Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A mai emberek tényleg ennyire...

A mai emberek tényleg ennyire felszínesek? Képesek arra, hogy szeressenek másokat?

Figyelt kérdés

Néhány éve rendszeres látogatója vagyok az oldalnak,és néha kiborít az,amiket itt olvasok. Főleg a fiatalabb generáció válaszaiból/kérdéseiből azt vettem le,hogy ők nem képesek ara,hogy szeressenek. Párválasztásnál számukra minden előrébb való mint az hogy pl. a partnerük jó ember legyen vagy okos. Ez tényleg így van,vagy én vettem le rosszul a dolgokat? Ha így van,miért lett ez így szerintetek? Miért lettek az emberek lelki szegények?

Köszönöm a válaszokat


2011. máj. 26. 13:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért lettek lelki szegények? Mert átalakult az emberek értékrendje. Legelső a pénz, második a szórakozás, hogy NEKEM jó legyen. Minden az önzőségre játszik. Mindenhonnan ez folyik. Nem csoda, hogy a felnövekvő generáció értékrendje is eszerint alakul ki. Már nem ismerek olyan fiatalt (és 30-asban is keveset), akinek az fő szempont lenne, hogy a másik mennyire jó ember, szereti-e a környezetét, megbecsüli-e a többi embert, a családját, ismeri-e Istent, stb... Tudom, erre jönnek majd a kommentek, hogy a becsületemmel etessem meg a gyerekemet, stb....
2011. máj. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
ez nem így van. az oldalon nem jön át az hogy egy ember milyen. abból amit leírt nem lehet ítélkezni soha. még ha szemtől szemben állnál vele és úgy beszélgetnétek abból se lehet megmondani 100% hogy milyen az az ember. te csak azt látod amit mutatnak. egy olyan ént amit erősnek gondolnak
2011. máj. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem ez az oldal azért nem mutat reprezentatív mintát a fiatalokból sem...
2011. máj. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

Ez az oldal nem reprezentatív mintája a társadalomnak. A válaszolóknak van egy fix, nem túl nagy magja. Könnyen lehet, hogy tíz hozzászólásból hatot ugyanaz az ember írt.

A másik dolog, hogy ez nem új keletű szerintem, az idősebbek között is rengeteg felszínes van. Egyszerűen csak régebben ezek az emberek nem tudtak hol megnyilvánulni, most meg van rá lehetőségük.

2011. máj. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%

A mai világban nem a fiatalokban van a hiba, hanem a felnőttekben...

tapasztalat:)

egy fiatal lány:)

ui.: csak mi, gyerekek vagyunk képesek IGAZÁN szeretni!!!

2011. máj. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kicsit rosszul fogalmaztam meg. Nem csak az itt olvasottak alapján mondom ezt. Én is a fiatal generációhoz tartozom,és az ismerőseim között is ezt tapasztalom. Az egyik barátnőmmel két év után azzal a szöveggel szakított a barátja,hogy a lány túlságosan kimutatja az érzéseit,túl érzékeny. A másik barátnőm vőlegénye sokat utazik külföldre,és ilyenkor a lány rendre megcsalja a pasit,mondván hogy nem bírja a magányt,szüksége van az ölelésre. ( ezek az utak kb. 2-3 naposak havonta). De amúgy a lány "szereti" a vőlegényét. Még sorolhatnék hasonlókat,és ezek a személyek már mind 25 év körül vannak.
2011. máj. 26. 14:02
 7/14 anonim ***** válasza:
Én 15 vagyok.:)
2011. máj. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

vannak elfajzott emberek az igaz. amúgy ha te is fiatal vagy akkor nem igazán tehetsz fel olyan kérdést hogy a mai emberek miért ilyenek mert fogalmad sincs hogy régen mi volt, csak azt tudod amit hallottál de az sokszor kevés és valószínű hogy nem is igaz


az aki szakít valakivel ezért mert az túlságosan kimutatta az érzéseit az valószínűleg félt ezektől az érzésektől, vagy félt kimutatni a sajátjait.

2011. máj. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
42%
Nem feltetlenul felszinesebbek, sot sokan elfogadobbak, mint az idosebbek tobbsege. Nagymamammal nottem fel, o mar 80 feletti es a soron az idosek fo temaja az (volt), hogy ki milyen csunya, kinek milyen igenytelen a ruhaja, a hazanak miert van ilyen furcsa uj tipusu tetoje stb. Meg 50 evre visszamenoleg is ment, hogy "ja, a Juci, az alig tudott ferjhez menni annak idejen, mert senki nem akarta, nagyon csunya lany volt", "a Misi szegeny beres csaladbol szarmazik", "Mucika jol behazasodottp" stb. Ilyenekrol ment a duma egesz nap. Nem 1-2 ember volt ilyen. Az emberi termeszet mindig ilyen volt.
2011. máj. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%

Én megértem a kérdezőt, hasonló gondolatok forognak olykor bennem is, és sztem teljesen igaz, amit felvetett.

Ez az oldal tényleg nem reprezentatív, de a valóságban is ugyanezt látom én is.

Kevés olyan párt ismerek, akik hűségesek. Bűntudat nulla. Tisztelet nulla. Becsület nulla. Ha csak megemlítek ilyesmit ki vagyok röhögve. Aki ma szentül esküdözik a hűségre, holnap ő csalja meg legelőször a párját. Nem egy ilyen pálfordulást néztem már közelről.

Aki hisz az erkölcsben, az meg ugye álszentnek van bélyegezve, stb, stb...Tudnám még folytatni.


Most nekem is jöhettek azzal, hogy nem mindenki ilyen...persze, tudom. De ha kimegyek az utcára, 10-ből 8 sajnos ilyen. Pedig nem vagyok előítéletes, mert mindenkihez pozitívan állok hozzá, de nem tudok azon mosolyogni, amikor teljesen természetesnek veszi egy lány, hogy úgy kezd velem, hogy van párja. És persze ha így nem akarok vele semmit, akkor a haveroknak is én vagyok a töketlen, stb....Erre azért ne mondjátok, hogy nincs elq.rva itt valami nagyon....

2011. máj. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!