Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerinted etikus ekkora...

Szerinted etikus ekkora munkanélküliség és szegénység mellett 15-20 milliós autóval járni?

Figyelt kérdés
Több embert ismerek akik ez miatt nem vettek drága kocsit.
2011. máj. 5. 13:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
68%

Az etikátlan nekem az, ha egy munkahely bejelenti, hogy nincs fizetésemelés, vagy inkább mondjuk az eddig adott juttatásokat is csökkenti vagy elveszik, mert azt mondják nincs rá pénzügyi keret, de eközben a cég vezető pont ekkor kapják meg a drága, céges autóikat...

Magánszemélyként meg hát...ja...vannak különbségek, ez van. Nem etikátlan, ha valaki vesz magának autót. De ha az ismerőseid inkább lemondtak a drága autóról, az szép dolog, csak mondjuk ezzel még nem segítettek a szegényeken.

2011. máj. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
56%
Miért ne lenne az? ha megteheti valaki.
2011. máj. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
46%

13.14

mi lenne, ha az "éhezô" kisgyerekrôl a tulajdon szülei gondoskodnának, elvégre ôk vállaltak érte felelôsséget? Ha csak úgy gondtalanul, "majd csak lesz valahogy" alapon szülnek gyereket, akkor sem mások zsebét kell lesni... És a kivitelezést hogy gondoltad, aki drágább kocsit vesz, annak kötelezô lenne az autószalonban otthagyni plusz egy-két százezret, amit azután szétosztanak a minimálbéres szülôk gyemekei között, vagy mi..? Miért akarja mindenki "nagylelkûen" elosztani mások -nála jobbmódúak- pénzét, nem értem? Hadd döntse már el mindenki, hogy a saját fizetésébôl mire költ, akar-e adakozni....

2011. máj. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 napietus ***** válasza:

ha túl sokan gondolnák úgy, hogy nem, az nagy baj lenne, mert lassulna az autóipar növekedése, ezáltal a gazdaság, és munkahelyek szűnnének meg. tehát még töb munkanélküli és szegény lenne.


ne legyél vevő a demagógiára, nem vezet az jóra sose...

2011. máj. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

13:24

13:14 vagyok, teljesen igazad van hogy a szülőnek kell felelősséget vállalni, és én nem akarom elosztogatni senki pénzét

és elvakitott egy kicsit a dühöm, elmondom miért :nagyon nehéz helyzetben lévő 9hos terhes két gyerekes anyukával beszélgettem, (közeli ismerős) elmondta h egésznap nem evett hogy az a kis kenyér ami van maradjon a gyerekeknek ennél a pontnál azt hittem a szívem hasad ketté. oké h ő a hibás h bevállalt harmadik gyereket is de ott vannak jómódban a szülei és nem adnak neki semmi segítséget, senki nem segit rajta holott ő kapar az életért és 9hónaposon is elvállal alkalmi munkákat hogy élhessen...

bocsánat hogy nem a kérdéshez tartozó dolgot írtam de nézzünk már ki a fejünkből.

2011. máj. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én pl elég kínosnak érzem hogy pár éve építettünk egy felső szintet a házra és van mostmár 5 és fél szobánk +nappali, konyha, egyéb helységek és már csak 4-en lakunk itt mert a nővérem elköltözött, mindeközben a szomszéd agydaganatban haldoklik, a felesége 40 évesen szült egy 4. gyereket és a két nagyobbik fiú tartja el őket. Kikapcsolták náluk a gázt már vagy fél éve és az egész ház olyan mint egy putri. Nagyon kellemetlen számomra mikor összefutunk az utcán. Azt persze nem tudják hogy épp hogy kifizetjük a devizahitel plusz személyi kölcsön kamatait (a tőketörlesztés még el sem kezdődött), ezért már többször is előfordult hogy kölcsönkértek tőlünk, és hát nem volt könnyű nemet mondani, de ez van.


Szóval meg tudom érteni azt aki nem vesz többtízmilliós autót szolidaritásból, pedig megtehetné.

2011. máj. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

En ugy gondolom, hogy mindenki arra kolti a sajat, kemeny munkaval megkeresett penzet, amire akarja.


Nekem nincs 15-20 millios kocsim, szoktam adakozni is, de ugy gondolom, hogy mindenkinek joga van eldonteni, hogy hova teszi a penzet es en nem nezem le, aki nem ad masnak belole, mert o dolgozott erte, igy o dont a sorsarol.


Attol, hogy egyik embernek nincs penze, masnak se legyen? Ha valakinek nincs furdoszoba a hazaban, ne legyen a tobbieknek sem szolidaritasbol? Nem ertem, hogy ennek mi ertelme lenne.

2011. máj. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 napietus ***** válasza:
22:18-as, olvasd el, amit írtam, Rátok is vonatkozik. azzal, hogy Ti felújítottátok a házatokat, munkát adtatok egy csomó embernek, kőművesnek, ácsnak, vízszerelőnek, burkolónak és mindannyiuk segédmunkásainak. gondolj bele, hány család élt abból a pénzből, amit Ti költöttetek? ha mindenki átvenné azt a gondolkodást, hogy "szolidartásból" nem ruház be semmire, ül a pénzén, mi lenne ezekkel az emberekkel? és a kérdésre visszatérve mi lenne pl. a győri AUDI dolgozóival a prtástól a munkásokon át a vezérigazgatóig? ez a baj a demagógiával, logikátlan.
2011. máj. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!