Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki követett el nagyobb bűnöket...

Ki követett el nagyobb bűnöket: Hitler vagy Oszama?

Figyelt kérdés
2011. máj. 15. 12:44
1 2
 1/16 napietus ***** válasza:
szerintem utóbbi, de ezt majd történelmi távlatból lehet megállapítani, amikor sok minden tisztázódik majd.
2011. máj. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%
Utóbbira szavazok, mert számomra értelmetlen volt a munkássága.
2011. máj. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
én inkább hitler és sztálin között tenném fel a kérdést vagy inkább oszama és obama között.
2011. máj. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
47%
Hitler
2011. máj. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem meg az előbbi. Köztudottan több millió ember halálát okozta az a rezsim, amelynek az élén állt. Már a 2.világháború kirobbantása önmagában elég lett volna, hogy a világ eddigi legelvetemültebb embereként tarthassák számon. Emellett azonban nem feledkezhetünk meg róla, hogy számtalan civil vesztette életét az Einsatzgruppék tisztogatásai következtében és a haláltáborokban.

Oszamáról meg annyit tudunk, hogy egy terrorista szervezet vezetője volt, és ők követték el a 9/11-es merényletet a WTC ellen. Meg nyilván Afganisztánban elég sok volt a gond a tálibokkal (enyhén szólva), és nyilván egyéb terrorcselekmények is a lelkükön száradnak. Ám ez akkor sem érint majdnem minden egyes országot, ha az USA világméretű problémát akar csinálni belőle, hogy náluk ledöntöttek két tornyot,és hirtelen nagy erőkkel elkezdi üldözni a terrorizmust. Holott mit csináltak pl. az Öböl-háború után? Szépen békén hagyták Saddam-ot. Néhány éve végezték ki őt is.

2011. máj. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Hitler
2011. máj. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mindig az, aki és ami a legnagyobb emberáldozatot szedte. A kettőjük között az a különbség, hogy az egyik egy diktátor volt és a II. világháború szinterében öldökölt a világi hatalom megszerzése és kiszélesítése miatt. A másik pedig egy szélsőséges terrorista volt?, aki a XXI. században akarta magára vonni a világi sajtók, médiák és az ületi élet nagyjainak figyelmét. Ez az ember,nem azt akarta, hogy ő legyen a világ ura, hanem sajátos példát akart statuálni az embereknek, azért mert rájött arra, hogy minden bosszúságot a világnak, a kampós orrúak csinálnak és csináltak. Nemúgy mint Hitler, aki ugyan levadászta ezeket az embereket, de mégis sajnos elegendő hátralékos munkát végzett csak. Nos gondolom egy kicsit megkönnyítettem a kérdésedre a választ. Hitler az egész emberiséget akarta magáénak, nemcsak a zsi.., mint Oszama inkább egyfajta tükröt mutatott az emberi gonoszságok és szélhámosságok ellen a világot uraló kampósorrúaknak, hogy ezt az arab világ nem tűri, hogy minden csak a pénz körül forogjon.
2011. máj. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%
obama
2011. máj. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 krameri ***** válasza:
46%

Oszama megmutatta a világnak, hogy egy akármelyik ország is képes kiállni az USA ellen, hogy mennyire védtelenek vagyunk, az más kérdés, hogy milyen eszközökkel.

Hitler kiírtott többmillió zsidót, csak mert utálta őket, szerintem nem kérdés, hogy ki a rosszabb.

2011. máj. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Hitler kezéhez több ember vére tapad, de ez csak a körülmények miatt van így, szerintem Oszama is kiirtott volna pár millió neki nem tetsző embert, ha van rá lehetősége. Ugyanaz az értelmetlen gyűlölet munkálkodott bennük, és nem hiszem, hogy lehet azt mondani, hogy egyik kevésbé rossz, mint a másik, mert neki "csak" 5-6 ezer sikerült.

Szóval szám szerint Hitler, de az embert nézve egyforma gonosztevő mindkettő.

2011. máj. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!