Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Öntudatra ébredt "programok"...

Öntudatra ébredt "programok" vagyunk, amit Isten teremtett?

Figyelt kérdés
Amióta mélyaltatásból visszajöttem, gyönyörűnek látom az életet,amit Isten tökéletesnek teremtett.Viszont,ami ezen kívül van, a semmi, a halál egy nagyon rossz hely.Azóta az az érzésem, hogy az ember Isten által teremtett öntudatra ébredt "program" és,aki nem találtatik jónak az megy a semmibe végleg.És az az érzése,hogy az élet , a nagy semmiben úszó kicsi,törékeny szigetek,amiben teljes boldogság lehetséges,amennyiben a "program,lélek" Istent válassza.
2011. máj. 31. 08:02
 1/5 pelgrim ***** válasza:
100%

Helyesebben:


Öntudatra ébredt ISTEN vagyunk, nem sok milliárd apró istenke, hanem EGY Isten, EGY Emberiség Egy Krisztus – Isten FEJLEMÉNYEI, nem teremtményei.

2011. máj. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tessék... első kézből tapasztalja meg az ember, hogy milyen fantasztikus produkcióra képes a természetnek az a remekműve, amit semmitmondóan csak "agynak" nevezünk, de még ez sem elég, még így is kell költeni köré misztikus-vallásos köntöst... ehh.


No nem mintha azt mondanám, hogy nem létezhet VALAMILYEN isten (vagy akár több is). De hogy ha van, akkor SEMMI, DE SEMMI köze nincs a Bibliához, abban is abszolút biztos vagyok.

2011. máj. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Először is tisztázzunk valamit, kedves kérdező, te nem haltál meg, csak altatásban voltál. Ebből kifolyólag max azt tapasztaltad meg, hogy milyen az, amikor az ember agyának bizonyos részeit kikapcsolgatják, és gyakorlatilag semmilyen olyan élményben nem volt részed, ami nem evilági.

Továbbá, ki a jó? Ki követi Istent? Ebben a világban minden relatív. Attól nem leszek jobb ember, hogy behódolok egy létező, vagy képzelt hatalomnak, csak azért, mert félek attól, hogy mi vár a halál után. Igazából az egész kereszténységben ez a legszánalmasabb, hogy sokatok semmi jót sem cselekedne, ha nem lenne beszarva, hogy halála után a pokolba, vagy a nagy ürességbe kerül.

2011. máj. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tudom jól,hogy nem haltam meg és azt is mi a logikus. De én mindig kifejezem az érzéseim és a tudattalat illetve nem mindig a tanult logika szerint társítok.(Ez vitaindító volt és köszönöm,hogy saját gondolatot írtatok.)

Ha az agy produkál mindent, akkor mikor lesz a mennyiségből minőség? Vagyis az agy olyan dolgokat produkálna,ami túlmutat önmagán?

Igaz,tényleg a legnagyobb motiváció lehet a halálfélelem a vallásnál,de elvileg akkor majdnem minden magyarázatra,mesére bólinthatnánk,ami azt mondja nem halsz meg. De viszont van egy olyan élmény a megtérésnél,amikor "megnyilík a szíved" és hihetetlen boldogság árad szét. Ez magától nem működne, és csak emiatt hirdetnek ilyen logikátlan dolgot,mint Ádám és Éva vagy a paradicsomból való kiűzetés....Még szeretnék beszélgetni,remélem írtok.

2011. jún. 1. 05:53
 5/5 anonim válasza:

Egy sorsfordító döntés!


[link]

2012. febr. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!