Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes emberek képtelenek helyesen írni?

Figyelt kérdés
Pedig még jelzi is, PIROS vonallal, hogy helytelen, de csak azért is leírja helytelenül, és amikor megjegyzed neki, még elküld a halál f@szára, hogy ugyan takarodj a gec*be, mert mertél szólni, hogy ne legyen ekkora retardált...
2011. nov. 1. 14:28
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ez most valami divat lehet, én is rendszeresen látom, ly helyett j-t írnak, hosszú betű (pl ú,ő,ű) helyett rövid, vessző az alapból nincs, illetve az "ahogy mondjuk úgy írjuk" is divatban van pl :mér? teja, annya stb. Ja és a pszichológiát rendre rosszul írják le :D
2011. nov. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
És a kedvenc válaszuk az, hogy "siettem". Nem értem, hogyan lehet annyira sietni, hogy a "milyen" helyett azt írják, hogy "mien".
2011. nov. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 ava87 ***** válasza:
93%
Igényes ember az írására is igényes. A többi meg... :)
2011. nov. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen
2011. nov. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igazán hálás vagyok annak, aki lepontozott, mert azt biztosan tudom, hogy az illető azért nem ír helyesen, mert siet.


Az emberek többsége igénytelen.

2011. nov. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igazából a magyar nyelv írása még nekünk magyaroknak sem könnyű ugyanúgy fiatalok-idősek , kicsik-nagyok sokat hibáznak írásban én ezt tapasztaltam , még pár tanár is.
2011. nov. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
Igénytelenek és műveletlenek. Sajnos egyre gyakrabban találkozok a "mien" kifejezéssel az amúgy helyesen író emberek körében is. Ez aggasztó, mert nem lustaságból vagy igénytelenségből követi el, hanem azt hiszi, hogy így helyes. A vesszők teljes mellőzéséről már ne is beszéljünk. Nem ismerik Merániai János méltán híres, levelét Gertrudis királynéról.
2011. nov. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
19:57-es, van különbség, ha valaki néha hibázik, vagy nincs szinte egyetlen helyesen leírt szó a mondataiban. Magam is néha bizonytalan vagyok a j-ly kérdést illetően, néha elhagyok vesszőket, néha fonetikusabban írom a szavakat, mint kéne. DE! Ha a neten olvasol blogokat, megnézed a kommenteket, a kommentelők fele annyira helytelenül ír, amennyire ez technikailag lehetséges. Elég szétnézni a "fészen".
2011. nov. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, nem értjük egymást. Egy szóval sem mondtam, hogy mindenki azért ír rosszul, mert igénytelen, hanem az emberek egy része igénytelen. Az is, aki sietségből írja a "milyen" helyett azt, hogy "mien". Meg szerintem, ha valakinek van annyi ideje, hogy itt feltegyen egy kérdést, akkor lehetne annyi ideje is, hogy legalább megpróbálkozik jól írni. Itt nem azokról van szó, akik néha hibáznak, hanem azokról, akik mindig, és felfortyannak, ha ezt valaki szóvá teszi.
2011. nov. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyértelmű igénytelenség,és nem mentség rá, hogy valaki siet.

Amit mostanában nagyon gyakran észreveszek az a következő hiba.


Eltudok menni

megakarom venni


Ez nem igénytelenségből, hanem tudatlanságból, egy nyelvtani szabály helytelen alkalmazásából fakad, de engem nagyon zavar, főleg akkor, ha egyébként látszólag művelt ember írja így le.

2011. nov. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!