Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az újfajta,...

Mit gondoltok az újfajta, különleges amerikai nevekről? Mi a véleményetek róluk? Hogy tetszenek?

Figyelt kérdés

Na ezt jól megfogalmaztam. :D

A lényeg az, hogy, pl. hozzánk, magyarokhoz, is hasonlóan, az USÁ-ban is felmerült egy olyan "probléma", hogy sokan már megunták a hagyományos neveket. Már unalmas lett, hogy valakit John-nak, vagy Mary-nek hívnak, illetve ezekből a nevekből (mármint az ezeket a neveket viselőkből) annyi lett, mint a tenger. Ezért megjelent az igény új, szokatlanabb, különlegesebb nevekre.

A különbség pusztán annyi, hogy míg mi idegen neveket magyarosítottunk (lásd: Dzsenifer, Dzsesszika, Benett és társaik), addig az amerikaiak eredetibb neveket találtak ki. (Mielőtt elkezdenétek kötözködni, ezzel nem az amerikaiakat akarom magasztalni. Ettől ők nem feltétlenül többek nálunk, csak épp ebben a kérdésben eredetibb megoldást találtak.) Így születtek olyan nevek, mint Rihannon, Freya , Autumn, Summer, Spring, Genesis, Destiny, Rain, Cayden, Zion, Troy, Avery, Cade, Declan, Tate, Yandel, Jocelyn, Brooklynn, Skylar stb.

Természetesen ezeknek egy része (talán nagy része) nem újonnan kitalált, maximum nagyon régről (bár nem feltétlenül angolszász nyelvterületről) újították fel. Viszont az tény, hogy elég népszerűek (direkt az 1000 leggyakoribb név közül írtam párat) és azért nem teljesen azonosak a Dzseniferrel, Dzsesszikával és társaikkal, amiket nálunk sokan egyértelműen a külföldi sorozatok hatására vesznek át, illetve mert amerikai, és ami amerikai, az milyen jó.


Még a végén megjegyezném, hogy ezt nem az USA kritizálása miatt írtam ki. Nem szeretnék sem az amerikamán, sem az Amerika-ellenes irányzatokban állást foglalni.

Pusztán arra lennék kíváncsi, hogy az ilyen nevekről, ilyen jellegű "névújításról" mi a véleményetek. Hogy tetszenek ezek a nevek? Illetve mit szólnátok hozzá, mennyire lennétek ledöbbenve, mennyire... idegenkednétek, ha mondjuk New Yorkban turistáskodva találkoznátok valakivel (pincér, szállodaalkalmazott, taxi-sofőr, teljesen mindegy), akiről kiderül, hogy Zion-nak, Rianonn-nak, Freyának, Rainnek, vagy épp Destiny-nek hívják?


Ja, és bocsi, hogy ennyit írtam magyarázatként!


2011. máj. 29. 20:38
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Én elég Amerika ellenes vagyok, de ez szerintem sokkal jobb, mint magyarban a Dzsenifer meg a hasonló nevek. Destiny ez tetszik erről lehet tudni hogy milyen név (úgy értem, hogy férfi vagy női), mert szerintem egy dögös nőhöz elég találó lehet a Végzet név.
2011. máj. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Csilla, Tünde, Soma, ezek mind nyelvújítás korabeli mesterséges nevek. Megszoktuk, használjuk.

Majd az amik is megszokják!

2011. máj. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem aztán mindegy mikor találták ki a nevet. Vagy tetszik, vagy nem. Lehet hogy egy régi nevet nagyon rondának találok, és egy újat nagyon szépnek. És fordítva. Nálam ennek semmi köze ahhoz hogy milyen országban és mikor találták ki. A kapcsolataim nem befolyásolja, hogy kinek milyen neve van. Lehet hogy maga a név nem tetszik, de az egy külön dolog.
2011. máj. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Kedves második!

Azt nem tudom, hogy az amcsik ehhez hogy viszonyulnak. Én inkább arra gondolok, hogy pl. egy magyar ember néz nagyot, amikor pl. amerikai írótól származó könyvben a főszereplőt Autumn-nak (angolul: ősz), vagy Genesisnek, esetleg Avery-nek hívják. Sok olyat ismerek, akinek erre az a reakciója, hogy "WTF! Ilyen név is van?", vagy "Ez egy név?" és az egész dolgot hitelteleníti számára.


Kedves harmadik!

Nem feltétlenül a név "koráról" van szó.

De pl. ahhoz is alapból elég furán állnál hozzá szerintem (én legalábbis igen), ha egy magyar lányt Tavasznak (Spring), Ősznek (Autumn), Nyárnak (Summer), Végzetnek (Destiny), vagy Teremtésnek (Genesis) hívnának.

2011. máj. 29. 21:08
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

A Freya ősi kelta név, az Avery sem új, a Destiny sem, a Jocelyn sem, a Brooklynn sem, és a Summer sem. Az utóbbi 4 nevek a '70-es években is divatosak voltak már.

Változik a nyelv; meg a keresztnévnév alkotás nem ritka dolog (pl. Koreában a mai napig szokás, igaz, ott már nagyon régóta).


Ahhoz mit szólsz, hogy van, akit April May June-nak hívnak? :D

2011. máj. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
*keresztnév
2011. máj. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Kedves 21:12-es!

Mint mondtam, nem feltétlenül a név "koráról", hanem elterjedtségéről, divatosságáról van szó.

A Freyáról pl. nagyon jól tudom, hogy ősi germán név. De az elmúlt időkben, tudtommal, nem nagyon használták. Én először pár éve találkoztam vele, mint élő névvel. (Bár az illető már jó húsz éve viseli. :D )


"Ahhoz mit szólsz, hogy van, akit April May June-nak hívnak? :D"


Pl. ez is.

Nekem, személy szerint, semmi problémám nincs vele.

De, mint mondtam, ismerek olyat, aki el se tudja hinni, hogy ilyen név van.

Mondjuk én is meg lennék lepve, ha egy magyar lányt Áprilisnak, Májusnak, vagy Júniusnak hívnának. :D (Bár egy Október nevű férfit ismerek. :P )

2011. máj. 29. 21:22
 8/31 anonim ***** válasza:
58%
Erre is ugyanaz igaz amit előbb mondtam. Ha úgy hívnák hogy Nyár, akkor nem tetszene, de ha Summer akkor igen. Ez van, nem tudom megmondani, hogy miért, egyszerűen így érzek.
2011. máj. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Semmi probléma. Köszönöm a választ.
2011. máj. 29. 21:38
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Akkor bővítem: A Csilla a csillag szóból, a Tünde a tündér szóból, a Soma a som gyümölcsből keletkezett.

Az Ajándék, a Pálma nevet nem is kell magyarázni.


A legtöbb név jelent valamit, de a jelentés az idővel eltompul, megszokják az emberek.

Az MTA minden évben elutasít többszáz elmebeteg névkérelmet, de lehet, hogy idővel néhány átcsúszik a rostán. A Tavasz, vagy Őszike még elmegy, csak ne találkozzak Gyümölcssaláta kisasszonnyal!

:)

2011. máj. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!