Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Féltem a húgomat, lehet sose...

Féltem a húgomat, lehet sose tud megtanulni magyarul? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Először is 16 éves vagyok, a húgom még csak 9 éves. Én olyan 11-12 éves koromtól kezdtem használni az internetet, előtte csak játszottam a számítógépen. De most, hogy a Facebook és a közösségi oldalak fénykorát éljük a testvérem egyik nap beállított azzal, hogy ő regisztrálni akar Facebookra. Rá akartam beszélni arra, hogy ne, mert még fiatal, de valahogy csak sikerült kikönyörögnie. Ez volt ősszel. Ma hozta haza a bizonyítványát, mindenből jeles volt, kivéve magyar nyelvből. Meg is lepődtünk anyuékkal, kiderült nagyon rossz jegyei voltak. Előhalásztuk a dolgozatait(amit rejtegetett előlünk) és kiderült hol is van a gond... Én már rég megtanultam, hogyan kell helyesen írni a szavakat, mielőtt még elkezdtem volna internetezni és mikor chatelek a neten vagy Facebookon lógok akkor természetes, hogyha elírok valamit, mert sietek vagy csak rövidítek, akkor tudom, hogy hibásan írtam. Viszont a tesóm nem tudta. A dolgozataiban sorra elírta azokat a szavakat, amiket szlengben szoktunk használni, vagy a gyorsaság kedvéért rövidítünk, a kettőzött betűket nagyon sokszor eltévesztette, nem beszélve az ékezetekről. Megjegyzem, tavaly még helyesíró versenyen is indult. Most vettünk neki könyveket, hátha segít rajta. De mivan, ha sose tud emiatt megtanulni magyarul normálisan? Ha meg felhozzuk neki, hogy nem Facebookozhat, akkor meg hisztizik.
2011. jún. 18. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Uramisten-.- segíteni kell neki,nem megtiltani a Facebook-ot.Magyarul tud,alapból hülye a kérdés..-.- csak helyesen írni nem tud!Ennyi.Valakinek nehezebb,valakinek könnyebb.De segíteni kell neki,gyakoroltatni vele szavakat..
2011. jún. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, ez egyfajta kor-tünet, az internet áldása...

De azért jó is az internet, hiszen iszonyú mennyiségű ismeret, tudás van ott felhalmozva.

Elég sokat használom a netet, írogatok ide-oda, fórumokba, stb. Lehet, hogy én kissé maradi vagyok, de soha nem használom a szlenget és a rövidítéseket, a gondolataimat leírom kerek egész, lehetőleg jól megfogalmazott mondatokban. Kimondottan utálom a "vok"-ot, a "sztem"-et, a "LOL"-t és hadd nem soroljam tovább.

Meg kéne beszélni a hugicáddal, hogy akkor netezhet, ha nem használja a rövidítéseket :)

2011. jún. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

olvasni kell, kis rövid szövegeket másolni

(ami tetszik neki, idézeteket),

és minden nap: diktálj neki 3 mondatot!

és beszéljétek meg! őszre rendbejön így, érdemes.

2011. jún. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Felesleges is megtanulni a magyarul mert az életben kb sehol sem fogja hasznát venni ennek a nyelvnek, jobb is lenne ha kihalna már a munkahelyeken is csak hátrány ha csak magyarul tudsz beszélni.
2011. jún. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Az uj melohelyemen vmelyik nap mentem fel az irodába a csipogóért a bejárati ajtóhoz.


Várok az iroda előtt vagy 5 perce már és hallom hogy angolul dumálnak.

Nézem a neveket az ajtón, mind magyar volt, egymás között sem használják már a nyelvet max a családban, vagy már ott se.


Ennyit a magyar nyelvről.

2011. jún. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előző: épp elég baj ez. Tipikus majmolás; azzal senki sem fog többnek látszani, ha feszt idegen nyelven beszél.

Használjuk az anyanyelvünket, azért van! Használjuk és vigyázzunk rá!


Kérdező: gyakoroljátok a tollbamondást, kicsi, rövid szövegek másolását, hangos olvasást naponta. Az se hülyeség, ha korlátozzátok az internetezést.

2011. jún. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!