Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy divat szidni...

Miért olyan nagy divat szidni a liberalizmust nálunk? Az egyetlen értelmiségi életszemléletet?

Figyelt kérdés

Kinek mi a problémája a POLITIKAI SZÍNEZET NÉLKÜLI (!!!) liberális életfelfogással?


És a másik:

Hogyan gondolja bárki, hogy itt a XXI sz-i civilizációban ez alól "ki lehet bújni"?


Nemhogy örülnénk a szellemi előre jutásnak, most inkább legyen hátra arc? Vagy mit szeretnének helyette?


És hogyan képzelik el páran az egyén jogainak csorbítását, egyáltalán az individualista szellemiség visszaszorítását?


Mondjuk én azt tapasztalom, hogy minél magasabb szinten van szó értelmiségi körökről, annál egyértelműbb a liberális életszemlélet, ez is elgondolkodtató.


Őszintén, egyáltalán lehetséges ez a mai környezetben? Mert sztem nem, na de kíváncsi lennék véleményekre.


(hangsúlyozom, hogy köze nincs ennek a politikához, ez csak egy magyar sajátosság, hogy csak balliberális lehet egy liberális, holott sok országban pont a jobb oldal a liberálisabb, szóval ez egy magyar baromság inkább, azért is mondom, hogy a politikát ebbe ne vonjuk bele, és csak mint életfelfogást nézzük!)


2011. máj. 9. 07:53
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
100%
csakhogy a liberalizmus összefonódot az SZDSZ-szel ami egy romlott, dilettáns társaság volt, és más alternatíva, ami pozitív hatású lenne nem jött.
2011. máj. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
88%

Hogy a liberalizmus már elérte a célját, a neoliberalizmus már csak pusztít.


Az emberek, férfiak, nők, négerek, ázsiaiak, mind jogilag egyenlők.

A vallásuk által sincsenek megkülönböztetve az emberek.

ßuziellenes megmozdulások sincsenek, megtűrjük őket. Ami mégis, azt ők provokálják ki a felvonulásaikkal.


A Deviancia védelme kész. Támogatni már nem kellene.

2011. máj. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
18%
Ez részben a szocializmus átka is. Gondolj bele szerencsétlen mai 30-40 éveseknek ki tanította meg mi az a liberalizmus,mi az a piacgazdaság,mi az a jogállam stb... Senki. Az újabb generációknak sem tanítják meg, azt nem lehet tanításnak nevezni mikor 12. töri könyv legvégén 3 oldalban van összegezve a mai 1. gazdasági, 2. politikai, 3 jogi rendszer.
2011. máj. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
93%

Azért mert a liberalizmus egybeforrt a devianciával. Főleg nálunk. A szabad életfelfogás nem kellene, hogy egyet jelentsen minden erkölcsi fertő elfogadásával, és az azzal nem szimpatizálók szélsőségessé nyilvánításával. Elvi síkon egyetértenék a liberalizmussal, mert mindenki azt tesz a saját életével amit akar... felnőtt korában, bizonyos keretek között (törvények betartásával), és a másik embert ezzel nem zavarva. Ha valaki buzulni vagy drogozni akar, tegye, de kényszerítsen rá, hogy én ezt szeressem, vagy végignézzem az Andrási úton!

Ez ráadásul pont ellentétes is a liberalizmus eszméjével, mert hol van a másság elfogadása ha engem azért bélyegeznek meg mert másképp gondolkodom mint ők?

Ahogy elvárják, hogy én elfogadjam, hogy ők vannak, és mit képviselnek, úgy nekik is el kéne fogadni, hogy vannak akik nem így gondolkodnak, és mindenki szépen élne a saját felfogása szerint.

2011. máj. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 napietus ***** válasza:
100%
azért, mert amiért a liberalizmus, mint eszme létrejött, már megvalósult. így ő maga feleslegessé vált, és már építeni nem tud semmit, csak rombolni. a liberálisok utat keresnek maguknak, hogy indokolják szellemi irányzatuk létjogosultságát, de csak tévutakat találnak. ez ugyanaz, mint a közgazdaságtanban. a liberális elmélet, a "láthatatlan kéz" elmélete igaz volt, amikor még a kereslet alakította a kínálatot. azonban az idő nem állt meg, ez már nincs így, és ezzel az alapjai rendültek meg. a liberalizmuson túllépett a történelem, ez van.
2011. máj. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
100%
Mert Magyarországon a liberalizmust arra a szintre süllyesztettét, hogy "Még több jogot nekünk, és utáljuk a nácikat!"
2011. máj. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 A kérdező kommentje:

házt azért érdekelne ez a túllépés, de nekem furcsa, hiszen akkor beszéljünk csak fenntartásról, na de abban mi a gond? vagy milyen káros eszmének tartják páran a neoliberalizmust?


