Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi folyik magyarországon...

Mi folyik magyarországon mostanában, mi van ott, és tényleg rosszabb lett a helyzet mint volt?

Figyelt kérdés
4 hónapja nem élek már ott.És 1-2 ismerősöm állitja hogy teljesen "meghalt".Ez igaz?
2011. jún. 21. 15:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
81%

Az a nagy igazság hogy az agyoniskolázott tanult politikusok tönkretették az országot. Alig van munka és pénz, emelkednek az árak mind állat. A legtöbb roma származású ember nem bír magával, kötekednek és bűnöznek (nagyon kevés a normális). A rendőrök sz*rt sem érnek, helyettük megalakult a Szebb Jövőért Polgérőrség, ami viszonylag visszaszorítja itt-ott a romabűnözést...


Kb így áll magyarország ma. És őszintén megmondom hogy tesóm külföldön nagyon jól él, több fizetés és kevesebb árak vannak odakint(persze nem mindenhol). És hát mivel ilyen a lelyzet, nem fog javulni egyhamar. Ezért akarok az iskolai tanulmányaim után külföldre menni, mert már lassan egy kenyeret sem lehet megvenni itthon...


Köszönjük meg mindezt azoknak az okos politikusoknak, akik azért tanultak annyit hogy ilyen szarul vezessenek egy országot...

2011. jún. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
39%

ma 01:49


Látom a szövegértelmezés sokaknak nem megy. Magyar vagyok (nem turbó, csak egy átlagos, aki műveli a földjét) és eszem ágában sincs innen elmenni. A 17:02-es hozzászólásomba arra akartam rávilágítani, hogy a magyaroknak nem kéne gyáván menekülniük, rohanni a pénz után, hanem itt kéne maradniuk. Külföldön mindig is csak idegenek lesznek. Aki nem idevaló (zsidók, cigányok), azok menjenek el innen szépen.

Ha már külföldre költöznék, akkor csak is olyan helyre mennék, ahol magyarok élnek (pl.: Székelyföld). Tőlük tanulhatnék és ott otthon érezhetném magam.

2011. jún. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

23:09,

a média,internet azt ad be amit akar,azért kérdezek itt.A blikk-et szoktam olvasni néha.

01:48,

nem kértem hogy kioktass,és ha értelmeset nem tudsz írni,akkor inkább nem írj.

8:18,

köszi a választ.Kb mikorra tervezed a külföldre meneteled?

11:32,

én örülök hogy te így látod,én eljöttem otthonr´l,és soha nem volt ilyen nyugodt az életem mint most

2011. jún. 25. 13:25
 14/19 anonim ***** válasza:
41%

Nem változott semmi.

Ugyanolyan szar hely mint volt.

2011. jún. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
87%
Nem, nem szar hely. Területi adottságait tekintve jobb nem is lehetne. Igazából ennek is köszönhetjük a sok rosszat (Trianon stb.), mivel jó pár kapzsi "embernek" fáj a foga erre a helyre. Szóval jó hely ez, csak a sok szemetet kéne kiverni innen.
2011. jún. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
93%

Hát, hogy mikorra tervezem?:) Attól függ. Még csak 17 vagyok, de olyan 20-22 évesen akarok elhúzni innen egy jobb világba, ahol nem kell azon törnöm a fejem hogy nem kapok elég fizetést hogy ezt-azt álljam, és még extrákra is jut. Sok ilyen van, aki kiment és bőven jól él, sokmindent megtehet, ismerek párat, egyik Kaliforniában lakik.


Nem fogok csak azért itt maradni mert Magyarnak születtem, hisz nem tehetek róla. Ennyi erővel születhettem volna Angolnak, vagy Svédnek, Franciának, Spanyolnak, Texasinak vagy akármilyen nemzetiségűnek. És ugyan így ti is, akárki születhetett volna máshol, ha így hozza a sors. Akkor is azt mondanátok hogy Magyarország jobb, Magyarországra jönnétek a válságos világba, csak azért mert Magyarország? Nem hinném, sőt...

2011. jún. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Egy hülye agymosott barom aki blikket olvasgat..
2012. ápr. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
20:38 Mit olvassak te nagyon okos?ha van jobb ötleted akkor megoszthatod velem -.-"
2012. ápr. 7. 21:33
 19/19 anonim ***** válasza:

#16/18-nak tökéletesen igaza van,mert hát mára ezt értük el,hogy az nem köt ide ,hogy magyarnak születtem,nos azt hiszem,ma egy magyar külföldön talán inkább lehetne magyar,mint a mai Magyarországon,mert itt ma már "jobban megéri cigánynak-zsidónak-svábnak,vagy akárki másnak lenni,mint magyarnak,mert őnekik szinte már majdhogynem kinyalják a s*ggüket."

De ez a legkisebb gond,itt a legnagyobb gond az a megélhetés egyre nehezedő lehetőségei! A közmunkaprogrammal rejtegetett munkanélküliség is csak tűzoltás,mert a foglalkoztatás valódi gondjait nem oldja meg,csak tüneti kezelés,a fizetések-nyugdíjak nem,vagy csak csekély mértékben igazodnak a növekvő árakhoz-adókhoz,s az esetek többségében még a 100-ezer körüli jövedelmek sem elegendőek a megélhetéshez(az éhenhaláshoz sok,a megéléshez kevés),mert a fizetni valók elviszik a mindenkori jövedelmek több mint felét,s az meg hogy itt az ember mennyire van megbecsülve,arról meg jobb nem is beszélni!

Baracsi Attila

2014. jan. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!