Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan kell helyesen hivatkozn...

Hogyan kell helyesen hivatkozni, ha?

Figyelt kérdés

Kedves Dolgozatírásban jártak Gyakkérdésezők! Záródolgozatomban szeretném a hivatkozásokat formailag tökéletesre megcsinálni, viszont ahány hely, annyi javaslat, nem tudom, mi a legjobb.

Internetes forrásokat használok többségben.

Van, h csak a cím van, akkor így kell? cím. év, internetes honlapcím, letöltve: 2011. 03. 23.

Ha tanulmány, akkor így jó?: szerző (év): cím. hely (pl kutatóintézet honlapja), honlapcím, letöltve: 2011. stb

Folyóiratban lévő megjelenésnél így? : szerző(év): Cím. In: folyóirat neve, kiadás éve, száma,


Köszi előre is!


2011. márc. 23. 21:01
 1/4 A kérdező kommentje:
az év mindig zárójelben, bocsi :)
2011. márc. 23. 21:01
 2/4 anonim ***** válasza:

Az internetes hivatkozásról nem tudok nyilatkozni, mert a konzulensem szerint onnan nem is nagyon érdemes hivatkozni.

A publikált szakcikkek hivatkozása viszont jónak tűnik. Én úgy szoktam, hogy:


Szerző: Cím. Alcím. In: folyóirat név /opcionális/, 57. szám, pp.100-125 /opcionális/, Kiadó neve /főleg könyveknél/, megjelenés éve /ez viszont nagyon fontos, és érdemes a legvégére tenni/

2011. márc. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kerestem neked konkrét példát is:


"Fournier, Valerie: Escaping from the economy. The politics of degrowth - International Journal of Sociology and Social Policy, 2008. Vol. 28 issue 11/12 pp. 528-545

2011. márc. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget!!!


A témámmal kapcsolatban könyv nem született még, emiatt hagyatkozom internetes tanulmányokra (magyar és külföldi, neves honlapon megjelentek)+ az általam készített interjúkra.


Minden jót!

2011. márc. 24. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!