Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más is néha idegbajt kap a...

Más is néha idegbajt kap a saját kutyájától?

Figyelt kérdés

Mielőtt letámad valaki: nagyon szeretem a kutyánk, de néha az idegeim pattognak tőle.

Mikor magunkhoz vettük kertben élt, de azóta sajnos 1,5 szobás lakásba kényszerültünk és ő is jött velünk.

Egy energikus staffordshire és hiába futtatjuk napi 3-4 alkalommal, mindig robbanásra kész, mióta el kellett költöznünk a kertes házból, sosem sikerül igazán lefárasztani csak ha néha el tudunk menni egész napos kirándulásra, de ez ritka.

Otthon is sokszor rág, rombol ha egyedül marad, ha sétálunk néha alkalmi süketet játszik mikor mennénk haza, de őnagyságának még nincs kedve.

Pedig alapból nagyon jól viselkedik, de a feles energiái folyton hajtják.

Néha már arra gondolok, jobb lenne neki valaki mással ahol megint nagy kertben lehet, mert ez így neki is rossz, hogy állandóan felbosszant és türelmetlen vagyok vele.

Másrészről viszont tudom, hogy nagyon hiányozna ha új gazdát keresnénk neki és persze ő mégsem egy tárgy akit ide-oda lehet adogatni.

Ti mit tennétek?


2011. jan. 27. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%

szerintem még ne ajándékozd el

próbáltátok már az ivartalaníttatást? futópad otthonra? agiliti (nem tudom hogy kell írni, sajnálom)

2011. jan. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az Amstaff már csak ilyen!Az enyémek is ilyenek, nincs olyan dolog ami teljesen lefárasztja őket!:)

De én semmilyen körülmények között nem ajándékoznám el őket,az olyan mintha cserben hagynám őket mert egy kicsit rosszat csináltak!

2011. jan. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Adj még neki időt mindenképp!Neki is új a helyzet.De az ivartalanítás jó ötlet.Nem írtad h mi a neme meg h mennyi idős.
2011. jan. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Próbáltad már a nevelést? -.-' Ha igen akkor újból kéne mert valamit elrontottál. A mozgás önmagában nem elég. Nekem 3 pásztorkutyám van lakásban és hidd el hiába futna eégsz nap, ha jól van nevelve és eleget mozog akkor rendesen viselkedik.
2011. jan. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

1,5 éves szuka és már rég ivartalanítva van.

Nincsenek vele nagy gondok az engedelmességgel, de ezzel a magányos rágcsálással nincs ötletem mit kezdjek.

Babát is szeretnénk nem sokára, félek mi lesz, ha ebbe a koszba születik a gyerekem.

2011. jan. 27. 22:31
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Én bekapcsolva hagyom vagy a rádiót vagy a tv-t.Így nem érzi annyira egyedül magát.
2011. jan. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nálunk a rádió sem segít.
2011. jan. 28. 08:09
 8/11 Catz ***** válasza:

Igazából én is a futópadot ajánlanám.

Vaterán már kb.50.000.-től lehet kapni elektromos használtat.

Vagy próbálj meg kutyás társaságot keresni, egymást jobban fárasztják.

Kezdjetek el otthon klikkerezni, az szellemileg is fárasztja. www.klikker.hu


Sok sikert :)

2011. jan. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Catz ***** válasza:
Még eszembe jutott az, hogy mi amikor először hagytuk otthon, mindig akkor kapott egy marha v. disznólábat, hogy azt rágcsálja. Abban is kifárad és finomabb,m int mást rágicsálni :)
2011. jan. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha fizikailag nem tudod lefárasztani , akkor fáraszd le mentálisan.Mikor sétálni viszed , tanuljatok valamit, tanítsd meg trükkkre vagy amire szeretnéd.

A futópad sem rossz ötlet , de nem engedheti meg magának mindenki.

2011. jan. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!