Azt amit itt megdöbbenve olvastam, hogy "megtűrjük a bu.zikat"? hát ne haragudj, de egyáltalán ez a szóhasználat kiakaszt engem, mi az, hogy megtűrni?

Így a XXI. sz-ban azon kell vitázni, hogy már évtizedek óta tudományos tény, hogy a heteroszexualitással megegyező értékű szexuális orientáció? Most ez lenne az, amit már nem szabadna elfogadni? Hát nekem ez meredek nagyon, fene tudja, én ugyan hetero vagyok, de még én magam is meglepődtem, hogy akár csak a szűk környezetemben mennyi meleg srác van, és az a helyzet, hogy én racionálisan nem találok okot arra, hogy miért kellene utálnom őket. De ezzel az a helyzet, hogy én osztom azt a pszichológuiai álláspontot, hogy mondjuk ezzel csak annak van gondja, aki nincs teljesen tisztában saját magával, de aki úgymond komplexusok nélküli, "rendíthetetlen hetero", annak ugyan eszébe nem jut olyan hülyeség, hogy most az lenne egy érték, hogy utálni kéne őket. Tudom, majd engem is le fognak bu,.zizini, már megszoktam, de az a helyzet, hogy nem tud érdekelni, mivel én tisztában vagyok magammal, ellenben a toleranciát meg egy nagy alapértéknek tartom, holott ebben az esetben még toleranciáról is durva beszélni, hiszen itt nincs szó toleranciáról, mégis mit kéne nekem tolerálnom? Azt hogy ő másképpen él és más tetszik neki?


Ááá na ez nagyon furcsa komolyan, de ezzel a témával engem mindig ki lehet akasztani. Na meg nehogy valaki azt higgye, hogy nem liberális körökben nem létezik a homoszexualitás ... ajajj, ugyan kérem ... na szóval már ezért se értem, mi köze van a liberális felfogáshoz. Na mindegy, én azért azt tapasztalom szerencsére, hogy a mai fiatal értelmiségi körökben ez nem probléma, de sajnos valóban vannak még rétegek, ahol igen.

Tegyük fel, van nekem egy tök jó gyerekkori haverom, kiderül róla, hogy meleg, és onnantól kezdve nekem utálni kéne őt?


Na ezek után valaki elmondaná, hogy akkor a neoliberalizmusnak milyen hátrányai vannak (de hagyjuk már a bu.ziságot :D) ? Valami más ?

2011. máj. 9. 09:56
 8/54 A kérdező kommentje:

jaaa, másrészt sztem azért nem egészen valósult meg az, ami miatt a liberalizmus, mint eszmerendszer lérjeött, és állítólag ezért nincs már létjogosultsága


tényleg sokan úgy gondolják, hogy zökkenőmentesen létezik a liberális szemléletmód napjainkban? mert én ezt nem így látom

2011. máj. 9. 09:58
 9/54 napietus ***** válasza:
100%

ma harcos liberálisnak lenni hazánkban annyi, mintha a Habsburg-ház trónfosztásáért küzdenénk :) egyrészről nyitott kapukat dönget, másrészről hülyeségekért harcol, olyan dolgokért amik a kutyát nem érdekelnek. tehát milyen? idejétmúlt és nevetséges...


tudom, hogy kérted, ne keverjük bele a napi politikát, de csak a szemléltetés kedvéért: egy országban, ahol majdnem 400 Ft a enzin, a "demokratikus ellenzék" (lánykori nevükön: neoliberálisok), komolyan a médiatörvény elleni hisztivel akar kormyánt buktatni? az ilyen ellenzék vagy síkhülye, vagy lepaktált. egyik sem túl hízelgő opció a megítélésüket illetően. és mögöttük áll a zeljes nagyokos lierális értelmiség...hát ennyire futja. gratulálok.

2011. máj. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 napietus ***** válasza:
84%
ja, azt kihagytam, hogy TISZTELET A KEVÉS KIVÉTELNEK, de a magyarországi liberálisnál bigottabb, meggyőzhetetleneb, fafejűbb embert nem hordott még a hátán ez a sárgolyó. ez mérhetetlen übermensch-komplexussal párosul, mint maga a kérdés is mutatja: "Az egyetlen értelmiségi életszemléletet?". az ilyen embereket kevesen szeretik. főleg úgy, hogy közben megvehetők kilóra.
2011. máj. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!