Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egy szlovák embernek nehéz...

Egy szlovák embernek nehéz megtanulni magyarul? A szlovákok többsége tud magyarul?

Figyelt kérdés
2011. okt. 18. 14:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Akik magyar területen laknak általában tudnak.Vagy ha nem is beszélnek megértik amit mondassz.
2011. okt. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem a szlovákokra pont ugyanaz érvényes, mint az összes többi más nyelvet beszélőre. A magyar nyelv annyira más felépítésű és hangzású, hogy nagyon nehéznek tartja mindenki.

Szlovákiában persze nagyon sok magyarajkú él.Akik közöttük boldogulnak, azokra értelemszerűen jobban ragad a nyelv is.

2011. okt. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 nagyontamas ***** válasza:
90%

Előre is bocs, a feleségem szlovák nemzetiségű, és tőle hallottam a viccet: "A szlovák olyan cseh, aki magyarul beszél".

Szerinted???

2011. okt. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%
Én Szlovákiában élö magyar nemzetiségü vagyok.Szerintem semmivel sem nehezebb megtanulni nekik magyarul,mint ahogy nekünk szlovákul.Egy magyar embernek éppoly nehéz a szlovák helyesírás,ragozás,mint egy szlováknak a magyar.Nálunk nincs nönem,hímnem,semlegesnem,náluk ez szerint alakul a szavak egymáshoz illesztése,s igy alakul ki egy helyes mondat.Nekik viszont a legnagyobb gond az ö,ü betük ejtése.Egy magyarnak nehéz kimondani azokat a szavakat amikben csak mássalhangzo van,vagy sok mássalhangzo van egymás után,magánhangzó beillesztése nélkül.De-mindkét nyelv megtanulható,csak akarat kérdése.Ismerek olyanokat akik a Magas Tátrából jöttek a mi falunkba lakni,s a konyhanyelvet megtanulták elég rovid idö altt,mert volt bennük akarat.Viszont olyn emberkét is,aki jogász,semleges közegben él,kb.32 éve él házasságban egy magyarul tökéletesen tudó növel,akinke magyar rokonai is vannak,s nem akar beszélni magyarul.Pedig tudom,hogy ért.Egy dolog az ha valaki szégyenlös a kiejtésére,de a közvetlen rokonok közt nem kéne,azoktól csak tanulna.Mit mondjak,ismerem az illetöt személyesen,az is csoda,hogy magyar közegben nösült,mikor az egyik legnagyobb szlovák pártban tevékenykedik,a Slota vezette SNS-ben.Szóval,aki akar,arra ragad a nyelv,aki meg pasziv az letagadja még azt is amit tud.
2011. okt. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%
Bocsi,passzív,tudom a magyar helyesírást,csak néha mellégépelek,nem vagyok a számítógép nagy mestere.A csupa mássalhangzós szavak pedig ilyenek mint a:krb-kandalló,vlk-farkas,krk-nyak,ugye nem is olyan konnyu a szlovákot se kiejteni?Aztán amiben sok a mássalhangzó:hmla-köd.Egyszerüen a szavakad mindig nem is leeht szóról szóra fordítani.Például a film.Piszkos tánc,szlovákul Hriešny tanec,szószerinti fordítás Vétkes tánc lenne.
2011. okt. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
96%

Kedves kérdező! :)

Énis Szlovákiában élő magyar nemzetiségű vagyok. Igaz nekem még nincs annyira sok tapasztalatom mint egy felnőttnek mivel hogy mégcsak középiskolába járok. Szlovák nyelvűt választottam, mert ebben az országban a művészeti iskolák sajnos csak szlovák nyelven futnak. Az osztályomban egy csomó fővárosi tanuló van (eleve Pozsonyban van a suli), és természetesen színtiszta szlovákok. Ahogy eddig olvastam a válaszokat, az ö és ü betűt nagyon nemtudják kimondani. Az osztálytársaimnál a "hogy vagy?" kérdés először nehézség volt, de most már annyira megszokták, hogy elég jól mondják. Nálunk azért a fiatal korosztály nehezen tanul, viszont a nővérem barátja megintcsak pozsonyi, 3 éve vannak együtt, és nagyon jól megtanult magyarul :) szóval a felnőtteknél nem nagyon gond, komolyan az akarat kérdése. =) szerintem,ugyanúgy működik mint ha más idegen nyelvet tanulnál, de biztos, hogy azér van nehézség a magyarban is :):) amúgy a második kérdésedre a válasz pedig igen, elég sokan tudnak magyarul :) például az a falu ahol én lakom, kb 4000 lakos él,abból egy 3500 fő magyar. És elég sok rész van, például ilyen hogy sok falu, vagy akár járás ami színtiszta magyar terület =)

2011. okt. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
75%
FELVIDÉKEN!!!szinte mindenkiről kiderül,hogy a nagyszülö,vagy a dédszülö MAGYAR volt! Ezért tud,mindenki MAGYARUL!!! ;)
2011. okt. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
Magam is szlovák vagyok,és jól beszélni magyar.
2011. okt. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Zolush válasza:
100%
Sok ember könnyen megtanul magyarul, de van akiknek több év is kell. Én Sk-ban élek,és ha szégyen, ha nem, nem tudok szlovákul. csak magyarul.xD
2011. okt. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 mustafa33 ***** válasza:
100%

Nehéz. Könnyebb azoknak akik vegyes területen élnek és az utcán tanulják.

A szlovákok alig tudnak magyarul. Akik Szlovákiában tudnak, azok nem szlovákok de felvidéki magyarok. A szlovákokban kicsi a hajlandóság megtanulni. Viszont elvárják, hogy a magyarok tudjanak szlovákul. Felháborodnak, ha pl. Miskolcon valaki nem érti meg őket, elvégre minden magyar őse még Svatopluk idejében szlovák volt, csak a görbelábú mongolok elmagyarosították őket. Ezt ők így szeretik hinni. A szlovák tolerancia is abból áll, hogy elnézik nekünk hogy magyarok vagyunk, megbocsájtják hogy felvidékre szemtelenkedtünk feltéve ha szlovákul fogunk még egymás közt is beszélni.

2011. okt. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!