Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen tulajdonságokkal kell...

Milyen tulajdonságokkal kell rendelkeznie egy "igaz magyarnak"?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy rengeteg vita volt már az "igaz magyar" kifejezéssel kapcsolatban, de véleményetek szerint a jövő nemzedékének, ha igaz magyarrá akar válni, milyennek kell lennie? Csak a belsőről van szó, a külső tulajdonságokat hagyjuk. Ez most nem egy übermensch kérdés, csak szeretném meghatározni végre.
2011. ápr. 18. 13:10
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:

Ismerje a történelmét és legyen hazaszerető.

Az már egy újabb vitát vet fel hogy kinek mi a hazaszeretet...

2011. ápr. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
86%

Ez szerintem mindenkinek más. Nálam nem az az igaz magyar, aki árpádsávossal kivonul tüntetni, törni-zúzni, magyar jelvényeket hord a táskáján, ruháján, és utál minden más nemzetiségű, más vallású, más származású embert, fennhangon hirdeti, hogy márpedig a történelem hazudik, és a magyar nép hatalmas nép, szövevényes összeesküvés-elméleteket sző... na őt nem tartom igaz magyarnak.


Nálam az az igaz magyar ember, aki büszke a hazájára, annak minden hibájával együtt, de nem elvakult, nem gyűlölködő. Aki büszke a magyar értékekre, hagyományokra, megtartja azokat, és próbálja továbbadni a gyerekeinek is. Csak egészséges mértékben. Aki a tudásával, tenni akarásával szeretne segíteni az országán, és nem erőszakkal, jól hangzó szólamokkal. Aki büszkén sajátítja el a nyelvünk fortélyait, és megtanulja helyesen használni azt. Aki az idegeneket megpróbálja - nem erőszakosan - megismertetni a hagyományainkkal, elfogadva és meghallgatva az ő hagyományaikat. Aki elfogadja és elismeri az országban élő egyéb népcsoportok hiedelmeit, megismeri azokat, és nem tudatlanul elutasítja. Aki egészséges hazaszeretetre neveli a fiatalokat, nem erőszakra hangolja őket. Aki külföldre költözve is a környezetében élő idegeneket megismerteti a magyar ételekkel, szokásokkal, és a gyermekeit is megtanítja magyarul, magyarnak vallja magát ott kint is.

Aki büszke a történelmünk azon részére, amire büszkék is lehetünk, és nem magyarázni próbálja a sötétebb időszakokat - tárgyilagos tud maradni a kérdéssel kapcsolatban.

Ennek nem feltétlen kell, hogy legyen külső jegye is, nem kell visszakövetelni a Trianon előtti területeket, nem kell magyar zászlót, címert hordani magunkon - a szívünkben, a fejünkben legyünk egészséges mértékben magyarok.


Nos, nekem kb. ilyen egy "igaz magyar".

2011. ápr. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

És ha valaki abban a hitben él, hogy a történelmünk egy részét meghamisították? Jelenleg is hazudnak nekünk, akkor miért hinnénk el, hogy a múltunk igaz?

A hazaszeretet pedig igen ismét egy vitás dolog... Ezen kívül? Mondjuk ne lopj, ne ölj betartása? És még?

2011. ápr. 18. 13:29
 4/34 anonim ***** válasza:
59%

Azokat a tulajdonságokat leszámítva, amikkel minden normális embernek rendelkeznie kell, én csak a hazaszeretet, a történelem (elsősorban hazánk történelmének) ismeretét és kultúránk tiszteletét tudom megnevezni. Viszont ez nem csak az "igaz magyarokra", hanem az "igaz németekre", "igaz olaszokra", "igaz franciákra", angolokra, spanyolokra, oroszokra, görögökre és mindenki másra is igaz. (Természetesen a saját hazájuk, történelmük, kultúrájuk relációjában.)

Szerintem egy nemzethez tartozás egyetlen fontos momentuma (az alapvető emberi értékeken túl), annak a nemzetnek a múltjának, nyelvének, kultúrájának és eredményeinek tisztelete, illetve a lehetőségekhez képest minél szélesebb körű tevékeny részvétel a nemzet felemelésében, életkörülményeinek, boldogulásának javításában.

A külső pedig szerintem abszolut nem számít. Részemről akár egy néger, egy ázsiai, vagy egy eszkimo is lehet magyar, ha a fenti kritériumoknak megfelel és szívéből a magyar nemzet részének tartja és vallja magát.

