Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem szeretem a...

Mit tegyek, ha nem szeretem a munkám?

Figyelt kérdés

Jelenleg kasszásként dolgozom egy hipermarketben, mert diploma ide vagy oda, egyelőre nem sikerült másik állást találnom és ugye az ember nem nagyon válogathat, ha enni akar.

Csakhogy egyre nehezebben bírom ezt a melót.Eleinte nagyon szerettem, mert élveztem, hogy emberekkel találkozom és nem olyan unalmas, amilyennek hangzik, a sok pakolást is meg lehet szokni - de egyszerűen túl stresszes.


Az ember egész nap aggódik, nehogy hiánya legyen a nap végén (mert érdekes módon mindenkinél vannak ilyenek, hiába a gépi számolás), nehogy lecsesszék valamiért, mert a főnökök öntelt bunkók, akik már amúgy is ki vannak idegileg és mindenért veszekednek, ráadásul nincs olyan nap, hogy ne találkoznék egy-egy hülye vevővel, akinek nem lehet megmagyarázni, hogy nincs igaza és egyfolytában tűrni kell, ha szétrobbanok, akkor is.


Számomra ez lassan agyölő munkává válik, mert azt is tudom, hogy nincsenek meg a képességeim a pénztáros munkához. Túl szétszórt vagyok, kicsit feledékeny és érzékeny, ezért többet aggódok az átlagnál. De már itthon is bélyeget nyom az életemre a stressz, mert hiába szabadulok, ott marad a kényelmetlen érzés, hogy másnap megint menni kell...


Szóval ez a legnagyobb problémám: hogy nem tudok megszabadulni az aggodalmaktól és a kedvetlenségtől, ha a munkámra gondolok. Persze mellett folyamatosan keresem a lehetőségeket, de így 4 és fél hónap után már kész vagyok néha és nem tudom elengedni magam még szabadidőmben sem.


Ti mit tesztek ilyenkor? Hogyan vonatkoztattok el a munkátoktól, ha van egy kis időtök mással foglalkozni?


2011. máj. 13. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
menj el és csinálj egy normális szakmát. gondolom büfédiplomát csináltál.
2011. máj. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem kikapcsolódás szempontjából még könnyű dolgod lenne, mert a kövezkező napra nem nyúlnak át a korábbi megoldandó feladatok, minden nap új. De például egy mérnöki vagy szoftverfejlesztői, de sok más egyéb munkakörben is, ha valakinek több hétre vagy hónapra kiterjedő projektje van, és egyik nap nem tud végezni valaminek a megoldásával és másnap ugyanonnan kell folytassa, az sokkal nehezebben tud kikapcsolni.
2011. máj. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Milyen diplomád van?
2011. máj. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
menj külföldre ha tudsz, ha határhoz közel laksz... vagy én is egy szakmát javaslok, mondjuk hiányszakmát... ma már az többet fog lassan érni, mint egy diploma. sajnálatos de így van.
2011. máj. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kellene egy kis levego valtozas neked. Ha nem olyan szakmad van, ami kelendo kulfoldon, menj ki egy evre au-pairnek, fedeznek mindent es iskolaba is jarhatsz. Hatha teljesen mas fordulatot vesz az eleted.
2011. máj. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Vree ***** válasza:

Nagyon hasonlónak hangzol hozzám :D Kábé én is így voltam mielőtt normális helyet sikerült találnom. Esetleg azt tudom ajánlani, hogy amíg még az aljamunkák között mozogsz, keress olyan helyeket ahol éppen emberhiány van. Mindegy hogy milyen a gazdaság, bizonyos telephelyeken gyakran kevesebb az ember mint másutt. Ilyen típusú munkánál mint a hipermarketes úgy veszik hogy ha te elmész lesz másik, de ahol ez nem ilyen adott ott kénytelenek egy kicsit emberszámba venni.


Sajnos tényleges megoldást nem tudok, csak a folyamatos álláskeresést. Ha már arra sem lenne erőd, akkor lehet hogy jobb lenne otthagynod mielőtt lepusztít téged. Tudom, hogy vannak akik képesek ilyesmit egész életükben is csinálni, tisztelem is a tűrőképességüket, de azt is tudom hogy én elvállalok inkább bármilyen keveset fizető munkát ami mellett nem teszem tönkre magam, mint a napi gyomorgörcsöt ami mellett még dolgozni sem tudok rendesen. Remélem találsz te is még más lehetőségeket, ahogyan a dolgaidat meg tudod oldani. :I

2011. máj. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az utóbbi pár hónapban hasonló cipőben jártam. Egy zálogházban voltam pénztáros, és volt hogy milliós összeget fizettek, vagy adtam ki, jó fejek voltak a munkatársak, a hely is, de az az aggódás minden nap, hogy ugyan rendben van-e minden, az ki tudja készíteni az embert, mondtam is, hogy pont elég volt ennyi idő, most kell egy kis nyugi. Próbálj meg munkahelyet váltani, hogy ne menj rá idegileg, mert semmi sem fontosabb mint az egészség.
2011. máj. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!