Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki csak úgy...

Van itt olyan, aki csak úgy fogta magát és egyedül kiment külföldre? Mik a tapasztalatok? Hogyan éltétek meg ezt az egészet?

Figyelt kérdés
Előre is köszi a válaszokat!
2011. nov. 1. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötletnek tünt, hogy itthagyok mindent, s külföldre megyek, hiszen ott sokkal jobb a megélhetőség, és nem nyomorgunk, mint ebben az országban. Legalább is azt hittem. Mindenki agyra főre dicsérte a külföldöt, hogy ott minden jó, minden sokkal könnyebb. Aztán én is kimentem. Voltak kinn ismerőseim, úgyhogy nem volt nehéz dolgom.azt hittem. Aztán rájöttem, hogy az, amit jó életnek hívnak, nem jobb az itteninél. Van egy-két dolog, ami talán jobb, pl. a választékosság, de ezen kívül az égvilágon semmi. Úgy dolgoztatnak, mint a rabszolgát, pedig én aztán sosem voltam lusta dolgozni, de besokalltam már, hogy még jóformán a mosdóba sem szabad kimenni, vagy ha igen, akkor levonják a béredből. Na meg egész nap nem ehetsz egy falatot sem. Kinn voltam 5 évig. Ezalatt az idő alatt váltottam több munkahelyet is. Mindegyiknél külföldiként bántak velem, pedig megvan a szükséges diplomám, felsőfokú nyelvvizsga meg minden. Mégis az alja munkálat akarják a külföldire sózni. Nem csak velem volt így, hanem gyakorlatilag minden külföldivel, nem csak magyarokkal. A fizetés persze jobb volt, mint idehaza, annyi pénzt kaptam, hogy csak úgy csillogott a szemem. Azon idehaza királyként élhetek. Igen, idehaza. Ott viszont hamar elment a pénz a legalapvetőbb dolgokra. Pedig nem szokásom flancolni. Azért mentem ki, hogy összegyűjtsem a pénzt, és ne szórjam el. Nem tudom mi lett volna, ha dohányzom, alkoholt is fogyasztok, meg többet eszem a szokásosnál, meg még bevásárolok tisztességesen (szükségszerűen, mert ugye hideg idő elteltével szükség van a meleg ruhára-példa okáért). De szerencsére káros szenvedélyeim nincsenek, és a vásárlás is minimális volt és mértékletes. Aztán arra kellett rájönnöm, hogy minden detto ugyanilyen, mint itthon, annyi a különbség, hogy ott a több fizetést kapsz, de több el is megy. Dupla műszakban melóztam egy darabig, de amit megkerestem, az el is ment az alapvető szükségleteimre. Úgy vigyázz! Alapvető: étel, lakás, rezsi, néha néhány ruci, közlekedés, stb. Ha nem ismerkedek meg ott az akkori párommal, akkor már tuti hazajöttem volna előbb. A párom segítségével (kapcsolatok) sokkal jobb munkahelyet kaptam). A pénz több volt, de viszont az egész napom úgy ahogy volt, ráment a munkára. Dolgoztam, aludtam, dolgoztam, aludtam. Egyszerűen nem volt időnk egymásra a párommal. Volt pénz, de nem volt idő a szerelemre. Végül ráuntam a kinti melóra, és hazajöttem. Életem legjobb döntése volt, de azért rohadt nehéz. 5 év alatt sok minden változott. Új barátokat kellett találnom, mindent újra kezdeni. Az életem mégis pozitívan folytatódott, mivel ha nem is keresek most több millió forintot, de legalább nem lakásban élek, hanem egy kertes házban, jól élünk a férjemmel és a két gyerekünkkel. Tisztességesen élünk, ház, autók, utazás megengedhetünk, és ami a legfontosabb, van időnk egymásra, a családra és a barátokra. Szóval ennyit külföldről. Egy tapasztalatnak megtette.
2011. nov. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
16:06-Köszönöm szépen a válaszodat. :) Nagyon kedves vagy, hogy ennyit írtál nekem. :)
2011. nov. 2. 15:28
 3/6 A kérdező kommentje:
15:06 bocsánat elírtam :D
2011. nov. 2. 15:28
 4/6 anonim ***** válasza:
Németországba mentem ki, és 5 évig voltam ott.
2011. nov. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok. :)
2011. nov. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem egyedül indultam neki, hanem a párommal. Nem szeretnék regényt írni, csak az első hozzászóló válaszához szeretnék hozzátenni.

Sok igazat írt (bár én Angliában vagyok), egyedül valóban nem könnyű. Én azért kíváncsi lennék 5 év alatt mennyi megtakarítással ment haza, hogy lett belőle kertes ház meg autó is.

Mert valójában ez a különbség Magyarország és külföld között. Dolgozni mindkét helyen kell és megélni is, az nem mindegy, hogy mennyit teszel félre.

Mi most egy fizetésből élünk, minimálbérből, de minden hónapban félre tudunk rakni egy kicsit. Ez otthon sosem sikerült 2 fizetésből, nem minimálbérből. Sőt az utolsó héten már kölcsön kellett kérnünk kajára.

A példa kedvéért, itt a minimálbér egy hónapra 900 font. Nézzük a legdrágább lehetőségeket. Egy belvárosi lakás rezsivel és adóval kb 700 font (messzebbi 500-ból is kijön, de akkor ugye utazás...) Két főre a kaja havi 450 fontból nagyon vígan kijön. 100 font elég havonta ruhára meg erre arra. Ez összesen 1250 font. 650 fontja marad két embernek egy hónapra. Amiből mondjuk 150-et rákölt a kocsira, akkor 500 fontot félre tud tenni. Az 5 év alatt majdnem 10 millió forint. Otthon ez picit nehezen menne minimálbérből, egy átlagon felüli életszínvonalon.

És akkor arról nem is beszélek, ha nem minimálbért keres az ember, hanem 1-2 fonttal többet óránként...


Mi már csak néhány hónapja vagyunk itt, nem akarok nagyszájúskodni, de szerintem elég sok lehetőség rejlik ebben. De a hosszútávú terv az, hogy ha összegyűjtünk valamennyi pénzt, akkor hazamegyünk. Csak hogy ne kelljen hitelt felvenni egy házra, már az is valami lenne. Vagy vállalkozást indítani.


Ja még annyi, hogy itt házat kibérelni szinte ugyanannyi mintha lakást bérelsz ki. Szóval ez választás kérdése, hogy lakásba vagy kertes házba mész.

Na mégis regény lett. :D

2011. nov. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!