Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy a szegénys...

Miért mondják, hogy a szegénység nem szégyen, ha közben kinézik a csórókat?

Figyelt kérdés

mondják, h mekkora a csóróság Mo-n, de én nem ezt látom.


ülök a buszon és ott a sok burzsuj gyerek, felnőtt iPhonnal, iPoddal, macbookkal

látom sokan járnak étterembe, színházba, moziba, kávézókba, shoppingolni, könyvesboltba stb.

hogy van pénzük 16-17 éveseknek iPohone-ra, Macbookra?


...nekem kajára alig futja, a boltban sokszor kipakoltatnak, a megállóba is azt hiszik tarhálni akarok, pedig csak várok a buszra :(


tényleg nem értem miért mondják, h nem szégyen a csóróság, ha közben kinézik a csórókat..


2011. márc. 10. 21:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Aki 16-17 éves nyilván nem a saját keresetéből vett iphone-t. Tisztelet a kivételnek.

Jellemzően a fiatalabb korosztály anyagias, fogyasztói társadalom... :S

Olyan dolgokat is megvesznek (részletre/hitelre) amit amúgy nem engedhetnének meg maguknak és még meg sem becsülik.

2011. márc. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
53%

Utálni fogsz, amiért ezt mondom, de ez az igazság: azért mondják, hogy a szegénység nem szégyen, mert sokan vannak szegények és ezzel vigasztalják magukat. Olyan ez, mint a dohányzás: az elején gyenge volt, rászokott, és később olyan nevetséges kifogásokkal magyarázza a hibáját, mint: "azért csinálom, mert a füst elűzi a legyeket."

Egyébként ezzel nem azt akarom mondani, hogy a te hibád volna. EBből a szempontból sajnos egyszerűen maga az ország is rossz helyen áll, ebben az országban nehezebb meggazdagodni, mint másutt. És a gazdagsághoz sokat is kell tanulni. Ha esetleg ellenszenvesnek tűnik, amit írtam: igen, én gazdag családban élek, de ez nem mindig volt így, nagyon rossz környéken laktunk az elején és a szüleim felnőttkorukban építették fel azt, ahol most tartanak, lépéről-lépésre. Egyébként én nem nézem le a szegényeket, csak azt utálom, amikor ezért engem csesztetnek. Hozzáteszem én ezzel nem szoktam dicsekedni. Amiről pedig írtál, az tipikusan cigány viselkedésforma. Pénzük pedig nem a gyerekeknek van, hanem apucinak-anyucinak. De elárulom, aki nagyon kérkedik a pénzével, az általában azért teszi, mert ennek szükségét érzi, vagyis valamiért kisebbségi érzése van. Aki tudja magáról, hogy gazdag és tudja, hogy megdolgozott érte az szerintem nem nagyon látja szükségét, hogy mutogassa állandóan. Nézd meg pl. Steve Jobs-ot vagy Bill Gates-t neten, nem öltözködnek kirívóan.

2011. márc. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
38%
Előzőnek teljesen igaza van.
2011. márc. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

én sosem hánytorgatnám fel egy gazdagnak, h ő miért gazdag, nem vagyok irigy sem.


"azért mondják, hogy a szegénység nem szégyen, mert sokan vannak szegények és ezzel vigasztalják magukat"


akkor ezek szerint szerinted szégyen? :(

nem inkább a személyisége vagy a viselkedése miatt kéne vkit kinézni?

2011. márc. 10. 22:05
 5/19 anonim ***** válasza:
56%

A mondás így szól: a szegénység nem szégyen,csak kellemetlen.

Amúgy pedig igazat adok az előttem szólónak.

2011. márc. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
63%

""azért mondják, hogy a szegénység nem szégyen, mert sokan vannak szegények és ezzel vigasztalják magukat"


akkor ezek szerint szerinted szégyen? :(

nem inkább a személyisége vagy a viselkedése miatt kéne vkit kinézni?"


Nem, nem azt mondtam, hogy szégyen, azt mondom, hogy a szegények nagyrészét zavarja, hogy szegény, és így vigasztalja magát. Tehát nem én gondolom, hogy szégyen, hanem ők magukról általában. Van, aki szegény és nem is akar gazdag lenni, mert boldog. Van, aki gazdag, de semmit nem ér a gazdagsága, mert boldogtalan. Szerintem végül is csak az számít, hogy te mivel vagy megelégedve. Csak azért rossz a helyzet, mert az egész világ úgy gondolja, hogy csak gazdagon lehet az ember boldog, mert minen ezt sugallja. Szerintem akkor leszel boldog, ha eléred a célodat, viszont a célt a legtöbb embernek a média adja, ami azt sugallja, hogy a gazdagság az egyetlen normális cél. És ez nem jó.

2011. márc. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Attól nem lesz senki se jobb, se rosszabb, hogy iPhone-ja van, vagy Macbook-ja. Ha nagyobb gyerekem lenne, és annyira nagyon szeretné, én is vennék neki, ha megtehetném. Ettől se ő nem lesz rossz, se én. Mint ahogy az se rossz ember, akinek nem telik rá.

Különben én nem nézek ki senkit, aki szegény, én se vagyok épp gazdag, bár nem is nézek ki nincstelennek. Engem inkább az zavar, hogy sokan éjjel nappal azt figyelik, hogy másnak mije van. Nekem fel sem tűnik, ha valakinek ilyen "menő" cuccai vannak. Ha meg valaki megmutatja, akkor tudok vele örülni. Már persze ha az illető is örül neki, mert van, akinek természetes, hogy mindene drága, felsőkategóriás. De engem ez sem zavar. Belegondolva nekem meg az természetes, hogy cipő van a lábamon, pedig sok helyen olyan szegények, hogy erre sem telik nekik.

A szegénység amúgy is relatív dolog. Biztos van olyan, akihez képest te gazdag vagy. Sőt, akár egy hajléktalan is érezheti azt, hogy gazdagabb, mint a nála még szegényebb hajléktalanok, mert neki mondjuk van egy váltás nadrágja, míg a Jóskapistának az sincs.

2011. márc. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 dag ***** válasza:
57%

Mert a gazdagok köcsögök!!! azt hiszik mert pénzük van bármit megtehetnek!! utálom őket!!


jackson!

2011. márc. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
96%
Csak akkor szégyen, ha szégyelled. Kinéznek? Nézd már meg, ugyan, kik azok, akik kinéznek?
2011. márc. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

de arra mi a válasz, hogy a boltban kipakoltatnak?

miért?

A sorban előttem álló luxus öreg nőt meg nem?


"Van, aki szegény és nem is akar gazdag lenni, mert boldog"

te mit értesz szegény alatt?

mert szerintem mi nem ugyanazt értjük.

én álláskeresési segélyt kapok, hónap végén kajára alig futja, egy rokonomnál lakom..

szerintem te nem így érted, hanem hozzád képest szegény, aki nekem gazdagnak számít.

2011. márc. 10. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!