Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a legjobb és a legrosszabb...

Mi a legjobb és a legrosszabb dolog Magyarországon?

Figyelt kérdés
2009. márc. 4. 20:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%

A legrosszabb dolog: elmenni ebből az országból.

A legjobb: itthon maradni, átvészelni ezt a borzalmat, és amikor minden rendben lesz, elmondani, hogy ebben én is részt vettem.

2009. márc. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
szerintem pont fordítva :P
2009. márc. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
44%

Üdv.

Én pontosan ugyanúgy érzek ahogy az első válaszoló!

Üdv.Aiwa

2009. márc. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb dolgok sorrendben szerintem:

1. arányában nagyobb nálunk az okos, találékony és ügyes emberek száma

2. a nők többsége szép

3. jó a termőföld minősége

4. a jég hátán is képesek vagyunk megélni

5. sok gyógyvizünk van és egyes tájegységek rengeteg izgalmat, kikapcsolódást rejte(né)nek

6. jellegzetes, a környezetünktől erősen elütő, nem átlagos a nagy általánosságban vett kultúránk (pl. nyelviség, népzene stb.)


A legrosszabb dolgok:

1. nem tudjuk magunkat (és az okos embereinket) eladni a világ jelképes piacán és eddig nem jól karakterizáltuk az országunkat (pl. a turizmus szempontjából)

2. a nagyobb hatalmak szépen kihasználnak bennünket, és az országunk területi kicsinysége miatt kiszolgáltatottak vagyunk

3. sokan, főleg az idősebb generációk közül, nem törődnek az egészségükkel

4. a szekunder (ipari) szektorban ugyan nem, de a primer (mezőgazdaság) és a tercier (szolgáltatások) szektorban fejlődőképesek lennénk (csak több okból kifolyólag a mezőgazdaságunk egyre inkább leépül, lásd EU; továbbá nincsenek nagyobb beruházások pl. fürdők, wellness-központok stb. kialakítására, pedig ezekkel ide tudnánk csalogatni a pénzesebb külföldieket)

5. a kommunizmus/szocializmus hatása még most is érződik a társadalmunkon, még fiatal demokrácia a miénk (lásd politikai megosztottság, a másik véleményének semmibe vétele, paraszolvencia stb.)

6. néhány kérdésben túlságosan konzervatívak vagyunk, és kevésbé nyitunk az új találmányokra

2009. márc. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%

A legjobb az, hogy mi ízig-vérig temperamentumos emberek vagyunk. A legrosszabb pedig az, hogy azért mi nem vagyunk talpig becsületes emberek. Szinte minden magyar elmondhatja magáról, hogy itt-ott bizony vétett! Ismerjük be!!!

-illéspityu-

2009. márc. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%

Egyszerűés rövid:

Legjobb: ebben az országban pénzzel azt is el tudod intézni amit nem :-)

Legrosszabb: a magyarnál idiótább, féleszűbb néppel még nem találkoztam. És sajnos ez mentalitás, azaz nem is nagyon változik.

2009. márc. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%

A legrosszabb, hogy nincs összefogás, összetartozás, meg kell nézni, a külföldi magyarok is marakszanak egymással ahelyett, hogy összefognának (tisztelet a kivételnek)

A legjob.... hmm..... értem a nyelvet :)

2009. márc. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

a legjobb: még egyvalamire büszkék lehetünk, a történelmünkre

a legrosszabb: hogy hosszú évek óta hülyék irányítják az országot,még jobban tönkrevágták, mint eddig,és én nem is látok reményt egy olyan kormányra, amely meg tudja oldani a problémáinkat, és helyrehozhatná az eddigi hibákat...szavazhatunk itt bárkire és bármelyik pártra...menthetetlenek vagyunk, de ha megélem valaha, hogy bármelyik hatalmon lévő kormány sorozatban a gazdaság fellendüléséről, a fizetések emeléséről, az árak és az adók csökkentéséről, a jogrendszer átalakításáról, a segélyrendszer megreformálásáról(tényleg csak az kapja, aki önhibáján kívül szorul rá) dönt és be is vezeti, akkor ígérem, visszaszívom ezt és fejet hajtok előttük...

2009. márc. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb: hogy éltek a történelmünkben olyan vezetők, tudósok, akikre büszkék lehetünk, és előrevitték az országot..Akik a saját életüket,vagyonukat áldozták a fejlődésért

A legrosszabb: hogy ma már nagyítóval sem találni ilyen vezetőt. Régen a becsületnek értéke volt,az adott szó kötelezett,ma meg már elveszünk a jogszabályok és paragrafusok sűrűjében, és mégsem boldogok az emberek.

A legjobb hogy volt becsületünk, a legrosszabb, hogy már nincs...

2009. márc. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%

Legjobb: elég megnézni a Wikipedián, mit találunk "Hungary" szó alatt, annyi minden van, amire büszkék lehetünk az élet oly sok területén: [link]


Legrosszabb: a magyaroknak van egy sajátos mentalistása, ami számomra annyira taszító, hogy az már fáj. Ez nagyban hozzájárult ahhoz, hogy külföldihez mentem férjhez. Értem ezalatt a korrupcióra, csalásra való hajlamot illetve a nagyfokú irigykedést és bunkózást, amit még a hivatalos helyeken sem tudnak félre tenni. Sok ember imád pletykálni és nagyon felszínes. Ez máshol tényleg nem így van. A férjem külföldi és mi nem Magyarországon élünk, szóval látom, hogy ez máshol nem ilyen szinten megy. Engem csak ennyi zavar, semmi más.

2009. márc. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!