2011. ápr. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
A ne lopj, ne ölj, stb, az nem a magyar ember ismérve, hanem az egy emberi norma, nemzetiségtől függetlenül. Ezeket nem kell idekeverni. Mindenkinek szíve joga abban hinni, amiben akar, azt gondolni, amit akar, egészen addig, amíg ezt kulturált formában, más véleményét meghallgatva és elfogadva képes előadni.
2011. ápr. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
13:27 nagyon jól leírtad, bár 100%ban nem értek egyet veled, de 98-ban igen. Szerintem a magyar nép hatalmas nép. Tényleg nagyszerű (lenne, ha hagynák). Igen ezek a látszatjelek, hogy ilyen-olyan sapka/zászló attól még nem lesz senki magyar. Az elvakultság a tudatlanság a gyűlölködés mind negatív energiához köthető. Meg kellene tanulnunk sokkal pozitívabbnak lennünk, sokkal nyitottabbnak, de ez most nagyon nehéz. Úgy érzem, hogy a mostani idők fogják kiforrni az "igaz magyar"-okat. Köszönöm, hogy írtál, azért még várom más hozzászólását is, legyen minél színesebb a véleménypaletta.
2011. ápr. 18. 13:40
 7/34 A kérdező kommentje:
13:37 igaz, az már az emberi normákhoz tartozik.
2011. ápr. 18. 13:42
 8/34 A kérdező kommentje:
13:34 "a nemzetnek a múltjának, nyelvének, kultúrájának és eredményeinek tisztelete, illetve a lehetőségekhez képest minél szélesebb körű tevékeny részvétel a nemzet felemelésében, életkörülményeinek, boldogulásának javításában." - ezt nem írhattam volna szebben. Köszi.
2011. ápr. 18. 13:44
 9/34 anonim ***** válasza:

13:27-es vagyok.


Még annyit, hogy én nagyon szívesen olvasom más népek történelmét, akár az adott ország egy fiának írását, akár más nemzetiségű történész véleményét. A magyar nép tényleg nagy a maga nemében, de állítom, hogy ugyanez elmondható bármlyik másik népről, országról. Sok volt itt az intrika, a hazugság, és sokakat nem ismertek el életében, sokakat tévesen gondoltak "nagy embernek" valamiért - az én olvasatomban. De ugyanez igaz bármelyik másik országra, minden népnek volt az általában csak rá és környezetére jellemző gondja, és minden népről mást gondoltak a külföldiek, mint a nép szülötte - ez így természetes.

2011. ápr. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

Ma 13:27-essel maximálisan egyet értek. Csak egy dologgal kapcsolatban van ellentétes véleményem.


"nem kell visszakövetelni a Trianon előtti területeket, nem kell magyar zászlót, címert hordani magunkon - a szívünkben, a fejünkben legyünk egészséges mértékben magyarok."


Trianon teljes revízióját valóban nem kell követelni, de az etnikai alapú határokat igen. Illetve... pontosítok. Azt se kell követelni. Békésen és tevékenyen kell törekedni arra, hogy ez megvalósulhasson. Ezt pedig a vonulgatás, "vesszen Trianon" ordítozás és a szomszédos országok, valamint minden nemzetközi szervezet leköpdösése csak hátráltatja.

A zászló- illetve címerhordásról pedig annyit, hogy én szép dolognak tartom, de ha, ahogy te is mondtad, a szívünkben és a fejünkben nem vagyunk egészséges és "igaz" magyarok, akkor ez mit sem ér. Sőt. Ez esetben az egész csak a nemzet megcsúfolása.


"És ha valaki abban a hitben él, hogy a történelmünk egy részét meghamisították?"


Szíve joga. De amíg nem tudja bizonyítani, addig tartsa meg magának a véleményét és ne uszítson, ne köpdössön és hazaárulózzon le mindenkit, aki ezzel nem ért egyet!


"Jelenleg is hazudnak nekünk, akkor miért hinnénk el, hogy a múltunk igaz? "


Mert a múlt (normál esetben) politikai állástól független. Az ELTÉ-n történelem szakon mindenféle pártállású tanárok tanítanak, sőt, olyanok is, akik egyik párthoz sem húznak. Tehát azt nem állíthatod, hogy egy politikai érdekcsoport "pribékjei" butítják a népet. És ma már nem a szocializmusban élünk, ahol csak azt lehetett tanítani, amit a Párt megszabott.

Igen, az tény, hogy vannak nagy tévhitek, félreértések, félremagyarázások, de ezek inkább az emberek tudatlanságából és összeesküvés-elméletekre való fogékonyságából fakadnak, mint az oktatási rendszerből. Ma a történészeket Magyarországon úgy nevelik, hogy gondolkozzanak és ne fogadjanak el semmit, amit nem látnak bizonyítva, nem úgy, mint anno a múlt rendszerben, hogy nesze, itt van, ez a hivatalos álláspont. Tanuld meg! Ha pedig nem tetszik, akkor is fogd be a pofád, különben kinyírunk. Az más kérdés, hogy a tudomány mindig is konzervatív volt és csak akkor fogad el valami újat, ha annak tagadása már tarthatatlan. De szerintem az az egészséges, ha csak jól dokumentált és alátámasztott érvrendszereket és tényeket fogadunk el igaznak.


"Mondjuk ne lopj, ne ölj betartása? És még?"


Természetesen ezek is bele tartoznak, de ezek emberi erények. Ezeket minden "igaz embernek" be kell tartania. És mivel szerintem csak az lehet egy nemzet "igaz" tagja, aki "igaz ember" is, ezért az ilyesmiket nem tartom szükségesnek megemlíteni.

2011. ápr. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!