Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményük a finneknek a...

Mi a véleményük a finneknek a magyarokról?

Figyelt kérdés
Ugyanugy szeretnek minket mint mi őket ?
2011. máj. 16. 06:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kollektive ki lehet mondani, hogy a magyarok szeretik a finneket? Ez mibol kovetkezik? Csak azt ne mondd, hogy az Euroviziobol.


Szerintem a legtobb finn ember olyan, hogy nem szeret gyulolkodni, igy nem azt fogja nezni, hogy milyen nemzetisegu vagy (kiveve, ha valaki orosz, de az is inkabb az idosebb generacioknal rossz pont). Nincs bennuk berogzulve annyira, mint a magyaroknal, hogy x nemzetisegu ember csakis ilyen vagy olyan lehet. A finn emberek tavolsagtartobbak, de ezt nem szabad a magyarsagra vonatkoztatni, mert mindenkivel eleg szofukarak es felenkek, amig nem ismerik oket.

2011. máj. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A mi finn partnereink szerint szép ország Magyarország, szépek a hölgyek, de nagyon meleg van itt nekik :)
2011. máj. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően egyetértek az első kedves hozzászólóval, de én nem tartom Őket annyira távolságtartónak.

Az én első benyomásom /és meglepetésem/ - miután munkám során kicsit közelebbről és jobban megismertem Őket - az volt, hogy velünk ellentétben Ők nincsenek annyira elájulva a /nyelvi/ rokonságtól, mint mi, akikbe ezt tulajdonképpen ahogyan azt belénk sulykolták.


Azt hogy annyira szeretnének bennünket, a szombati euroviziós szavazás alapján valószínűleg csak az ezzel foglalkozó szakemberek tudják eldönteni.

Korrektségből, kedvességből, jószívűségből mindenesetre jeles.

A viszont szavazatokra pedig az égés szó illik a legjobban.

2011. máj. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat!


Így szabatosabb:

Az én első benyomásom /és meglepetésem/ - miután munkám során kicsit közelebbről és jobban megismertem Őket - az volt, hogy velünk ellentétben Ők nincsenek annyira elájulva a /nyelvi/ rokonságtól, mint mi, akikbe ezt tulajdonképpen belénk sulykolták.

2011. máj. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Harmadik: lehet, hogy igazad van. En csak finn ferfiakat ismertem, ok mind nagyon visszahuzodoak voltak, de lehet, hogy a nok nyitottabbak illetve van par ferfi, aki szeret beszelni, extrovertaltabb, de ilyennel nem talalkoztam. Mig nem ismered oket, szerintem elegge tartjak a tavolsagot mas emberekhez kepest, aztan ha jobban ismered oket, kinyilnak. A nyelvrokonsag dolog igaz, oket nem erdekli annyira, de ez a tortenelmi dolgokkal melyebben foglalkozas eleve inkabb kelet-europai jellegzetesseg.
2011. máj. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 6:54/19:03-as hozzászóló!

Nem probléma az, hogy picit eltérően jellemeztük Őket.


Sok mindenben, de két dologban kiemelkedően példamutatóak:

- A szinte egyedülálló nemzetiségi politika. (Aland pedig iskolapélda az iskolapéldák között is. Annyira jól bánnak az autonóm terület polgáraival, hogy a korábbi - inkább csak nemzeti büszkeségből - szeparatisták is azon a véleményen vannak, hogy jobb Nekik Finnországhoz tartozni, mintha Svédországhoz csatolnák Őket. )

- Évtizedeken keresztül a Föld legkevésbé korruptabb országának számított. 2010-ben ugyan még a dobogóról is leszorult, de még mindig a legtiszteletreméltóbbak között maradt.

Az elsőből következik az, hogy távol áll tőlük az az idegengyűlölet is. A kettő együtt pedig azt eredményezi, hogy jó a társadalmi közérzet, és ez bizony irigylésre méltó.

2011. máj. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
37%
Ennyi ökörséget itt összehordani, kérlek, kedves kérdező, ilyen szubjektív kérdéseket ne tegyél fel egy ilyen oldalon. Bárkinek bármi véleménye lehet és ugye a vélemény az nem tény.
2011. jún. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Airaa ***** válasza:
100%
Valóban elég érdekes kérdés :D de elég sok finn ismerősöm és haverom van, így leírhatom a tapasztalatomat. és is megerősíteném h nem lenézőek, egyszerűen távolságtartóbbak, hidegebbek mint mindenki mással. így konkrétan tudják hol van Magyaro., tudják h BP a főváros, és valóban szépnek is tartják (a sok szép vintage stílusú épület elvarázsolja őket), de többet nem igen tudnak rólunk. én mindenesetre próbálom a benyomásukat a jó felé terelni, és reméljük a jövőben közelebb kerülhet ez a 2 ország egymáshoz (:
2012. júl. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
én jártam már sok országban(amerika,hollandia,olaszország,stb)de olyan nagy szeretetet még nem éreztem mint amit akkor kaptunk mint amikor finnországban voltunk.mondjuk hozzátartozik a dologhoz hogy evangélikusok voltak,nem hitetlen piások.
2012. aug. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!