Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Feladom?! Nem próbálgatom...

Feladom?! Nem próbálgatom leszoktatni a pelusról, mert csak felidegesítem magam hogy nem sikerül.

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 és fél éves. 2 évesen megpróbáltam hogy mit szól a bilihez, nem tetszett neki. Ok, nem erőltetem. Aztán most is megpróbáltam, most nem bilivel, hanem szűkítővel a wc-n. Először tetszett neki a látvány, de mikor ráült kényelmetlen volt neki és le akart szállni. Mondtam neki próbáljuk ki pelus nélkül, na arra meg elkezdett hisztizni,hogy a pelust nem vesszük le. OK, ennyi volt. Mikor próbáljam meg újra, télen? Vagy már csak jövő nyáron, amikor már 3 és fél éves lesz?


A cumiról magától mondott le egyik napról a másikra. Sőt vettünk neki egy biciklit, de bukósisak nélkül nem ülhetett rá. Az istennek nem tudtuk rápróbálni sem a bukósisakot, aztán egyik nap magától mondta,hogy vegyünk neki bukósisakot, mert szeretne biciklizni. Várjam meg amíg magától szól hogy most már nem kell pelus? Létezhet ilyen, hogy így szokik rá a wc-re?


2011. júl. 29. 13:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Igen, mindenképp várj vele. Ha erőlteted, azzal csak kárt teszel benne, és később is problémái lesznek a Picúrnak. El kell neki magyarázni, mire való a bili/wc, és legyen ott a lehetőség, hogy ha akarja, ráülhet. Gyermekorovos ismerősöm kisfia 1 héttel óvoda előtt lett magától szobatiszta. Nem kell kapkodni. Régen volt divat, hogy már fél évesen ráültették a babákat, hogy mihamarabb szobatiszták legyenek. (gondolom elsőorban azért, mert sokat kellett pelenkát mosni:-))) Minden jót Nektek!
2011. júl. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nyugi, majd rájön. Nem kell ezen parázni. Kisfiam 29 hónapos, én is most próbálkozom. Már egy párszor sikerült belepisilni és kakilni a WC-be, nagyon megdicsértem, na azóta semmi. Itthon nincs rajta pelus, de csak utólag szól,a mikor már bent van a gatyóba a dolog. Most meg főleg, mert nadrág is kell, így inkább pelust adok rá, mert nem száradnak a ruhák. Annyi ruhája meg nincs, hogy napi 2-3 váltást pisiljen össze. Így várok, hogy magától szóljon. Míg oviba megy, csak az lesz.
2011. júl. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!