Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem tudnak manapság az...

Miért nem tudnak manapság az emberek írni?

Figyelt kérdés
Miért van az,hogy nem értem a kérdést,mert olyan összefüggéstelenül írnak le az emberek egy mondatot,hogy nem lehet érteni? És miért írnak így pl: el megyek, meg eszem..stb.. ez csak nekem fáj?
2011. jún. 23. 12:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ide süllyedt az oktatás színvonala a sok reformnak köszönhetően!
2011. jún. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak neked okoz fájdalmat, nekem is.

Egyik kedvencem, amikor egy mondatban minden szó nagy kezdőbetű. Vagy a másik, az "ly" teljes elhagyása. ("meik")


Én már fórumozni se szeretek, mert sok ember hozzászólását nem lehet értelmezni.

méguj

mégsetüntel

bisztosab

mondanámármeg

hozákenyire


Például ezek. És ilyenkor azt hozzák fel, hogy siettek.

2011. jún. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Szia! :)

Egy barátom azt mondta, hogy neten nem ad a helyesírása, mert minek? Pedig egyszerűbb lenne, ha használná az írásjeleket, megtudnám különböztetni a kérdő mondatot a kijelentőtől, például. :) Meg úgy egyáltalán: tudnám hol van a mondat vége és hol kezdődik. :)) Amit kimondottan érdekesnek találok az a Többes szám 3. személyének használata Egyes szám 1. személyben. :)) Például: tudnák, akarnák- na ez a T.sz./3. személy. :) És így hangzik/hangzana helyesen /E.sz./1. személy/: tudnék, akarnék. :))

Azt hiszem ezt meg kell szokni. :DD

2011. jún. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Kitty0494 válasza:
Nemcsak az oktatásé, vannak olyan körök ahol ez a "menő". Hát szerintem elég szánalmas.
2011. jún. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

az is benne van szerintem, hogy mindenki a gép előtt ül [én is...], mindenhol ezt látják, és azt hiszik ez így van helyesen. meg keveset olvasnak... mondjuk van olyan ismerősöm, aki sokat olvas, nem gépezik olyan sokat, kitűnő a bizonyítványa, de a helyesírása egyszerűen borzalmas!

amúgy néhány ilyen csodás elírás nekem is szúrja a szemem... egyik kedvencem: leges leg job. Úristen!!...

2011. jún. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

sajnos nem olvasnak se szépirodalmat, se más olyan olvasmányt, amiből talán ragadna rájuk valami.


régóta tartó megfigyeléseim alapján összefüggést vélek felfedezni az intelligencia és a helyesírás között. pl volt egy stréber csaj az osztályban. mindig kitűnő volt, a magyartanár is csak azért adott ötöst nyelvtanból, mert jaj szegény kislány, ne rontsuk el ezzel a bizonyítványát. ennek ellenére a helyesírása olyan gyalázatos volt, hogy ihajcsuhaj :D


igen, a kedvencem a rossz a billentyűzet, vagy a siettem.

akkor vegyél egy másik billentyűzetet, vagy tanulj meg gépelni. ezek annyira ócska kifogások. ha már ilyen retardált, akkor legalább vállalja.

2011. jún. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mert ha egybeírja, áthúzza pirossal:D


A kedvenceim:

meik, mien, muszály, ien, irja, "mindent meg adnák neki",

ujjabb, vok, nemtom...

2011. jún. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Akkor mi mind egyetértünk.
2011. jún. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Küzdjünk ellene,neveljük a népet......:)


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__1..

2011. jún. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez más országban sincs máshogy. Sőt! A legtöbb angolnyelvű szótár nélkül nem is tud írni (mármint hivatalos leveleket, stb). Ezek egyébként nem az oktatás színvonalát tükrözik, hiszen megtanítják azt a gyereket is írni, hanem inkább a buta internetes weboldalak. Valamelyik nap láttam egy hírdetést: "Jöt neked egy üzenet. Nyisad ki mostan az üzenetet" xD
2011. jún. 24. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!