Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell minden fiatalt...

Miért kell minden fiatalt általánosítani?

Figyelt kérdés
miért mondják, hogy a mai tizenéveseknek csak a pia, a buli meg a dugás jár a fejében? vannak ilyenek, elismerem, de attól, hogy valaki szívesen eljár bulizni, még nem lesz ostoba, közönséges k*rva... nem értem, hogy miért tekinti magát valaki annyira nagynak, csak mert ő még az életben nem gyújtott rá, nem ivott(ezzel nincs semmi gond, de ne nézzen már le másokat). igenis vannak olyan fiatalok, akik bulizni járnak, de emellett okosak, műveltek, jók a jegyeik. imádom, amikor valaki egy egész korosztályt megbélyegez...
2011. jún. 16. 08:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
56%

Például mert ilyenek? Nem tudnak helyesen írni. Ízléstelenek és ötlettelenek. Nincs egy saját gondolatuk. Felelőtlenek, tudatlanok és tanulatlanok.


Amelyik kivételesen lázadna is valami ellen, az sem tudja elmagyarázni, hogy pontosan mi ellen, miért és hogyan lázad. Vagy ha el is mondja, bődületesen nagy baromságokat beszél.


Ráadásul mindezek magasan felülreprezentáltak a gyakorikérdéseken.

2011. jún. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
A mai 14 év körüliek tényleg nagyon lent vannak, de mondjuk egy 18 év körüli már nem felétlenül.
2011. jún. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
57%
ELső pedig tipikus példa a húsz feletti, "én még" típusú embereknek. Képzeld 14 éves vagyok, tudok helyesen írni, országos versenyeken szerepelek, történelemből ebben az évben nyertem is, és lassan eljutok oda, hogy falmászással is induljak. Járok a barátaimmal, de inkább moziba, meg sportolni, mint diszkókba, mégis, ha az egyik barátom diszkózni szeretne elkísérem, mert nem vagyok annyira öntelt és tahó, hogy magamat az összes ott lévőnél okosabbnak gondolom.
2011. jún. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
70%

Az szép, hogy te versenyekre jársz, de te is tudod, hogy a korosztályodra nem ez a jellemző.


Az meg, hogy tudsz helyesen írni, nem kellene, hogy kiváltságot, különlegességet jelentsen. Régen mindenki tudott - többé-kevésbé.

2011. jún. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Nem csak a fiatalokról alkotnak általánosító gondolatokat. A férfiak, a nők, az anyák, a férjek, az idősek, a szülők, a gyerekek... nem kell általánosítani, és nem kell ezzel foglalkozni.
2011. jún. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

"Például mert ilyenek? Nem tudnak helyesen írni. Ízléstelenek és ötlettelenek. Nincs egy saját gondolatuk. Felelőtlenek, tudatlanok és tanulatlanok. "


Erre írtam én azt, hogy márpedig tudok írni. Elhiheted, nem ezzel akartam felvágni, vagy bizonyítani bármit is, de ha azt hiszed, hogy alig vannak olyanok mint én, nagyot tévedsz. Egyszerűen azok, akik minden nap isznak, hamarabb kerülnek bajba, így többször kerülnek a figyelem középpontjába. Egy olyan, mint én, nem marad meg az emlékezetedben, ha elsétálsz mellettem, de ha 3 egymást karoló részeg tizenéves teszi, arra felfigyelsz.

2011. jún. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

"Például mert ilyenek? Nem tudnak helyesen írni."

A többség tud, csak sokan nem fogják fel, hogy egy fórumon nem úgy kell írni mint az MSN-en.

"Ízléstelenek és ötlettelenek."

Te, most nem akarok képeket linkelgetni, hogy néztek ki az emberek a 80-as években, ma is vannak h.lye divatok, amiket megint csak a fiatalok kisebb része követ, a többség letojja.

"Nincs egy saját gondolatuk. Felelőtlenek, tudatlanok és tanulatlanok."

Te meg tahó vagy :)


"Amelyik kivételesen lázadna is valami ellen, az sem tudja elmagyarázni, hogy pontosan mi ellen, miért és hogyan lázad."

Látom te sem érted, hogy igazából a "lázadós" kornak sosincs értelme, még amikor te ilyen idős voltál akkor se volt hidd el, ez ilyen tini sajátosság, ami még 200 éve is létezett csak más formában.

Vagy ha el is mondja, bődületesen nagy baromságokat beszél.


"Ráadásul mindezek magasan felülreprezentáltak a gyakorikérdéseken."

Ne olvasd őket és kész. Ennyi idősen lehetne igazán ennyi eszed.

2011. jún. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Szerintem aki nem gyújtott rá életében és nem ivott, azért méltán lehet büszke magára, és ezen a téren miért ne érezze különbnek magát az alkeszoktól? Na ez a te részedről ugyan olyan általánosítás....


Amúgy én nem vagyok elítélő minden fiatallal szemben, de 10-ből 9 az olyan primitív tahó, mint amilyet leírtál a kérdésedben. Sajnálom ha nem tetszik, de ez van. Ha te nem ilyen vagy, az üdítő kivétel, de nem ez a jellemző a korosztályodra! Ezen mit nem lehet elismerni vagy beismerni? Tán fáj az igazság? Ha te nem vagy olyan, mint amit leírtál, akkor miért véded őket?


Én nem mondom, h "bezzeg az én időmben", mert akkor is voltak ilyen idióták, csak az arányszámok tolódtak el durván azóta. Aki ezt nem látja be, az szerintem hülye...vagy szándékosan hülye akar lenni.

2011. jún. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Általánosítani tényleg nem kell, de a mai tizenévesek egyre jobban lerohadnak.


"miért mondják, hogy a mai tizenéveseknek csak a pia, a buli meg a dugás jár a fejében?"

Mert ez a felfogás manapság a tizenévesek körében jóval nagyobb arányban van jelen.

2011. jún. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
azért "védem őket", mert én is tizenéves vagyok, és nagyon bosszant, ha valaki alapból elítél ez miatt. persze, nem vagyok tökéletes, időnként iszom és cigizem is, mégsem vagyok egy primitív, tanulatlan tahó. és nagyon sok hozzám hasonlót ismerek, sőt, az osztályom legalább 60%-a egyáltalán nem jár bulizni. tipikus ostoba, primitív fiatalt talán ötöt-hatot ismerek. szóval döntő többségben vannak a normálisak... ki tudja, lehet hogy csak jó helyre születtem
2011. jún. 16. 12:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!