Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Most mi kellene reagálnom erre?

Most mi kellene reagálnom erre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 24 éves lány vagyok,és tavaly volt az esküvőm. Elég korán házasodtunk össze,mert szerettük/szeretjük egymást a férjemmel (26) és úgy éreztük minek várjunk?! Tökéletes házasságban élek vele,nem is vele kapcsolatban szeretnélek kérdezni benneteket. Nagy vonalakban a lényeg az,hogy van egy barátnőm (általánostól kezdve Ő volt a legjobb) és a múltkor átjött hozzánk.Mivel nagyon jó az anyagi helyzetünk,többször elmegyünk külföldre,utoljára Londonban voltunk,pont három hete. Rendszeresen átjött hozzánk,és ma elkezdtem fényképeket mutogatni neki ahol a párommal az utolsó utazásunkor. Erre rávágta,hogy "khm,igen aki megteheti",meg,hogy "nem minden a pénz" és több elég durva beszólása volt. Esküszöm mindenre,hogy én soha és a férjem sem,soha nem hencegtünk,sőt megsem nagyon említjük,hogy tehetősek vagyunk. Az eset után elment. Mit tennétek a helyemben?Nagyon jó volt a viszonyunk.

24L


2011. máj. 2. 18:17
 1/8 A kérdező kommentje:
Elnézést,rossz kategóriában van!
2011. máj. 2. 18:23
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak irigy...
2011. máj. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Tinker Bell ***** válasza:
100%

Semmit! Ha még esetleg említené, akkor kérdezd meg tőle, hogy miért zavarja őt ez.


A baj az, hogy az én "legjobb barátságom" is az irigység miatt ment tönkre.


Ez ellen nem tudsz tenni, nem benned van a hiba. Ha megtehetitek, hogy sokat utazzatok, akkor tegyétek! Nem volna szabad sajnálnia tőled!

2011. máj. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 napietus ***** válasza:
100%

sajnos vannak irigy emberek :S én az ilyeneket le szoktam építeni, mert az irigységet az egyik legközönségesebb tulajdonságnak tartom. de ha régi barát, azért adnék még esélyt ennek a kapcsolatnak, lehet, hogy csak rossz passzban volt (nem mintha ez mentené a vislkedését). ha többször nem fordul elő, akkor fátylat rá!


29/N

2011. máj. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Darcy01 ***** válasza:
88%

Lehet, hogy csak rossz napja volt...nem tudom.

Próbálj meg vele beszélni, hogy rosszul esnek neked a megjegyzései.

2011. máj. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Irigy... Hagyd rá.
2011. máj. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tetris ***** válasza:
100%

Akárhogy is próbálom mentegetni a barátnődet, azt látom, hogy irígy rád. Mindent irigyel tőled. A párodat, akivel csodás a kapcsolatod, az anyagi helyzetedet, a nyugodt életedet.

Felvetődik ilyenkor, hogy szükséged van-e egy irígy barátnőre? Nem fog-e majd beleköpni a levesedbe csupán azért, mert neki nem adatott meg mindaz, ami neked. Az emberek csupán rosszakaratból, irígységből tönkretehetik a másikat. Nehogy elcsábítsa a párodat, vagy feljelentsen az Apehnél, vagy mit tudom én mi módon próbáljon ártani.

Ezek a mellékesen elejtett mondatok, hogy "igen, aki megteheti", meg " nem minden a pénz", sokkal többet jelentenek. Arra utalnak, hogy mik jártak az ő fejében, miközben a képeket nézegette. Nem arra gondolt, hogy milyen szép helyeken jártál, mennyi élmény ért, hanem az, hogy lám-lám neki lehet, nekem meg nem.

Én a helyedben hanyagolnám ezt a barátnőt.

2011. máj. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Erre készülj fel, a jövôben még sok hasonló helyzet lesz. Ha egy egyszerûbb anyagi körülmények között élò barát, vagy rokon meséli, hogy mit vett, vagy hol járt, az "ártatlan öröm", de amint te teszed ugyanazt, akkor rögtön "dicsekvés"...
2011. máj. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!