Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Bosszant másokat is a sok...

Bosszant másokat is a sok kéregető?

Figyelt kérdés

Szitu: megyek-megyünk nagy bevásárolni különböző hiper-szuper marketekbe ált. fizukor. Ott a kocsiból kérik a százast, egyebeket a kéregetők.

Mikor mondom, hogy "nem" akkor sem értik meg...

Nagyon rossz ez, hogy sok szegény etc. ember van, de mi is azért megyünk oda, mert az vadásszuk, hogy mi az olcsó éppen és ebből próbáunk meg spórolni a mostani egekbe szökő árak mellett. Mindenesetre a sokadik ilyen eset után fel szoktam húzni magam.


2011. máj. 4. 09:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%
engem nem bosszantanak, teljesen megértem őket ha olyan kedvem van egy kis aprót szoktam nekik adni. sok ember van aki önhibáján kívül került az utcára, lehet az pár száz forint amit összegyűjt azon múlik hogy aznap ne haljon éhen. ilyenkor mindig képzeld magad a helyébe egy kicsit! mindjárt másképp látod... ha meg nagyon bosszant ne fogllkozzál vele, ha rá se nézel nem fog b@szogatni...
2011. máj. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Akik azért kérnek, mert tényleg kajára költik vagy gyógyszerre, esetleg más fontos dologra, attól nem sajnálom.

Ellenben előfordult, hogy kiflit akart venni: kért 20 forintot, nálam meg a még friss, meleg akkor vásárolt kifli ott virított a kosárban.A kezébe nyomtam, hogy itt van tessék.Nem kell mondanom, hogy amint elfordultam repült a kukába.

Köv eset: határon túli betelepült magyar.Fiatal srác.100 ft,oké.2 utcával arrébb szintén belefutottam, de akkor már kannás borral és cigivel a kezében ült a padkán.3 éve történt, azóta legalább 10-szer összefutottam vele.Fiatal srác, 3 év alatt talál munkát aki akar.

Sokgyermekes fiatal anya.Egy baba , egy 2-3 éves forma volt nála, és épp várandós volt.Receptet lobogtat előttem.Gyereknek kell gyógyszerre.Rendben, adok.Direkt kifigyeltem, erre kíváncsi voltam.Cigit vett.Terhesen....Egy irdatlan nagy pofon küszöbén álltam, de még rászólni sem érdemes az ilyenre.

Szóval igen, dühítenek a kéregetők.Főleg akkor amikor hó végén már a családomnak is kicentizem a dolgokat, és nem értik meg.. erőszakosan követnek.Pedig adnék... csak sajnos nem tudom ki érdemli meg.

2011. máj. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
engem azért idegesít, mert az egész havi pénzemet is elosztogathatnám a mindenféle megható szövegekre de nem értik meg
2011. máj. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nem adok egyiknek sem, mert nem lehet tudni, hogy melyiküket szervezte már be az egyik bűnszervezet, hogy kolduljon nekik. Nem adok arra sem, hogy leigyák magukat a pénzemen, sokszor erőteljes, felnőtt emberek.

Az élhetetlenek sosem érdekeltek, nem én tehetek róla, hogy nem képes megélni, de ne az én pénzemmel akarja pótolni a kemény munkát. Nem csoda, ha ezek az emberek nem akarnak dolgozni, amikor naponta többet összekoldulnak, mint egy dolgozó ember, mellette pedig ki tudja még milyen ellátást is kapnak.

Akkor mivel jobbak a cigányoknál?

2011. máj. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy senki nem él olyan jól Magyarországon, hogy osztogassa a pénzét.. persze, csak 20 forintot kérnek, vagy 50-et.. vagy 100-at. Engem is az bosszant, hogy én még a szüleim "kitartottja" vagyok. Tehát, ha kell valami, tőlük kérek, és azért is rosszul érzem magam, mert az ő pénzüket osztogatom el. Ráadásul sokszor nem is néz ki olyan szakadtan az a valaki, aki kéreget.
2011. máj. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
50%

Én nem rakok százast a kocsiba, csináltam hozzá kulcsot.

Odaadom a kocsit a gyökérnek, vigye vissza ingyen. Ha már haszontalan a társadalom számára, legalább ennyit dolgozzon.

2011. máj. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
bosszant engem.. csak sajnos nem lehet tudni h ki az aki tényleg kajára költené és ki az aki nem...
2011. máj. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
igen. A flórián téri aluljáróban is van egy 35-40 körüli gyerek, aki minden nap reggeltől legalább délig ott térdel, mindenkinek köszönget, a sok hülye öregasszony meg leáll vele beszélgetni és pénzt adnak neki, de biztos vagyok benne, hogy ezzel többet keres, mint amennyi az öregasszonyok nyugdíja.
2011. máj. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
Bosszant, mert van aki nem éri meg, hogy ha nincs valakinél tényleg semmi akkor is kéreget, na meg minden féle hülye szöveget kitalálnak, hogy erre meg arra kell közben meg csak piára és cigire kéne...
2011. máj. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Na, az meg a másik fele, mikor jön tarhálni, és addig "a Jóisten áldjon meg", mondod, "ne haragudjon, de nincs pénzem", akkor meg "a rák egye ki a beled", és jó, hogy nem köp még le mellé..
2011. máj. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!