Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vidéken (faluban, kisebb...

Vidéken (faluban, kisebb településen) vagy nagyobb városban (Kecskemét, Debrecen, Szeged stb) vagy Budapesten szerettek/szeretnétek élni?

Figyelt kérdés

Nem azért írtam ki, hogy a összeveszés legyen, érdekel, hogy ki milyen előnyét/hátrányát látja annak, hogy a saját városában vagy falujában lakik.

Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy egy kis faluban lakom, de közel Bp-hez, oda is járok egyetemre (bejárós vagyok) és így mindkét helyen otthon érzem magam.

A falumat azért szeretem, mert nyugis, mindenkit ismerek, nincs bűnözés (nincsenek cigányok)... Bp-t meg azért, mert sok a szórakozási, vásárlási lehetőség, jó a közlekedés.

A falum hátránya, hogy nem sok szórakozási lehetőség van, hétvégén esetleg van valami buli, vagy vannak kocsmák (kulturáltak) és kb ennyi, a boltok pedig csak hétköznap este 6-ig vannak nyitva.

Bp hátránya a kosz, a tömeg, a sok bunkó, figyelmetlen ember...


Te hol laksz és mit szeretsz, vagy nem szeretsz benne?


2011. máj. 25. 17:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok: Szeged 170.000 lakosú város

(csak azért írtam mert láttam hogy többen leírták az ő városukban mennyien laknak :D)

am sok bp-i egyetemista ide költözik.

2011. máj. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
nekem sopron megfelel 60000 lakos se kicsi se nagy amolyan közepes város
2012. jan. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Budapesten élek, amióta az eszemet tudom, és semmi pénzért nem cserélném le más (magyarországi) városra.

Ebben a városban tényleg minden megvan, ami a jó élethez kell. Ha nyüzsgésre vágyom, keresek egy forgalmas helyet, ha egyedüllétre, akkor keresek egy szép parkot, ha vásárolni akarok, keresek egy plázát vagy elmegyek a Váci utcába. Szeretem, hogy éjjel sem áll meg az élet, sőt, a Körúton belül csak akkor zajlik igazán. Ha az éjjel közepén jön rám az, hogy elmennék valahova, semmi gond, mert félóránként (rosszabb esetben) jönnek éjszakai buszjáratok, ráadásul a Körúton egész éjjel 10 percenként jár a 6-os villamos.

Szerintem Budapesten az is jól érzi magát, aki a zsúfoltságot kedveli (költözzön a Belvárosba), illetve az is, aki a kertvárosi, nyugis helyeket (a kinti kerületek).

Én imádom Budapestet, bár tényleg valószínű, hogy én nagyon elfogult vagyok vele, hiszen 1999 óta itt élek.:)

17/f

2012. szept. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
szintén Szegedi vagyok.. Amit az előttem lévő leírt BP-ről, az sok mindenben igaz Szegedre is, csak persze kicsiben. Mondjuk nincsenek éjszakai járatok, de ha valaki nagyon akar a külvárosból begyalogolhat a belvárosba kb 35-40 perc alatt.. Ezért az éjszaki élet nem olyan mint Budapesten :(
2012. okt. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
*előző vagyok: nem 35-40 hanem 55-60 perc alatt lehet begyalogolni ami nagoyn sok:O
2012. okt. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
53%

Budapesten kívül el nem tudnám képzelni az életemet! Persze nagyon szeretem Szedeget, Sopront és Pécset, mert csodaszép városok, de az én mentalitásomhoz egy idő után lapossá, túl kicsivé válnak! Én pont a zajt szeretem Pestben, a lendületet, a kismillió féle kultúrát és lehetőséget, a csendel kínozni lehet.


Én úgy gondolom, hogy aki igazi értelmiségi (amihez nem feltétlenül kell diploma), magas kultúrális színvonalú életet akar élni, annak az országban Budapesten kívül sajnos nem sok választása van.

2012. okt. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
63%

Szombathelyi vagyok 80ezres város.Nem költöznék fel BP-re.

Szinte ugyan azt meg lehet találni mint pesten,pl:bevásárló központ,szórakozóhely vagy ilyesmi.Közlekedés jó,helyijáratos buszok 10 percenként járnak tehát jó,távolsági buszok is viszonylag jól közlekednek.Vonatos közlekedés szintén jó,és elvileg a térségben lesz repülő tér is,illetve felmerültek a tervek hogy ismét legyen villamos közlekedés is.Éjjel a buszok itt sem járnak azt hiszem éjfélig csak,tehát aki be akar jönni a külvárosból éjjel az vagy válassza a taxitv.pedig sétál 1 órát. :D Nem lehet elfelejteni hogy a közelben van ausztria is,tehát munkalehetőség jó.

Maga a város az országhoz képest nagy,elég nyüzsgő is.Az emberek kedvesek,vidámak.Szórakozóhelyek jók.Tehát sztem jó város szhely. :D

Az egész országot bejártam szinte.kb 2 évet laktam zalaegerszegen,szolnokon,miskolcon,debrecenbe,szombathelyen már 10 éve lakom és nem is szeretnék elköltözni mert nagyon tetszik. :D

2012. dec. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!