Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan óvod meg gyermekeidet...

Hogyan óvod meg gyermekeidet a családban tartott, esetleg mások kutyájától? Biztos vagy abban, hogy nálatok nem történhet baj?

Figyelt kérdés
A kutyatámadások elborzasztanak. Itt van példának okáért a legutóbbi, ahol hat éves gyermeket mart halálra olyan kutya, akit jól ismert.
2011. máj. 9. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:
a családban tartottal nemhiszem hogy gond lenne. nekünk is vannak kutyáink,gyerekeinkel együtt nöttek.nemvolt semmi baj.nemszabad hagyni hogy ingerelje a kutyát.
2011. máj. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ilyen nagytestű kutyához nem lett volna szabad kiengedni egy gyereket, még akkor se ha már találkoztak, kettőhöz meg pláne.
2011. máj. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én biztos vagyok benne, hogy ha egy gyerek jól bánik a kutyával, meg a kutya is meg van nevelve, nem történhet ilyen.

Az én kutyáimról nem tudom elképzelni. A fiatalabbikban nem voltam biztos még egy ideig, vele csak azért nem merem együtt hagyni a kicsit, mert egy magasak, és ő még fiatal, ugrálva örül, meg esetleg megkarmolhatja, sokszor felborítja így is a kicsit örömében, de nagyon félti, és tudom hogy sosem bántaná.

A másik meg birka természet, ő az idegeneken meg a macskákon kívül senkinek nem ártana.

2011. máj. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szerintem ha a kutyát normális körülmények közt tartod, és foglalkozol vele eleget, valamint a gyereknek is megtanítod, hogy hogyan közeledjen hozzá, akkor csak nagyon ritka esetekben fordulhat elő támadás.


pár éve, amikor még néztem tv-t, akkor láttam hasonló riportokat. ahol ezek a dolgok történtek, látszott, h nem az a tipikus iskolázottabb, jól szituáltabb réteg él, és gondolom a kutyához sem úgy viszonyultak, na meg a gyerekre sem figyeltek eléggé.

2011. máj. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem alapból az gáz, hogy a legutóbbi esetben a saját kertjében tépte szét a kutya a gyereket. Hát azért ha valakit széttép egy kutya, annak van hangja. Visítozás, kapálódzás, stb., ezt hogy nem vette észre az apja?


Amúgy úgy óvod meg az ilyen esetektől magad, hogy nem tartasz értelmetlenül egy böhöm-nagy dögöt, hanem normál kutyát veszel, ami megfelel a célra, és ha nem is kimondottan őrző-védő kutya, de megbízható. A pulik pont ilyenek. Sosem értettem mire jó ez a németjuhász-dobberman-pitbull mánia. Ha egy ilyen bevadul akkor még nekem, felnőttnek is izzasztó lenne lefogni...egy kisebb kutyával ilyen bajok nem lennének. Ugatni meg a kisebb kutya is tud, ha valaki betör, és akkor megyek is fogadni a látógoatót...szóval tényleg nem értem.


Másrészt, azt a kutyát normálisan kell nevelni, tartani. Nem lehet egész nap leláncolni és kikötni egy karóhoz (nagyon sok helyen látok ilyet). Egy kutyának mozgástér kell. Minél nagyobb a kutya, annál több. Nem szabad feleslegesen fenyíteni, mert akkor a kutya gyógyer lesz. De szabadjára sem lehet engedni, néha oda kell csapni, hogy tudja ki a főnök, különben "elkanászodik", és akkor meg azért lesz gyógyer. Főleg az utóbbit cseszi el nagyon sok ember az örökös kényeztetéseivel.


Ezen okokból kifolyólag, én 100%-ig biztos vagyok benne, hogy nálam ilyen nem történhet.

2011. máj. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kutya tartó és kutyaimádó vagyok, de felhívom a figyelmeteket néhány dologra: kicsi gyermek, vagy idős ember mellé nem való a nagytestű kutya, pláne nem több egy háztartásban. Őket hamarabb fellökheti a kutya és attól kezdve bármi nmegtörténhet. A földön fekvő embert a kutya prédának tekinti és úgy is bánik vele. Szóval: legyetek óvatosak!
2011. máj. 11. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!