Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Norvégoknak mi a véleményük...

A Norvégoknak mi a véleményük a magyarokról/magyar bevándorlókról?

Figyelt kérdés
Tolerálják őket?
2010. jan. 10. 15:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
a norvégok az egyik legtoleránsabb és legnyitottabb európai nép. szász jános filmrendező (ópium) erről tartott előadást. barátnőm 1 évet élt kint, kedvezőek voltak a tapasztalatai, nyitottak voltak vele nagyon, barátokat is szerzett.
2010. jan. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Én is igy tudom, de ha jobban rákeresel a neten akkor olyanokat is lehet találni amik cáfolják ezt az "elméletet",

úgyhogy nem tudom milyen képet alkossak róluk.



Elsősorban olyan embereknek a véleményére vagyok kiváncsi aki vagy ott él/élt vagy ismerőse él/élt ott.


Szóval aki biztosan tudja!

2010. jan. 10. 15:52
 3/16 anonim ***** válasza:
40%
Nem sok magyar bevándorlóval találkoznak, így nem nagyon van véleményük róluk. Természetesen nyilván lenézik őket, mint ahogy lenéznek minden nem-norvégot.
2010. jan. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
??? Már nem azért,de nem hinném hogy igy lenne. :/
2010. jan. 10. 16:59
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Már miért nézne le minden norvég minden nem norvégot? Ez biztosan nem igaz. Az északi népek lassan engednek föl, de ha egyszer beloptad magad a szívükbe, akkor minden sínen van.
2010. jan. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
ja, szerintem is.
2010. jan. 10. 17:30
 7/16 anonim ***** válasza:
91%

"Már miért nézne le minden norvég minden nem norvégot? Ez biztosan nem igaz."


Konkrétan tudom norvégiai tapasztalataim alapján, hogy a külföldit, és persze különösen a nem északnyugat-európait lerobbant, hátrányos helyzetű szerencsétlennek tartják. Mint ahogyan hozzájuk képest az is.


Norvégiáról tudni kell, hogy egy olyan ország, aminek az egy főre jutó GDP-je az EU átlag duplája (azaz akkora különbség van Norvégia és mondjuk Németország között, mint Németország és Magyarország között!) és az USA szintjének másfélszerese.


Az is köztudott, hogy az északiak nagyon szorgalmas és tisztességes, ugyanakkor nagyon anyagias és földhözragadt népek is.

2010. jan. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%
Utolsónak van igaza.
2010. jan. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Mi a végitéleted 4. válaszoló?
2010. jan. 10. 18:49
 10/16 anonim ***** válasza:
42%

A sakndinávok általában megvetéssel viseltetnek a nem északi/vagy nyugat-európaiak iránt (az északiaka tartják a legtöbbre)....bár nyíltan nem mutatják ki a megvetést, meg nem agresszívak (kivéve az ottani skinek, na azok durvák :D), de nagyon előítéletesek.

ja és cigányok meg feketék a legtöbb esetben nem járkálnak be a fehér részekbe, nem tilos, csak hamar rájuk hívják a yardokat.....

de a magyarokat kb. a többi kelet-európaival veszik egy kalap alá.....mondom, az ő "rasszizmusuk" nem faji, egyszerűen csak a hasznossága, képessége és a neveltetése, kultúrája alapján ítélnek.

néném svédországban él, arra alapozom

2010. jan. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!