Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hol a határ a fiúbarátság és...

Hol a határ a fiúbarátság és a homoszexualitás-szerelem között?

Figyelt kérdés
2011. máj. 29. 15:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Ugyan ott, mint a heteróknál. Nagyon vékony mezsgye.
2011. máj. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A baatságnál lényegtelen a másik neme, ugyanúgy tartozhatna a másik nemhez is, akkor is ugyanúgy lehetne vele beszélgetni, programokat csinálni. Amikor lényeges lesz, hogy fiú vagy lány, attól kezdve már nemcsak barátság van.
2011. máj. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon érdekes dolgod kérdezel, mert fiúknál bizony sokszor iszonyú komoly szálak vannak, és tényleg nehéz eldönteni, hogy ez a barátság milyen ponton áll meg vagy mi az amikor már szinte szerelmes vagy a barátodba, olyannyira össze vagytok gabalyodva lelkileg. Én is átéltem ilyet, és biztos sok fiú, csak erről tabu beszélni, nekem pl gimis és egyetemista koromban volt egy annyira jó barátom, hogy nem volt olyan csaj, aki szétrobbanthatott volna, együtt aludtunk, az ölemben aludt el, én megsimogattam, nagyon szerettük egymást, még gimis serdülőként történt köztünk kis orális szex is, de aztán ez az érdeklődés elmaradt, és csak nagyon közeli barátok maradtunk.


Nézd, ha ezt kölcsönösen érzed egy barátoddal, akkor sztem ott nyugodtan lehet is erről beszélni vele. És mégse let egyikünk se meleg, mindketten csajozunk ezerrel, most már tartós bnőnk van, de azért azt az időszakot sosem felejtjük el. Érdekes, mindketten azt éreztük, hogy ilyen mélységig csak két fiú tud elmerülni a barátságban, és talán pont azért, mert olyan rejtett az egész kapcsolat, meg olyan nem egyértelműek a határok. De amúgy fontos neked az a bizonyos határ? Elvégre az a lényeg, hogy ti ketten nagyon jól érzitek egymást, nem? Innnetől kezdve nyugodtan buz.izhatnak, sztem nem ez fogja meghatározni, hogy mit éreztek egymás iránt.

Pszichológiailag is ismert jelenség, hogy a fiúk között olykor tényleg majdnem határok nélküli kapcsolat tud kialakulni, de ez egy nagyon bonyolult téma.


Sztem ne hagyd, hogy egyáltalán bárki más megmondja, hol is lenne szerinte a határ. Ott van, ahol ti azt érzitek. Ha belecsúszik valami homoerotikus kalandba, akkor ott, ha nem, és marad egy nagyon mély lelki kapcsolat, akkor meg ott. De ezt ne kívülről határozza meg nektek valaki.

2011. máj. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

16:08

ez azért furcsa (bár elméletként nem rossz persze), mert ismert a baráti sex fogalma is, amikor nem szerelemből sexelnek, hanem tényleg nagyon mély baráti kapcsolatban vannak, és olykor az is megtörténik valamilyen mértékig. Ettől még barátság marad .

2011. máj. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 szamo77d válasza:
100%

Amíg bírják egymás nélkül! Utána pedig el kell fogadni

ezt a helyzetet. Egy fiút is lehet ugyanúgy kívánni, szeretni, mint egy lányt! Hidd el nekem, hogy egy jól mű-

ködő meleg kapcsolatban sokkal boldogabb leszel, mintha a

világ száját befogandó elveszel egy lányt és állandóan

marjátok egymást, hiszen te mást, egy fiút szeretsz!

2011. jún. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%

Homoszexuális férfi érzései, jellemzői


Erőteljes genitális izgalom, amely csak a felszínen van. Az ez alatti érzelmeket mindig tagad-ják.


A magányosság érzése dominál. (Nem tartozik a férfiak világához.)

Tekintély személynek nem tud nemet mondani.

Gyenge a korlátok megszabásában.

Erősen uralkodik rajta az el nem fogadás érzése.

Depresszió.

Sebzettség fájdalma.

Szexualitását arra használja, hogy a mélyebb érzéseit elnyomja. Infantilis gyermeki érzés, fájdalom rejlik az önkielégítés mögött is.


