Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mivel foglaljam el magam?

Mivel foglaljam el magam?

Figyelt kérdés
Alapból is szeretném minél több dologban kipróbálni magam és most van egy szerelmi bánat-félém [hosszú történet], a lényeg, hogy olyan hobbi ötleteket szeretnék kérni, amit itthon is tudok csinálni és olcsó. (jelenleg sokat olvasok, rajzolok, verseket írok, varrogatok, házi munkák) Előre is köszönöm a NORMÁLIS válaszokat.
2011. máj. 12. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
azt nem mondtad hogy szeretnél-e egyedül maradni a gondolataiddal vagy inkább elterelés kéne.
2011. máj. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Olvasás,versírás,nagyszerű dolog!:D Nagyon nem is tudok mást írni amit otthon csinálhatnál,viszont a versedből 1részletet linkelhetnél :D,kíváncsi vagyok milyen verseket írsz,a kedvenced belinkelhetnéd!:D

23F

2011. máj. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tanulj nyelveket a netről meg minden ilyesmi.. tök ingyenes,legalább tudsz pár dolgot^^

Én is ezt csinálom:)

15/L

2011. máj. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tanulj meg kötni, horgolni, ha még nem tudsz. Ha már tudsz, akkor pedig próbálj minél több minden kötni, horgolni. Én anno macskát kötöttem, tavaly sálat kezdtem el, bár nekem nem megy annyira a kötés és nem is volt rá időm, pedig szerettem volna befejezni és nővéremnek azt adni karácsonyra (sálat terveztem).

A varrás is tök jó ötlet, én pl. nagyon szeretnék megtanulni varrni, de nincs itthon varrógép. Olyan ruháidat, amik jó állapotúak, de már nem szereted annyira próbáld meg kicsit átvariálni, feldobni. Nekem volt egy sima fehér toppon, már kinőttem, szóval alvós ruha. Azon kísérleteztem először. Különböző színű, de ugyanolyan méretű és formájú gyöngyökből csináltam egy láncot. Azt varrtam fel a toppra úgy, mintha mosolygós száj lenne. Szóval ilyen ")" formában, csak vízszintesen és többet, az egyikből jött a másik és így tovább (remélem érthető). Szerintem nagyon jól néz ki, és ilyen biztosan nem jövök szembe velem az utcán!:)

Apropó gyöngy. Pár szász forintért lehet kapni nagyon szép gyöngyöket, lehet damilt és nyaklánchogy való véget is venni, vagy gumit (ahhoz nem is kell ilyen vég), lehet kapni lógós fülbevalóhoz való véget is. Ezek mind pár szász forintok, de nagyon sok szép, kreatív dolgot lehet belőlük készíteni. Én egy időben nagyon sok kiegészítőt csináltam magam, nyaklánctól kezde, karkötőn át gyűrűig kb. mindent. Egyedül fülbevalót nem, de egyszer azt biztos kipróbálom. Új, egyedi kiegészítőkkel szintén fel lehet dobni a ruháidat!:D

Esetleg rendezd át egy kicsit a szobádat. Csinálj néhány rajzot, ami kapcsolódik a tavaszhoz/nyárhoz, vagy csak szimplán tetszik és tedd ki a szobádba. Csinálj üvegfestékkel szép, színes motívumokat és ragaszd fel az ablakra.

A mai modern világban gyakorlatilag már mindenki digitális fényképezőgépet használ, ennek ellenére sokan szeretik időnként elővenni a fényképalbumot és fellapozni. Ha te is közéjük tartozol érdemes összeválogatni képeket, akár egészen kicsi korodtól kezdve és összeállítani a mai napig egy családi albumot. Fényképalbumokat is lehet kapni aránylag jó áron (pl. szász forintosban). Lehet a tiéd, vagy akár a családé közös is. Biztos a család is értékelné és megtudnák, hogy mik azok a képek, amik különösen tetszenek neked, vagy szép emlékek kötődnek hozzá. Ugyanilyet csinálhatsz akár a barátok, osztálytársak fényképével.

Tanulj meg, vagy ha már tudsz, akkor próbálj ki új dolgokat sütés, főzés terén. Függetlenül attól, hogy fiú vagy vagy lány az életben hasznád veszed annak, ha tudsz főzni. Ez is jó időtöltés és anyukád is biztosan örülne, ha segítenél neki, a későbbiekben akár 1-1 vacsorát te csinálnál meg, s ő addig pihenhetne:)

16/L

2011. máj. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a legjobb, ha verseket olvasol. Itt sok nyelvből és magyar fordításaikból válogathatsz. Sok sikert!


[link]

2011. máj. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, amúgy 15/L vagyok. :)
2011. máj. 13. 19:05
 7/7 anonim válasza:
Én a fényképezést ajánlom! A szépet, az érzelmeset, a szomorút, a boldogságot...bármit meg lehet látni bármiben...éppen attól függ,hogy milyen hangulatodban vagy!:) Ez az önkifejezésnek is egy jó formája! És még dicsekedni is lehet a szép képeiddel...;) Amatőr géppel is lehet szép képeket készíteni.Hajrá!:)
2011. máj. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!