjt össze, de mégis betegesen gyűjt tovább, közben a környezetének azt mondja, hogy nincs semmire pénze. Közvetlen családtagjai szenvednek, mert a legapróbb luxus is tiltott, és bár megtehetné, mégis mindig mindenből a legolcsóbbat veszi, mindenen spórol.

Nem szabad semmit sem túlzásba vinni. Egy élete van az embernek, miért ne élvezhetné munkája gyümölcsét? Mennyivel jobb halálig spórolgatni, hogy azután minden örökséggé változzon, amit még le is kell adózni?

Lehet, hogy pazarlás egy 20 milliós kocsi, de hogy iszonyat sok móka, az is biztos. Azt mondom, aki megteheti, az tegye is meg, mert rövid az élet, és nem tudni, mit hoz a következő nap.

2011. márc. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Hát én is inkább "szórom" a pénzt és élvezem az életet, mint hogy üljek rajta, és közben "nyomorogjak", megtagadjam magamtól amit akarok. De a pénzt lehet ésszerűen is szórni, csak gondolkodni kell egy kicsit hozzá. Az meg hogy adnám inkább a rászorulóknak... Hát, a rászorulók dolgozzanak meg a pénzükért, szerintem, mint ahogy minden normális ember.
2011. márc. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
az aranytartalékot nem konkrétan az aranyra értettem:D
2011. márc. 23. 12:42
 8/20 A kérdező kommentje:

"Olyan betegség is van, hogy az ember csak gyűjt a rosszabb időkre, várja a katasztrófát, ami persze sosem jön el. Nem mer költekezni, mert ki tudja, mikor lesz szüksége a pénzre. Lassan már 7-8 számjegyű összeget gyűjt össze, de mégis betegesen gyűjt tovább, közben a környezetének azt mondja, hogy nincs semmire pénze. Közvetlen családtagjai szenvednek, mert a legapróbb luxus is tiltott, és bár megtehetné, mégis mindig mindenből a legolcsóbbat veszi, mindenen spórol. "


na jó azért ennyire azért nem. :D megvan mindenünk ami kell, és a tetőt is megcsináltatjuk, ha kell:D

2011. márc. 23. 12:44
 9/20 A kérdező kommentje:
igen??? és mégis hogyan dolgozzon meg a pénzért az a 17éves szerencsétlen lány, aki iskolába jár és neveli a nem tudom hány testvérét, mert az apjuk szépen megpattant külföldre? A nagypapa meg beteg.
2011. márc. 23. 12:47
 10/20 anonim ***** válasza:

De most komolyan? Miért zavar téged,hogy ki milyen nagy lábon él?? Ha valaki garaskodik,és mindenre azt mondja,"én erre még véletlenül sem dobnám ki a pénzemet" Nos ez az ő saját véleménye..Megteheti,ahogy apád is..De ha valaki az utolsó pénzét egy luxus kocsiba költi akkor ő is megteheti...Miért baj ha vannak olyan emberek akik élni,szórakozni akarnak??Neked és a családodnak ártanak evvel??

Azt hogy viccesen mondta apád az adakozást..tudod a legtöbb ilyen vicces kijelentés,sokszor halál komolyan gondolják,csak próbálják vidámabban tálalni az embereknek..Ha apádat érdekli a sok szerencsétlen ember akkor adakozzon ő..Ne akarja már senki se megszabni,hogy ki hogyan akarja leélni az életét..

Nem hiszem,hogy neked is másnak az anyagi helyzetében kéne turkálni..Ez is olyan rossz szokás mint a pletyka..

2011. márc. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!