Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy magyarázzam el a páromnak...

Hogy magyarázzam el a páromnak, hogy én szeretem a munkahelyem és a munkám? Mindenáron azt akarja, hogy keressek másik munkát.

Figyelt kérdés

Szállodaiparban dolgozom, vezetői beosztásban. Nagyon nem tetszik neki, hogy mindig dolgozom, amikor mindenki más szabad (hétvégén és ünnepnapon). Mindig mondja, hogy keressek másik munkát. Ő hétfőtől péntekig dolgozik, 2 műszakban. Általában havi egy hétvégém szabad, de télen szinte mindig itthon voltam.

Most, nyáron minden hétvégére lenne program (kerti-parti, strand, kirándulás, stb), de nem nagyon tudunk elmenni, mert dolgozom. Nélkülem meg nem megy el, hiába mondom neki hogy nyugodtan menjen.


Nem tudom neki elmagyarázni, hogy szeretem amit csinálok, nem egy utolsó senki vagyok, a légkör is jó és nem gyomorideggel megyek be. Nem akarok olyan helyen dolgozni, ahol egy senkinek néznek és valakinek a csicskája vagyok.


2011. jún. 24. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Én ultimátumot adnék: vagy ezt a munkát végzem, vagy semmit és tartson ő el, ha annyira fontos, hogy akkor legyen szabadidőm, amikor akarja.

Pontosabban adtam is a páromnak, így most nem dolgozom :)

De nagyobb az esély rá, hogy azt mondja, hogy akkor inkább dolgozz.

2011. jún. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem keres olyan jól, hogy még engem is eltartson. De ez nagyon jó ötlet:) Megmondom neki ha még egyszer felhozza.
2011. jún. 24. 14:48
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik lehetőség az, amit az első válaszoló írt. Egy picit keménykedős megoldás, de legalább egyértelműsíti a helyzetet. Egy kicsit veszélyes lehet a kapcsolatotokra, mert a konfrontációt választod, de ettől még jól is elsülhet. Az őszinteség viszont fontos. Csak akkor mond neki ezt, ha tényleg így gondolod. Magadnak tedd fel a kérdést: ha a párod kitalálna valamilyen zseniális ötletet (nem hülyeséget, hanem tényleg), amivel holnaptól megszűnnek az anyagi gondjaitok teljesen a függetlenül a jövedelmedtől, akkor tényleg abbahagynád a munkát?

Nincs jó válasz, csak a te őszinte válaszod.

2011. jún. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Hát ez elég szar ügy. Én ha havonta egy hétvégére lehetnék a párommal, valószínűleg:


- megkérném, hogy keressen más munkát

- keresnék egy szeretőt, mert az nekem nem program hogy egyedül ülök otthon (ha szereted a párodat, ezt meg kell értened és el kell fogadnod)

- szakítanék.


Biztos megérti, hogy szereted a munkát, csak te is értsd meg, hogy neked is meg kell értened ha hiányol téged.

2011. jún. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Ja, ami fontos: ha én lennék a párom, és ebben a helyzetben még te adnál ultimátumot, én rádbasznám az ajtót és nem látnál többet. Szóval óvatosan...
2011. jún. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Javítás az előzőre: szóval ha én lennék a pároD :)
2011. jún. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szerintem félreértetted, mert nem csak 1 hétvégét találkozunk, együtt élünk.

Sem Őt, sem a munkámat nem akarom elveszíteni. Számomra Ő a "nagy Ő", az ideális férj- és apa-jelölt.

2011. jún. 24. 15:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Ő arról próbál meggyőzni keress másik munkát, te győzd meg keressen másik párt.
2011. jún. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Őszintén mond el, mi a véleményed a kéréséről. Beszéljétek meg. Végül is a Te életed. Az egy dolog, hogy akartok-e egymás társai lenni ezen az úton. Ha igen, azt komolyan át kell gondolni. Ha van konszenzus , akkor jó társak lesztek az úton. Az nem megoldás, hogy a másik adjon fel fontos dolgokat, hogy én komfortosan érezhessem magam. Légy észnél, mielőtt cselekednél. Bár úgy látom, nem vagy egy fejjel a falnak rohanó típus. Okos vagy, nem kell Neked tanács, max. megerősítés. Hmmmm...megoldod.
2023. okt. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!