Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem igazságtalanság, hogy egy...

Nem igazságtalanság, hogy egy hónap múlva lesz valaki 18 éves, és egyik szórakozóhelyre sem engedik be?

Figyelt kérdés
Két héttel ezelőtt indultam volna szórakozni a barátaimmal Pestre. Majd a helyszínen derült ki, hogy nem mehetek be, mert csak 18 éven felülieket engednek be (korábban voltam már itt, akkor nem kérték el a személyimet). Ezután végigjártuk az összes szórakozóhelyet, ami eszünkbe jutott. Sikertelenül. Majd olyan 1 óra körül elindultunk vissza a pályaudvarra, 2 órát fagyoskodtunk, míg jött a vonat, plusz még mire hazaértünk, ugyanis vidékiek vagyunk. Persze a honlapokon sehol nem írnak korhatárokat. (Hajógyári, Corvintető, stb, ilyenekről van szó). Mit szóltok ehhez? (alkoholt, drogokat nem fogyasztok, mielőtt valaki megkövezne..)
2011. ápr. 11. 16:32
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Sajnalom, ami veled tortent, biztos, hogy nem volt jo elmeny, de szerintem nem igazsagtalan maga az, hogy nem engednek be, hanem az az egyenes szemetseg, hogy nem tajekoztatjak az embereket kelloen, hogy hol mennyi a korhatar. A honlapjukon fel kellene tunteniuk. Ez nem fair.
2011. ápr. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igazad van, de bírd ki már csak két hét! Nekem még van pár hónapom, de már nagyon várom pont emiatt (mert egyébként semmi kedvem még egy évvel idősebbnek lenni). Egyébként nekem volt már, hogy odadtam a személyimet és elfogadták, mert a hónapot nem nézték, csak az évszámot.
2011. ápr. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Bocs de szerintem nem. Az csak részletkérdés, hogy mennyi idő múlva fogod betölteni. Ti is tudhattátok volna, hogy ennek megvan a rizikója, hogy nem engednek be, az ilyen helyekre elvileg nem mehetnének be fiatalok, az semmit sem számít, hogy előtte nem kérték el, legfeljebb örülhettek neki. Nekem csak cigivel volt így, hogy megnőtt a bajszom, kiadták, levágtam, hétfőre már nem adta ki, pedig ugyan az volt az eladó, és biztos emlékszett rám.:)
2011. ápr. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
tudjátok, most a sok cirkusz miatt van ez, aztán majd elülnek a botrányok és megint megy minden tovább, csak egyelőre nem tudni ki kinek van lefizetve, senki se olyan nagyfiú még lefizetve se stb, lehetne elemezgetni
2011. ápr. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez pech, valószínűleg a west-balkános tragédia miatt szigorították a szórakozóhelyek az ellenőrzést, mert nekik is jobban a körmükre néznek.
2011. ápr. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

17.12

Ebben lehet hogy igazad van, de szerintem jobb lenne egy 16-os korhatár! Más színű karszalag, nem kaphatunk alkoholt, és ennyi.


A West-Balkános tragédiáról meg annyi a véleményem, hogy akár eltaposták őket, akár megölték őket, huszon-akárhány évesen is megtörténhet ez, sajnos. Persze lehet én gondolkodom rosszul.

2011. ápr. 11. 17:58
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
"Más színű karszalag, nem kaphatunk alkoholt, és ennyi." Engem nem zavarna, de ez azért értelmetlen, mert úgyis lenne valaki aki megveszi a 'kicsiknek' az italt.
2011. ápr. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

Jó, hát én is azt mondom, hogy beengedhettek volna, de azért valahol csak meg kell húzni a határvonalat. Ha meg beengednek, akkor azok faragnak rá, akiknek megesett rajtad a szívük. És ha téged beengednek, mert egy hónap múlva már 18 leszel, akkor joggal mondhatja a 32 nap múlva 18 éves, hogy hát akkor már őt is, de akkor már azt is, aki 35 nap múlva lesz annyi, mert ugye az se sokkal később van, és akkor már azt is, aki két hónap múlva lesz 18 és így tovább. Hol lenne ennek a határa? Egy határvonal meghúzásakor mindig vannak olyanok, akik éppen majdnem a vonal másik oldalán vannak, ezzel nem lehet mit tenni.


Viszont az biztos, hogy úgy lenne korrekt, ha az ilyen szórakozóhelyek a honlapjukon feltüntetnék, hogy hány éves kortól lehet bemenni, hogy ne induljon már neki potyára az ember.

2011. ápr. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy cipőben járunk, nekem is van hátra 2 hónap, de addig szerettem volna kibulizni magam, amíg még nincs itt az utolsó 2 év, ami beleszámít a továbbtanulásba. Hála a west-balkán tragédiában hibásaknak most mindenhol ez megy. Volt, hogy elmentem Dürerbe, ahol ilyen szabály soha nem volt és kint állt vagy 200 fiatal és egyik se tudta amikor elindult otthonról, hogy 18as a buli. Elméletileg eddig is 18as volt a hely, csak most már be is tartják. Csak azt tudom tanácsolni, hogy bírd ki vagy menj kocsmába, haverokhoz vagy olyan helyre, ahol nincs ilyen szabály.
2011. ápr. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!