Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Korábban érettségizős ismerőse...

R.László kérdése:

Korábban érettségizős ismerőseim! Valaki nem tud valami jó ötletet, hogy ne féljek tőle annyira? Vagy pár ötlet.

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 02:51
 1/5 napietus ***** válasza:
úgyis hiába mondjuk, hogy ne félj, akkor is félni fogsz, ha viszgadrukkos vagy (tapasztalat). egyébként az jó, főleg annak, aki izgul, hogy ha lehet az első körben menj be, vagy minél hamarabb.
2011. jún. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az valóban jó, ha viszonylag hamarabb bemész, mert minél tovább vársz odakint, annál jobban elrojtosodnak az idegeid.

Érdemes kicsit megválogatni ki után mész be, mert ha egy tutijó tanuló után, akkor kicsit nehezebb teljesíteni, mintha egy közepes vagy gyengébb után következik a te felelted.

A vizsgáztatók ebédidő előtt már fáradtabbak és ingerültebbek egy picit, míg k szünet stb után jóindulatúbbak.

Ha nagyon izgulós vagy, nyugodtan megmondatod, hogy "bocsánat, nagyon izgulok, ne tessék haragudni hogy remeg a hangom - vagy valami hasonlót, az őszinteséget díjazni szokták, és legalább nem hiszik azt, hogy azért tétovázol mert fogalmad sincs a tételről.

Az egész vizsgabizottsághoz beszélj, ne csak kizárólag egy emberhez. Vagy legalább néha tekints rá a többiekre is, néha nekik is címezz egy-egy mondatot. Főleg ne beszélj szemlesütve, padot-kezet bámulva, mennyezetre meredve...

Használj olyan kifejezéseket, hogy "ugyebár", "tudvalevő hogy", "általánosan elfogadott" stb, ezzel mintegy utalsz az ő ismereteikre is, bevonod feleletbe őket egy kicsit.


Hidd el, nem emberevő szörnyek a vizsgáztatók, csak a munkájukat végzik, jó pénzt kapnak érte (pedagógus-viszonylatban) és nem érdekük a buktatás. Általánosságban véve az az alapelv, hogy aki idáig eljutott, az már menjen békével... Ha kicsit is szimpatikussá sikerült tenni magadat, akkor az már fél jegy pluszban felfelé, és ha kétséges a jegy akkor kérdeznek segítő szándékkal stb. Gondolj arra, hogy nem meggyötörni akarnak, hanem eggyel jobb percentilist kihozni az átlagodból.

Ne parázz túlságosan.... de majd legkésőbb a felsőoktatásban kitapasztalod, hogy nem is érdemes :-9


Egy kalappal kívánok, és majd írd meg, hogy hogy sikerült :-)

2011. jún. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 napietus ***** válasza:
az én férjem szakmunkás vizsgán szokott elnök lenni. ő mondta, hogy ha kérdez valamit a gyerektől, azt azért teszi, hogy segítsen, tehát ha valamit kérdeznek, ne blokkolj le, hanem válaszolj arra a kérdésre (akármilyen bagatellnek, vagy oda nem illőnek érzed is), mert valószínű, hogy ezzel akarják jó irányba terelni a feleletedet.
2011. jún. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én szombaton érettségiztem és összesen 4 napot tanultam rá. Mégis tök jól sikerült! Felesleges izgulni. :) Amikor már a 2. tantárgynál fogsz tartani, egyáltalán nem fogsz izgulni előtte pedig ez természetes ;) Még talán lendít is az eredményeiden is.
2011. jún. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Anyummal előző este bedoptunk egy felest, aztán a cigit is kínálta, de azt már nem kértem.

A mostani biosz érettséginél meg küldtek egy sms-t hogy előbb menjek, így mikor lóhalálában odaértem, akkor már szólítottak, is, időm se volt kifújni magam, de 5ös lett a vizsgám:-)

2011. jún. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!