Nagyon fontos, hogy a terápiában teret adjunk a gyermeki fájdalmak, gyász kiengedésében. Azt kell meggyógyítani, ami gyermekkorban nem sikerült. (Apa – kortárscsoport.)

Nagyon erős érzelmi viszony jön létre a kliens és a terapeuta között, hiszen komolyan veszi végre valaki a „gyermeket”. Ez idáig rengeteg mindent el kellett fojtania, most „itt van valaki, aki kibír engem.”

Nagyon fontos, hogy azonos nemű legyen a lelkigondozó vagy terapeuta és nemi identitásá-ban szilárd.


Pszichológiai megközelítés


Jung szerint a homoszexuális férfi képtelen arra, hogy megtalálja a férfiasságot lénye legmé-lyén. Ezért ezt a biológiai-szexuális szinten próbálja megtalálni.

Anna Freud szerint a motívum: a homoszexuális aktus hivatott létrehozni a fiú fejlődése során sikertelen azonosulást a férfiassággal.

Az apa és fia közötti sikertelen kisgyermekkori kapcsolat a tipikus jellemzője a homoszexu-ális irányultságú férfiaknak (1-3 év között a kisfiú nem talál kapcsolódási pontot apjával).

A gyermek elbizonytalanodik saját nemi identitásában. Ha az apának nincs ideje fiára, a gyermekben az - az érzés hatalmasodik el, hogy én sem akarom az apámat, sem a férfi létet. Távolság az apától és mindentől, amit képvisel.

2011. jún. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

Fontos a birkózás, a testkontaktus az apával. Az anyától, a szimbiotikus kapcsolatból le kell válni a növekedéssel, el kell hagyni a biztos meleg fészket. Ilyenkor az apának nagy szerepe van a gyermek egészséges fejlődésében. Nem az üres ismeretlenbe megy a kisgyermek, ha-nem apja védő jelenléte óvja őt. Megtapasztalja, hogy más mint az anyja, olyan mint az apja.


Ha az anya lekicsinyli férjét, a fiú elizolálódik apjától.

A heteroszexuális fiúkkal ellentétben a homoszexuális fiúk a lányos játékokat kedvelik. Ha a többi fiúval kell összemérnie az erejét, visszavonul. Ezért kicsúfolják. Úgy érzi sem az apjá-hoz, sem a fiúcsoporthoz nem tartozik. Így tovább forog az ördögi kör.

Serdülőkorban erősen feltörnek a szexuális késztetések, a mélyben viszont nagy sebeket hor-doz a fiatal, ami akadálya a helyes szexuális magatartás kialakulásának. A szerelemmel nem tud mit kezdeni. Abba szeretünk bele normál esetbe, ami számunkra ismeretlen, titokzatos, ami erotikusan vonzó. Ezért normál esetben a fiú a lányba lesz szerelmes.

A homoszexuális fiú számára azonban saját teste is titok marad, ezért ő fiúba szeret bele.

Mindig távolságból szemléli heteroszexuális társait. Vagy csodálja, vagy utálja, de közel soha nem kerül vele.

Lelke mélyébe ott van az - az apja által mellőzött kisfiú, aki iszonyatosan fél az újabb sebektől.

A homoszexuális szexben megpróbálja bekebelezni mások idealizált férfiasságát. Azt kíván-ja másokban, amit önmagában nem tudott kifejleszteni.

További szerepet játszik a homoszexuális magatartás kialakulásban még a szexuális bántalmazás, és a családi norma, struktúra.

2011. jún. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
wow
2011. jún. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Én is átéltem ilyet, és biztos sok fiú, csak erről tabu beszélni, nekem pl gimis és egyetemista koromban volt egy annyira jó barátom, hogy nem volt olyan csaj, aki szétrobbanthatott volna, együtt aludtunk, az ölemben aludt el, én megsimogattam, nagyon szerettük egymást, még gimis serdülőként történt köztünk kis orális szex is, de aztán ez az érdeklődés elmaradt, és csak nagyon közeli barátok maradtunk."


Ezen majdnem sírtam. Nekem miért nem lehetett ilyen barátságom?

2011. jún. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%
vagyis volt...bár nem egymás ölében aludtunk el, de egymást ölelve, egy ágyban (sátorban) igen...én izompólóban, ő alsógatyában:-D.
2011. jún. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!