Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha egy angyal felkeresne és...

Ha egy angyal felkeresne és azt mondaná hogy te tévedhetetlen vagy. És három ma élő híresség élet erejét, három már elhalálozottnak át adhatod. Kik lennek azok? Kik éledjenek újra és kik haljanak meg? A te döntésed és Isten akaratából?

Figyelt kérdés
2011. jún. 7. 16:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Én nem élnék a lehetőséggel.
2011. jún. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nem élnék a lehetőséggel én sem.


Mert:


1) Azt állította, hogy tévedhetetlen vagyok, ami nem igaz. Tehát a szavahihetősége kétséges.


2) Akármennyire idegesít is pár személy nem kívánom a halálukat, és nem is akarok azzal a tudattal élni, hogy miattam haltak meg.


3) Nem hiszem hogy bárkinek, aki régebben halt meg mint 5-10 év szívességet tennék azzal, hogy visszakívánom. A jelen annyira különbözik attól a világtól amiben élt, hogy lehet soha nem tudna hozzászokni.


+1) Melyik és milyen isten?

2011. jún. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Minden ok.

Csak az nem hogy:"+1) Melyik és milyen isten?"

Nagy betűvel írtam ami a keresztények istennének a neve.

...

2011. jún. 7. 16:50
 4/20 Vree ***** válasza:
100%

Morális értelemben nem tennék ilyet. Olyan lenne mint a híres "halálgomb-kérdés": megnyomnád-e a gombot amitől valaki a Föld túloldalán meghal, ha semmilyen módon nem kapcsolható össze azzal hogy te tetted? Én nem ölnék meg névtelenül valakit. Ilyen egyéni döntést egyetlen ember öntörvényűen maximum végső szükség esetén hozzon.


Teológiai értelemben persze tegyük fel hogy Isten tévedhetetlen, tehát ha ki vagy választva arra hogy egy ilyen döntést hozz, azzal automatikusan alkalmassá VÁLSZ arra hogy a döntést megtedd. (Persze a saját véleményem szerint emberként nem vagy alkalmas arra hogy megállapítsd hogy valami tényleg istentől származó üzenet-e -itt omlik össze az egész "istentől származó igazság" kategória, még ha valóban az is emberként nem lehetsz képes teljes bizonyossággal megállapítani- na de hogy ne menjek más témára...)


Ebben az esetben vagy mindegy mit döntök (fel is dobhatok egy pénzt), vagy személyes próbatétel az egész. Átolvasod a Bibliát útmutatásért és ahol véletlenszerűen kinyitottad az ad döntést.


Legalábbis gondolom így működne a dolog.


Próbáltam átkonstruálni a kérdést (pl. ne angyal adja a lehetőséget hanem szellem, démon, tudós, akárki) de igazából nincs olyan kombinációja a dolgoknak ahol szándékosan megölnék valakit, ha van más megoldás. És akkor is kíméletesség meg hasonló szempontok alapján döntenék (ki az aki közel áll a halálhoz stb.) De gyanítom nem ez volt a kérdés szándéka.

2011. jún. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

ma 16:52-es ez is egy jó (fél) válasz. Olyan három főt választanál donornak akit Isten már amúgy is magához készül szólítani, de kiket támasztanál fel? Bár így rövidebb időre a kevesebb élet energia miatt?

Azért persze például meglehetne tudni tőlük fontos dolgokat. ...

2011. jún. 7. 17:08
 6/20 anonim ***** válasza:

"Nagy betűvel írtam ami a keresztények istennének a neve."


Akkor egyáltalán nem értem mi a fenét is akarna tőlem az angyala (ezért kérdeztem +1-ben). Amúgy a "keresztény" (inkább bibliai) istennek sok neve van... nem is értem miért kell még az általános kifejezést is kisajátítani. :/ Na min1.



'el elohim eloho elohim sebaoth'

'elion eiech adier eiech adonai'

'jah sadai tetragrammaton sadai'

'agios o theos isciros athanatos'

'Agla amen'


-> Shin Megami Tensei (Videójáték: Atlus, 1992, SNES, Japan only) Intró ...

2011. jún. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Vree ***** válasza:

Nem hiszem hogy bárki olyan lényeges információval rendelkezik hogy annyira fel akarnám támasztani. Egyáltalán, mit jelent az hogy híresség és miért közülük kell választani?


Ha ez egy érdekes kérdés akart lenni akkor szerintem jobb lett volna úgy feltenni hogy "milyen három hírességet támasztanál fel" :D Így a gyilkossággal együtt túlságosan a morális oldala kerül előtérbe a dolognak.

2011. jún. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Ne ért félre én nem vagyok keresztény. De amúgy az ő neve lett kisbetűsítve általános megnevezésnek.

És tegyük fel mégis van Isten, és ő a megkérdezettet választja ki a feladatra!

2011. jún. 7. 17:39
 9/20 A kérdező kommentje:

Azért híresség hogy mert ne legyen személyeskedés és sértő. Más is ismerje. És azért élet erő átadás mert hogy ne dobálózzunk nevekkel. Tényleg morális mérlegelt kérdés legyen.


Barack Obama => Martin Luther King

Nicolas Sarkozy => Charles de Gaulle

Gyurcsány Ferenc => Horthy Miklos


Ha Isteni tényleg úgy vélné hogy tévedhetetlen vagyok.

2011. jún. 7. 17:47
 10/20 anonim ***** válasza:

"De amúgy az ő neve lett kisbetűsítve általános megnevezésnek."


Hú B@zz (már bocsánat). Akkor szerinted más vallásoknak sosem voltak "istenei"? :D


Amúgy ha ez így lenne minden népnek ugyanaz a szava lenne az istenre (de legalábbis kimutatható lenne a rokonság) ÉS a kereszténységgel (OK. bibliai eredetű vallásokkal) még nem találkozott népeknek nem lenne szava az ilyen természetfölötti lényekre (isten, god, kami stb.) ... elég nagy összegben fogadnék, hogy van illetve volt.


A videójátékot azért idéztem, mert szinte semmi más mint a bibliai isten neveinek / megszólításainak a felsorolása, csak az explicit JHVH hiányzik belőle (bár tetragramma van meg Jah is szóval nem teljesen).

2011. jún. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!