Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha szeretnék Amerikába költözn...

Ha szeretnék Amerikába költözni, ott élni, és ott karriert építeni, az nagyon elszállt és távoli álom? Vagy sikerülhet?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy működik ez az egész. De már gyerekkorom óta arról álmodozok, hogy felnőttként kiköltözök majd végleg és ott építem fel az életem. De nincs semmim, amin elindulhatnék... de ismerősök vagy rokonok, akik segíthetnének, se pénz, se különleges és kiemelkedő tehetségem vagy képességem valamihez... sikerülhet e így? Hogy kezdjek bele? Van e lehetőségem arra, hogy "álférj" nélkül is beilleszkedjek és letelepedjek? És van e lehetőségem arra, hogy ne csak pincérnő vagy mosogató legyek, hanem idővel felküzdjem magam és valami komoly területen építhessek karriert?

Szívesen olvasnék történeteket azoktól, akiknek ez már sikerült, akár itt, akár privátban. Most 21 éves vagyok, jövőre lesz egy töri szakos alapdiplomám, de nem igazán szeretnék ezzel kezdeni semmit sem, bármi újra nyitott vagyok, valóban új életet kezdenék, ha lehetne.


2011. máj. 8. 23:45
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Mondhatni félig igen :) Azóta Londonban élek, és olyan ez, mint egy pici amerika... szinte mindent megtaláltam itt is, amit ott kerestem volna. Megvan a sokszínűség, a nyüzsgés, a rengetegféle kultúra, a modern metropolis feeling. És nem is gondoltam volna, hogy pincérkedni ilyen jó ;)...rájöttem, hogy itt egyetemi diploma nélkül is lehet karriert építeni, feljebb lépkedni a fokokon, elég hozzá, ha akarom, teszek érte és max egy-egy képzés...Persze nem mondtam le végleg Amerikáról sem, de ha nem jönne össze, itt is nagyon jól érzem magam :)
2014. aug. 20. 23:00
 12/21 anonim válasza:
Hello! Tudom régi a kérdés, de engem is nagyon vonz Amerika és az volna a kérdésem, hogy kint élő rokonaim mennyire lehetnek hasznosak ilyen esetben? Valamint gratulálok a pici Amerikádhoz, örülök, hogy félig összejött!
2015. márc. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
szia...sajnos én úgy tudom, hogy ha csak nem szülőről vagy házastársról van szó, akkor semmire nem mész velük...maximum ha ők tudnak neked olyan céget találni, akik hajlandóak neked papírokat intézni, akkor lehetnek a hasznodra...
2015. márc. 24. 00:59
 14/21 anonim válasza:

Szia!


Angliában sem fogadják el a diplomádat? Milyen képzéseket végeztél el? Te hogy építed a karriered? Mármint írtad, hogy most pincérkedsz, mi a következő lépcsőfok?


Nagyon érdekelne, Magyarország egyhangúsága és tétlensége egyszerűen fojtogató számomra.

2016. máj. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
Engem is erdekelnenek a tapasztalataid :) bár en itthon tervezem a jövőmet orvosi pályán, de nemi külföldön eltöltött idő hasznos lehet a későbbiekben...
2016. júl. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Elfogadják a Magyarországon szerzett diplomákat, nem is olyan horribilis összegért lehet honosíttatni őket. Nekem történelem BA-m van, és azzal nem igazán akarok sokmindent. Viszont érdemes az érettségit is lefordíttatni és honosíttatni, mert itt sok helyen azt kérik(pl meg van szabva, hogy legalább C osztályzatnak kell lennie mindenből, de a mi érettségink az övéktől magasabb szintű, így pl. az én matek 2-esem is C-nek, 3-masnak felel meg és az egyetemhez is szükséges Advanced Levelnek számít a mi érettségink....faja, mi? :) )


Rengeteg a lehetőség, lehet tanulni, bármilyen karriert elkezdeni, kinek mi a szíve vágya. Nekem azzal van problémám, hogy még gőzöm sincs mit akarok :)

2016. júl. 29. 14:38
 17/21 anonim válasza:
Na juttotál valmire?:)
2017. jún. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Na sikerült Amerikába költöznöd ? :)
2017. szept. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Na miujság azóta? Remélem sikerült Amerika:)
2017. szept. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Nekem is nagy álmom Amerikában élni... Engem az ottani élet vonz, a sok nagy város, szép helyek... Most még csak álmodozok róla de egyszer szeretném megvalósitani. Neked összejött az álmod? :D
2018. jan. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!