Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Manapság miért viselkednek a...

Manapság miért viselkednek a felnőtt emberek gyerekesen?

Figyelt kérdés

Nem a huszonéves Pán Péterekre gondolok, hanem a negyvenes családos emberekre.


Íme néhány megtörtént sztori:


Tavaly mikor nyaralni voltunk, láttuk ezt a 40 körüli két gyerekes házaspárt.

A lényeg: mikor kinyitott az étterem a svédasztalos vacsorához készülődve, ez a illető, családapa elsőként berohant és a belerágott mindenbe, majd visszadobta, tehát összetúrta a svédasztalt. Szó szerint mint egy csimpánz. Mikor a pincér szólt neki, hogy ezt azért nem kéne, ez az úr üvöltésbe kezdett, hogy őneki ehhez joga van, mert ő a vendég és panaszt fog tenni. Mikor már az odaérkező főpincért is meg akarta verni ez a bunkó, mi vendégek állítottuk le a pasast, hogy ne fajuljon tettlegességig a dolog.


Közlekedés:

Néhány hete két koccanó gépkocsira lettem figyelmes. Egy hölgy belecsúszott az előtte lévő kocsiba. A vétlen autóban (kb.7 millát érő Passat) négytagú család, ahonnan a családfő kiugrott és a neki koccant nőt, minden szó nélkül elkezdte ütni, tépni, rugdalni. Szerencsére sikerült elmenekülnie még kiérkeztek a rendőrök, akik a "példás" családapát bilincsbe verve vitték el.

Egy koccanást csak bunyóval lehet elintézni?


Áruház:

A haverom egy áruházban biztonsági őr. Ő mesélte, hogy egy családfőt megfogtak, (akik 38 ezer forint értékben vásároltak be) amint a példás családapa egy rágógumit tuszkolt a zsebébe. A bekísérést követően elmondta, hogy extrém sportot űzött ebből és az adrenalin miatt volt erre szüksége. Majd egy jót röhögött az egészen. Majd egy 100 valahány forintos rágóért lopás miatt szabálysértési eljárás indult ellene. Biztosan megérte neki.


Mire jó ez? 10-20 éve még nem voltak ilyenek az emberek. Ezt nem lehet a munkanélküliséggel és a stresszel magyarázni. Ez is valami új hülye divat? Milyen ember lesz azokból a gyerekekből, ha ilyen példákat látnak a barom apjuktól? A Pán Péter szindróma már a 40-esek között is terjed?


2011. júl. 23. 14:49
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Az én szüleim is ilyenek, de leginkább apám. Ordibál, parancsolgat, élvezi, NEVET ha bánthat valakit, nem hallgat végig senkit, mindenkit túlbeszél, utána meg dúdolgat..ilyenek..szánalmas. Én arra gondoltam, hogy gyerekkori sérelmek (rossz volt a gyerekkora, neveltetése), esetleg a mostani élete miatt ilyen. És még nekünk mondják gyerekeknek, hogy hülyék vagyunk, meg nőjünk már fel, majd megtanuljuk az élettől, nem értünk még el semmit stb. Mégis úgy gondolom, lehet sok gyerek felnőttebb mint pár felnőtt.
2011. júl. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
72%
Ez nem gyerekes, hanem bunkó. Én se értem. Egyszer 5 percre megálltam egy mélygarázs előtt, mert kb. 200 méteren belül nem volt hely. Siettem ki, és mikor megláttam, hogy várnak ott, már messziről elnézést kértem, meg kb. még tízszer. Öltönyös emberek nekiálltak püfölni a kocsim. Pár fiatal mentett meg.Félelmetes volt.
2011. júl. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
42%
ez nem gyerekes hanem parasztos. kivéve az utolsó az nekem tetszik.
2011. júl. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
79%
Nincs itt semmi szidroma, csak bunkossag. Ugy nezik, onekik mindent lehet. Epp azert, mert mar nem fiatalok, nincsenek kilyukasztva fejuk, arcuk, talan nincs is teli tetkoval, tehat obelole "ki se neznek", de hat oneki ehhez mind joga van. Ez a "peldas' kinezes, megjelenes, sztresszel jar, mert sok anyagilag, de muveltsegben sem nagyon felel meg, de megjatssza az osztalybeli odatartozast. Mikor mar tul sok a szereples, akkor elborul a fejuk. Egyebkent, hid el, ezek otthon is igy viselkednek. verik, uvoltoznek a csaladdal. Nezz korul, mar lathato hogy milyenek az utodok. paraszt, drogos, alki, uvoltozo tinik.
2011. júl. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
85%

Nem gyerekesek, hanem tuskók.

Ez nem Pán Péter szindróma, hanem az, hogy az emberek tényleg kezdenek elbunkósodni.

Modortalanok, bunkók, az alapvető udvariasságot sem adják meg a másiknak, sem a másik autósnak, sem egy pincérnek.

Ez ma Magyarországon a modor, ami lassan általánossá válik.

2011. júl. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

ez szerintem sem gyerekes, hanem agresszív,erőszakos, hedoniszitkus, bűnözés mélységig lecsúszott, immorális dolgok,a lopó meg talán beteg?kleptó.


Egy svédasztalnál figyeltem, nagyon aranyos volt: mindenki mindenfélét vett, púpos tálak, egy 6-7 éves kislány egy db keménytojással eyensúlyozott a helyére:)) máskor is láttam, nem értik a gyerekek, miért kéne most többet enni, mint szokott,vagy,mint kiván:))

2011. júl. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
66%
Az oroszok is ilyenek. Mondanam, mert talan a kozep-europai emberben bennuk van ez a savanyusag, kihaennem, bosszuallas, bekepzeltseg, bunkossag. Nyugaton sokkal nyajasabbak, turelmesebbek, kedvesebbek, segitokeszebbek, modoraltabbak az emberek, de az orosz, szerb ugyanolyan paraszt kint is.
2011. júl. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
71%
Azert zabalnak, utana nem tudnak menni, finganak, bufognek, mert hat ok ezt kifizettek.
2011. júl. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a svédasztalnál való zabálás szánalmas. Annyira mohók hogy az már hihetetlen. Nekem szerencsére csak 1 szer 1 hétig volt "szerencsém" svédasztalhoz, de engem nevettek ki, mert nem ettem meg azt is ami már nem is kellett, csak hogy másnak ne maradjon..
2011. júl. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
26%

Kedves Kérdező, te se vagy egy felnőttes. Látsz 1-2 rossz dolgot, aztán jössz a netre "árulkodni" :-) Az se szép dolog ám!


Amúgy az ilyesmi nem hinném, hogy csak manapság jellemző. Régen is ugyanúgy voltak hülyék, mint ma. Személyiség kérdése.

2011. júl. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!