Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Viselhet-e egy férfitanár...

Viselhet-e egy férfitanár rövidnadrágot az iskolában, tanítási órán (nem testnevelő tanárról van szó), ha már májusban gatyarohasztó meleg van, s az illetőnek egész jó lábai vannak?

Figyelt kérdés
Milyen lehet a felvenni kívánt rövidnadrág fazona, hossza?
2009. márc. 15. 14:49
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
90%
neee...18 éves lány vagyok, és azt mondom, ne viseljen. Háromnegyedes nadrágot esetleg...
2009. márc. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem az a dolga a tanárnak, hogy lazán, divatosan öltözködjön.

Másnak ki kell bírnia öltönyben, de jobb esetben hosszú ingben nyáron is.

Az igazi meleg úgyis júliusban, augusztusban van, mikor nincs iskola.

2009. márc. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
De még én is csak 27 éves vagyok, fiatal srác létemre miért kéne öregembert játszanom? Ha más 27 éves mehet dolgozni rövidgatyában, én ne mehessek, mert olyan munkám van, amely azt követeli, hogy konzervatívan öltözzek? Ez diszkrimináció!
2009. márc. 15. 15:23
 4/35 anonim ***** válasza:
95%

Megcseszi, indul a szokásois magyar idiotizmus ...

Már miért ne viselhetne? Miért ne lenne a tanár is ugyanoylan ember mintmás? Az a baromi nagy baj, hogy itt tanárokat úgy próbáljuk beállítani mintha ők valami nem is emberi lényként amolyan szent, követendő példakép lenne, mentes minden emberi tulajdonságtól, azaz egy a vége:

mi a jó abban, hogy a diákokat átcsesszük és egy fals képet mutatunk? Sztem igenis ezerszer többet ér, ha az adott tanár eg yaz egyben ugyanolyan természetesen viselkedik, legyen az rövidnadrág vag akármi más, hiszen oké hogy tanár, de mindenek előtt pedig ember. Na most ezt miért is kell annyira szinte erőszakkal elfojtani?


Isten bíz, nekem ilyen kérdés meg s efordulna a fejemben ill. meg is rökönyödtem, hogy ezt láttam, ez a jó magyar gyöpösagyúság és csőlátás .... úgy "imádom".


De aki feltette a kérdést, mégis mit gondol? A tanároknak valami speckó rövidnadrág lehet csakis mert netán a farkuk kirajzolódik és a diákok meglátják? Na és? Talán ha kimegy a suliból, az utcán nem találkozhat szembe ezer ugyan ilyen férfivel / fiúval? Úgyhogy nem értem én ezt, képzeljétek el, a tanár is csak amolyan emberféle, bármilyen furcsa, sőt ha férfi, azt képzeljtétek el, még netán farka is van. Most mni ebben a gáz és mi ebben a takargatni való? Az összes eszem megáll komolyan ........


Aki ilyen hülyeségeket írkálgat attól megkérdezném, a suliban ne legyen az ilélető rövidnadrágban, de aztán meg utcán ugyanaz az ember ha abban mászkál és netán össze is futtok akkor ott meg rendben van? Hiszen ugyanazt fogod látni ! Szal hol itt a logika?

2009. márc. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem keress olyan munkát akkor, ahol nem kell. De most komolyan.

Én sem biztos, hogy majd mindig elegánsan és magassarkúban óhajtok lenni, de ha a rendezvény, amit szervezek megkívánja, akkor fel kell vennem az alkalomhoz illő ruhadarabot.

Nekem eddig minden tanárom kibírta hosszú nadrágban.

2009. márc. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
88%

Ez az első két válasz .......

Komoylan mondom horror, hogy ilyen gondolkodásmódot kell látnom .... De hog ymiért csak a magyar ember ennyire hülye?


Violtam én dánoknál is és franciáknál is cserediák-programban, és láss csodát, a tanár együtt tusolt a diákokkal .. hops .. na és ?? Érdekes, hogy ez ott senkinek nem tűnt fel, senkinek nem volt furcsa, mert valahiogy evidens volt, hogy a tanár is ugyanolyan ember mint mások.

Az agyam eldobom komolyan, tényleg ennyire idióták vagyunk mi magyarok ????

2009. márc. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
95%
Erről kéne végre leszoknbunk, azaz hogy atanár ne egy maskarát vegyen fel és egy szerepet játsszon, hanem csak legyen önmaga, lehet hogy az oktatással se itt tartanánk ... én felháborítónak tartom az eddigi 3 választ.
2009. márc. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
60%

Volt olyan tanár gimiben, aki diszkóba járt, és laza volt, de akkor se húzott rövidnadrágot .

Ez nem magyar idiotizmus. Csupán kommunikáció.

Nem vagyok egy maradi ember, de szerintem egy munkahely nem arról szól, hogy divatozzunk, és ne kövessük az alapdolgokat, amiket az illem megkíván.

2009. márc. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Van olyan férfikollégám, aki velem egyidős, de farmert sem mer felvenni, mert az elvenne az "ő tanári méltóságából". Télen kalapot is hord, mert a "tanár úriember", semmi pénzért nem venne fel kötött sapkát. Mindig sövetnadrágot, nyakkendőt visel. Vagy ott vannak azok a kolléganőim, akik huszonévesen csak bokáig érő vénasszonyos szoknyákban járnak, rövidre vágott, konzervatív frizurával, mert ők tanárnők, s vigyázniuk kell a tekintélyükre.
2009. márc. 15. 15:34
 10/35 anonim ***** válasza:
95%

Nos hát amíg ilyenek vannak a magyar tanári karokban amiket leírsz addig ne csodálkozzunk semmin se.

Én is tanárkodtam, mindig ki is néztek mert mertem kicsit magam ízlése szerint tök átlagosan öltözni, de mondjuk én tettem rá magasról.

Egyszerűen nem értem, hogy miért él még mindig ez a rohadt poroszos kép, hogy" az sikola nem divathely", ez valami borzalom. Ahogyan egy diák is megválogatja miben szeretne menni és szerinte miben csinos stb, a tanárnak miért ne lehetne ugyanezt megtenni? Szó szerint rá kényszerítjük a tanárra, hogy hülye legyen? Halljátok ....... édes jó istenem .......

Aki kérdező 27 éves srác, öltözz csak az ízlésed sazerint, figyeld meg adiákok értékelni fogják, hogy te nem színjátszol nekik, hanem a saját magad természetessége szerint viselkedsz, öltözködsz és stb. Amiket ,mondtál példákat, egyszerűen nevetségesek, de tudom, van ilyen ... csak sajnálni tudom őket, arról meg ne is beszéljünk, hogy a diákok milyen baromi jót röhögnek a hátuk mögott rajtuk ...

2009. márc. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!