Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire számíthatok arra,...

Mennyire számíthatok arra, hogy majd lefoglalják egymást a tesók?

Figyelt kérdés
1.5 éves a "nagy" :), most születik majd tesója. A kérdés (bár biztosan gyerekfüggő), hogy mennyire foglalta le a kb. ekkora gyereketeket az ,hogy tesója lett? Mert az enyém szörnyen unja magát itthon, persze eljátszik/unk ezzel-azzal, de leginkább lent szeret csavarogni. És a kicsit majd mennyire köti le (3-4 hónapos korától gondolom inkább mikor már lát vmit a világból), hogy a nagy egész nap ott kavirnyál körülötte? Mert a "nagy" irtóra igényelte az ingereket kicsinek, állandóan rám volt kötve, hogy nézelődhessen... Remélem, hátha a kicsit majd lefoglalja az ha nézheti a nagyot. Vagy nem?
2010. szept. 10. 08:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem a nagyobb gyereket nem fogja lekötni a kicsi, kicsit bohóckodik neki, de aztán más játék kell, a kicsit már inkább leköti hogy figyeli a nagyot játszani!

Nálunk mondjuk nagyobb unokatesó volt, de kb. ezeket tapasztaltam!

2010. szept. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk 16 hónap van a két lány között. A nagy eleinte tudomást sem vett a kicsiről. A kicsi most 5 hónapos és imádja a nagylányt. Egyfolytában mosolyog rá. A nagy pedig kb 3-5 percet szán rá egy nap alatt. Szóval ő még nem nagyon tud mit kezdeni vele. Megpuszilja, köszön neki, megsimogatja, de nagyjából ennyi. Később majd biztos jól ellesz vele, de egyelőre érdekesebb minden más.
2010. szept. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

17 hónap van a lányom meg a fiam között., a lány holnap lesz 2 éves, a fiú tegnap töltötte a 7 hót.


a kicsi tejlesen el van bűvölve a nagytól, állandóan a nyomában kúszik, figyeli őt, stb.

alaptartozéka az életének, hogy a nagy mellette csinál bármit, tud ő egymagában is játszani, csak bárki legyen a közelében, lehetőleg én vagy a nővérkéje :) de korántsincs úgy rámcuppanva, mint a nagy volt ennyi idősen...

a nagylány szeretetteljesen (és első perctő lekezdve nagyon finom bánásmóddal) fogadta a tesót, persze voltak húzósabb szituk, de végül megértette és elfogadta, hogy mostmár osztoznia kell. Eleinte túl nagy sokk volt neki a kis "betolakodó", pedig nagyon alaposan előkészítettük az értkezését, de inkább azzal volt elfoglalva, hogy a saját pozíciójával mi a helyzet, minsem a babával kapcsolatosan ténykedjen. Az érdekelte, hogy mikor teszem már le végre az újszülöttet h vele lehessek. ez pár hét után megváltozott, egyrészt ugye belerázódott ő is érzelmileg az új helyzetbe, másrészt a baba is interaktívabbá vált.


mostanra egészen "használható" kis pesztra lett belőle :) élvezi az okos-ügyes nagytesó szerepet

2010. szept. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kisfiam most tölti a 2 évet,a picilány pedig 4hónapos.

A kisfiamról tudni kell hogy csak a nála nagyobbakkal haverkodik,a kisebbektől szinte mondhatni félt.

A korházban egyszer voltak bent nálam és meglapődtem mikor mondtuk adjon puszit a babának és adott is a kezére.

Mikor hazajöttünk egyből körülzsongta,mondta és mutatta baba baba (azóta sem mondja a nevét csak baba baba pedig már sok mindent tud mondani).

Nem akartam hogy féltékeny legyen így a pici nagyon keveset volt kézben.

Nem is lett az mai napig ha kiveszem a kiságyból már ül az ágyra,tegyem az ölébe a fejét a picinek,simogatja,szinte már túlzásba viszi a jó értelemben.

látszik rajta hogy nagyon szereti,állandóan simogatja,cumit beadja neki,....

A pici is rajong érte,ha a bátyó fölé hajol már mosolyog is neki egyből....mondjuk szeencsém van mert nagyon jó baba.

Én ha bent hagynám őket 2esben a szobában simán ellenének,kb 5-10percig,csak a pici gurulna be (mert kisfiam autómániás és az autókat a kicsi testéhez parkoltatja,körbebástyázza vele,és van hogy a fejéhez arcához is tesz,ezt nem szereti a pici,....

Nagyon imádják egymást,szerintem a késöbbiekben sem lesz gond.A pici nézi hogyan játszik a nagy az autókkal,a lényeg neki hogy mindíg lásson valakit maga körül pláne ha a bátyja az.....

2010. szept. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Megnyugtatott kicsit amiket írtatok, köszi!


A kislányom már most napi ikszer spontán odarohan a pocakomhoz és nyom egy cuppanóst, mondja, hogy baba és simogatja, nade azért csak félek ,hoy mi lesz/hogy lesz?!?! :DDD Főleg mikor "rohama" van és kitalálja, hogy játékvasalót a földre vágja. Na, ha ilyesmit egy pár hetes közelében csinál az már veszélyes.... (mármint megütheti, a játékbaba szemét is mindig ki akarja nyomni...)

2010. szept. 14. 08:39
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk 2 év van a 2 gyerek közt. A nagy szereti a tesót, néha játszik is vele, de sokáig nem köti le. A kicsi viszont imádja, mindig azt lesi, mit csinál, másznak hozzá, de még nem tud.

Viszont egyedül nem mernék őket hagyni. Nem mintha a nagy szándékosan bántaná, azt nem hiszem. De sokszor dobál, ugrál, vigyázatlan.

2010. szept. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!