Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért játszanak gyerekek...

Miért játszanak gyerekek lövöldözős játékokat?

Figyelt kérdés
Szerintem borzalmas. Sem ne szép, sem nem tanulságos, csak azt tanulják belőle, hogy félni kell, és parancsra gyilkolni. De miért dölnek be ennek????
2011. jún. 18. 18:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
54%

nem tudom, talán ez olyan igazán fiús/férasfias.

szerintem is elég gáz, nem kéne ilyeneket játszani, mert van így is elég háború a világon.:(

szerintem.nem kell velem 1etérteni.

2011. jún. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
66%

Én is borzalmasnak tartom. A minap a villamoson láttam egy gyereket, aki az anyukájával utazott. A kisgyereknek volt egy kalózpisztolya az övre erősítve...


Viszont egy dologra vagyok a legkíváncsibb: miért rajonganak a kislányok a lovakért? Manapság gyakran látok olyan kislányokat, akik lovas játékot visznek magukkal, mint pl. az Én kicsi pónim.

2011. jún. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem erről szól, a játék az adrenalint dobja fel, olyan mintha sportolnál.

Tény hogy tudni kell különbséget tenni a valóság és játék között, én pl élvezem ha egy játékbeli embert fejbe lőhetek, széjjel rúghatom a játékban mindezt megtehetem bűntetlenül.

Feszültség levezetőnek is kiváló

19/F

2011. jún. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a fiúk játék közben nem félnek, se nem parancsra "gyilkolnak", hanem élvezik, hogy ez olyan férfias, olyan nagyon.

am szerinem sem szép, de amíg csak játék, addig ok, tenni nem tudunk ellene.hál' Istennek, nem lesznek belőlük gyilkosok

2011. jún. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Nagyobb a faszuk. :):):)

Amúgy fogalmam sincs. De a lovak szépek. Talán nem kell mindig bonyolult választ keresni.

2011. jún. 18. 18:20
 6/24 anonim ***** válasza:
hát igen, sztem az én kicsi pónimis elég fura és idétlen, de mind1.akkor már inkább legyen egy aranyos kisbaba vagy vmi ilyesmi, de ha a kislánynak a pónik tetsznek, akkor nem lehet vele mit tenni
2011. jún. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Amúgy az erőszak érzéketlenné tesz. Nekem ez a bajom.
2011. jún. 18. 18:21
 8/24 anonim ***** válasza:

DOOM 2


FIGHT FOR YOUR LIFE

2011. jún. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
18:19es vagyok, nagyon helyett nagyos akart lenni:D(tehát felnőttes)
2011. jún. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Én már temérdek lövöldözős játékkal játszottam az elmúlt 15 évben, és ez alapján azt kell mondanom, hogy ezek a játékok semmi ilyesmire nem tanítanak. A gyerekben véleményem szerint csak akkor okoz ez elváltozást, ha egyébként is hajlamos rá. Nem teszik a játékok elfogadottabbá a halált és gyilkolást, mint a filmek akár, a különbség annyi, hogy valamelyest intenzívebb élmény, mivel maga a játékos irányít. De egy-egy ellenfél lelövésének egyszerűen nincs semmi súlya, ami lelkileg befolyásolhatna egy amúgy egészséges elmét.


Nem kell félni a játék tartalmától. A játékkal eltöltött idő hossza veszélyesebb formáló tényező, de az nem csak lövöldözős játéknál. :)

2011. jún. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!