Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek? Képtelen vagyok...

Mit tegyek? Képtelen vagyok megtanulni bármilyen idegen nyelvet mert az agyam csak magyarul tud gondolkodni.

Figyelt kérdés

Angolul már általános óta tanulok de 5 percig elég kb a tudásom utána össze is zavarodok mert rájövök h mindent magyar aggyal akarok fordítani és nem megy .DE ez tényleg szörnyű mert ha kimegyek külföldre az sem segít.

Idegennek érzem és nem tudom befogadni. Pl. ha sokat hallgatok angolul szöveget v mondjuk filmet nézek ,tudok koncentrálni kb. 10 percig aztán nem megy,ingerültté válok mert már utána azt se értem amit előtte. Ráadásul ha csak hallgatom a szöveget megfájdul a fejem egy idő után ..


Ez valami betegség ? Lehet ellene tenni ?

Van olyan aki képtelen megtanulni emiatt idegen nyelvet ??(pedig nagyon szeretném !!)

Mégis mitől van ez ??


:(


2011. márc. 10. 02:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

ezzel sokan vagyunk így. Ha kitalálná valaki, hogy hogyan kell más nép nyelvén gondolkodni,forradalmasítaná a nyelvtanulást.

Figyelem a válaszokat, hátha valaki tudja.

2011. márc. 10. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit ismerős a problémád számomra,az okát nem tudom,hogy miért van ez.Nekem 60%-ban ugyan segített,hogy kimentem külföldre tanulni,de talán ez a 40% nálam is hasonlóan van,hogy teljesen nem tudtam átvenni az idegen mentalitást.Bár kevés időt töltöttem kint,és lehet ha ez idő hosszabb lett volna akkor nagyobb sikert értem volna el.Egyfajta ellenállás lehet az agyban,egy apró gát,amit valamely módon fel kell oldani.Nagyon nehéz,mert először rá kell jönni,hogy mi is az a gát,mikor keletkezik benned?.Gondolok például arra:"á ezt úgy sem tudom elmondani,mert a gondolkodásom nem engedi meg!"

Meg talán valami feszült akarás ami okozhat gátat egyes embereknél.pl.:"Nagyon akarok már beszélni tökéletesen idegen nyelvet!"Szinte már a türelmetlenségig,kapkodásba,idegeskedésbe sodorhatja ez a nyelvtanulót.

2011. márc. 10. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem elég sokat segít hogy folyton angol nyelvű filmeket nézek.. Naponta elég sokat, már egy jó ideje. És így már elég szépen tudok angolul gondolkodni, pl. már annyira, hogy én most írok, egy történetet, de a párbeszédek mindig angolul ugranak be, és kész kínszenvedés hogy lefordítsam őket épkézláb, normálisan hangzó magyar mondatokra, mert valahogy annyira idegen... (Mivel egy ideje ilyen élő beszédet főleg angolul hallok, valahogy sokkal természetesebb nekem mint a magyar.)

Szóval ha kimennél külföldre, ott folyamatosan az ottani nyelvet hallanád, egy idő után biztos vagyok benne hogy megragadna a fejedben. Betegségről nem tudok, ami miatt ne lennél képes nyelvet tanulni.

Viszont a franciával már én is így vagyok, mint te, azt csak suliban tanultam én is, de amúgy nem sokat foglalkoztam vele soha szabadidőmben, szóval eléggé nehezen megy, pl. most hogy írnám a szóbeli tételeket, az egész angolul jut eszembe.. Olyan szép félig angol félig francia kifejezéseket alkottam, hogy csak később vettem észre, fuh... :D Pedig a franciát kb. 8-9 éves korom óta tanulom suliban, angolt meg csak gimiben kezdtem el, de még így is...

2011. márc. 11. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
34%

Érdekesnek tűnik a problémád, de nem hinném, hogy ez betegség. Vannak, akiknek igen nagy érzéke van a nyelvekhez, másoknak szinte semmi, de szerintem tanulással, szorgalommal és ha érdekel, akkor nem létezik, hogy ne tudd megtanulni minimum középszinten.

Én szeretek nyelvet tanulni, de pl. a matekot képtelen vagyok összerakni magamban, hiába tanultam meg egyszer és hiába értettem még akkoriban. Szerintem csak annyiról van szó, hogy nincs hozzá tehetséged, valószínűleg sohasem fogsz anyanyelvi szinten beszélni, de ha igyekszel egész jó szintre fel tudod hozni magad. Persze tudom, hogy az bosszantó ha mondjuk 5ször annyit kell tanulnod ehhez, mint valaki olyannak, aki érzékeny a nyelvekre.

2011. márc. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!