Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem gusztustalan, hogy egy...

Nem gusztustalan, hogy egy család egy fürdővízben mosakodik?

Figyelt kérdés
Múltkor mondta egy ismerősöm, hogy náluk a fürdés a következőképpen zajlik: teleengedik a kádat vízzel és utána szép sorban az egész család megfürdik ugyanabban a vízben. Ez milyen gusztustalan már. Hol marad a higiénia? Ja és nem szegény családról van szó, átlagos körülmények között élnek.
2011. jún. 19. 09:33
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
47%

Nem, nem az. Miért kell ilyenek alapján ítélni? Ha már ilyenek alapján ítélsz el másokat, akkor had ítéljelek már el én is téged. Nem gusztustalan, hogy többnek tartod magad másoknál csak azért mert te megengedheted magadnak, hogy pocsékold a vizet?


Más helyeken ahol még tiszta ivóvíz sem áll az emberek rendelkezésére a fél karjukat adnák azért, hogy legalább hetente egyszer közös vízben megfürödhessenek... Oké, hogy nem szegény az ismerősöd, de az ő dolga. Eddig is tiszta volt, amíg nem tudtad róla ezt a hű e nagy titkot. Vagy most már majd koszosnak fogod látni?

2011. jún. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
35%

Ó, hasonlóról én is hallottam már, de ott a wc-t is csak esténként húzták le, addig mindenki pakolta bele, ami odavaló... Valami beteges spórolás az ilyen, mert az általam ismert család is egész jó anyagi körülmények között élt.


Nekem a fürdés furcsa, mert akkor ülök a saját koszos levemben (a télen átfagytam és forró vízben áztatom magam más). A férjem fürdeni szeret zuhany helyett, viszont így tényleg kétszer annyi víz megy el. Ül a kád vízben, majd utána lezuhanyzik. Egyszer jött egy olyan vízszámla, hogy megegyeztünk, hogy inkább csak másnaponta csinálja (tehát addig csak zuhany áztatás nélkül), mert így kissé húzós a számla.

2011. jún. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Én nem pocsékolom a vizet, hanem gyorsan lezuhanyzom. Kevesebb vizet is fogyasztok és ez a leghigiénikusabb.
2011. jún. 19. 09:38
 4/41 anonim ***** válasza:
95%
A wc öblítés az teljesen más téma...
2011. jún. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
94%
Mondjuk öreganyáink is egy közös lavórban mosdottak a földmunka után mégsem voltak koszosak...
2011. jún. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
49%

Nem hygiénikus az biztos. Melegágya minden fertőzésnek.

Ha valaki megengedheti magának és mégis így fürdik,az elég nagy hygiéniai hiányosság. Én is undorítónak tartanám. Azért mert képes megtenni.

2011. jún. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
16%

Bocs,de öreganyáimnak fürdőszobája volt és soha nem dolgoztak a földön.

Akik egy lavórban mosdottak bizony nem voltak éppen illatosak.

2011. jún. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
70%

Ölég fura megoldás:-))) Ilyet még nem is hallottam. Olyat már igen, hogy valaki környezetvédelmi okokból nem engedi le a fürdővizet, hanem napközben vödörből azzal öblíti le a vécét. Ez inkább kényelmetlen mint gusztustalan.

A közös fürdővíz viszont tényleg ciki, és higiéniai szempontból sem igazán jó megoldás, még ha makkegészséges is az egész család.

2011. jún. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
90%
Gyerekkoromban mi is így tisztálkodtunk, először mi a tesómmal, majd anyám, és végül apám fürdött meg. És túléltük. Akkor ez, természetes volt számunkra. De menj el egy menő hotelbe egy wellness hétvégére, ott ül a jakuzziban egy csomó idegen egy vízben, ami ráadásul buzog, hántja le a bőrfelszínt és forgatja vissza a medencébe. A víz néha habzik, látni, hogy nem steril, és az emberek élvezik, beszélgetnek benne, stb.
2011. jún. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
86%

Én is ismerek ilyen családot, akik egymás után fürdenek. Először a gyerek, utána anyuka, és utoljára apuka, mert apuka kemény, izzadós munkát végez.

Aki így fürdik, annak egészségére, de tényleg gondoljunk bele, mi kerülhet a vízbe, amibe leáztatja magát az ember. Egy irodában, vagy egyéb tiszta helyen dolgozó ember, aki fizikailag nem erőlteti meg magát, az oké, még belefér, hogy utána más is lefürödjön...ha aznap nem kakilt (bocsánat) és nem is pisilt. Merthogy akármennyire is megtöröljük magunkat, azért marad ott elég bacilus. Vegyük a gyereket, aki még napközben a suliban homokozik, földön hempereg, rohangál egész nap, volt tesi órája is...szóval megizzadt, esetleg nem csak a kezén maradt homok, hanem beszóródott a ruhájába, a hajába. Koszt és bacilusokat szed össze. Szóval el lehet gondolkodni. Ízlések és pofonok dolga, de ha a saját levembe is ázom, utána is le szoktam tusolni magam....egyébként pont ezért nem szeretek fürödni, csak tusolni.

2011. jún. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!