Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi lesz a lelkünkkel halál után?

Mi lesz a lelkünkkel halál után?

Figyelt kérdés
Ki mit gondol erről?
2009. márc. 24. 22:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
62%

Amint meghal 1 ember. elvész minden.

Nemfog a lélek vándorolni.

17/F

2009. márc. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem újra kezdődik minden. Új testben újjá születsz a régi emlékeid nélkül, hogy új tapasztalatokat gyűjthess. Akkor szűnik meg ez a körforgás, ha elég tapasztalatot szerzel egy élet alatt ahhoz, hogy rájöjj: nincs értelme megismételni az életet.


Én ezt gondolom.

2009. márc. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
78%
Szerintem is halálunk után újra testet öltünk, hiszen azért vagyunk itt, hogy tanuljunk és újra meg újra leszületünk amíg megoldatlan ,,ügyeink" vannak.
2009. márc. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
68%

Én úgy tudom, hogy amint meghal egy ember, a lelke egy éppen akkor foganó kisbaba lelke lesz, úgy, hogy sem emlékek sem tapasztalatok, semmik nem maradnak meg, csak visszaütések az előző emberre, de ezt a kisbaba ahogy felnő nem veszi észre, mert nem ismerte az előző embert. Ezt nevezik reinkarnációnak.

Ez olyan hogy pl az én lelkem visszaüt az előző ember tulajdonságaira pl abban hogy nagyon érzékeny vagyok, de én ezt nem tudhatom, mert nem tudom milyen volt a másik ember.

Tehát a lélek akárcsak a víz, körforgásban van.

2009. márc. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
74%
Még senki sem tudott semmit bizonyítani. :)
2009. márc. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
78%

Ha folyamatos körforgásban van a lélek, mint a víz, akkor mi indokolja a túlnépesedést? Honnan lesz ennyi "forgó" lélek? Ugyanis ha a halál pillanatában távozó lélek egy éppen megfoganó újszülött lelke lesz, akkor az emberiség létszáma állandó kell, hogy legyen, viszont itt egyre többen vagyunk. Akkor vannak "lelketlen" emberek?

Mert a víz körforgása állandó, kb. ugyanannyi víz van "jelen", csak más minőségben (nem IVÓvízre, hanem vízre gondolok itt), van ami pára, van ami jég, van ami cseppfolyós, ami tiszta, ami koszos stb. De az közel állandó. De az emberiség száma egyre nő...

2009. márc. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim válasza:
77%
En nem hiszek a reinkarnacioban mar az elozo eletem ota !
2009. márc. 25. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
57%

Ha harcban esel el, akkor a Valhalla fényes csarnokába kerülsz, ahol mindig van elég sör, jó a társaság, csodaszépek a lányok, és lehet szórakozni azzal, hogy lehenteled a haverokat, akik azonban nem halnak meg többé. :P

Ha nem csatában esel el, akkor Helheim, Hel úrnő otthona vár rád, ami egy sötét, kietlen hely, ott szintén jó a társaság, de nincs pia. Hideg van, és teljesen eseménytelen a halál.

Aztán jön a Ragnarök, mikor a Földet elsöpri a tűz, megnyílnak az alvilág csarnokai, a harcosok pedig az utolsó harcba vonulnak, hogy az istenekkel együtt harcoljanak az áruló Loki és a gonosz teremtmények ellen, végül mindenki meghal, szétoszlik a semmibe, a Világfa elszárad, és a halott világ hamvain új világ sarjad. De ez már nem a mi sztorink. :)

2009. márc. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
82%

01:15-ös: ennek van egy feloldása, nevezetesen az, hogy a lélek sem feltétlenül örök, csak épp tovább "tart", mint egy-egy test élettartama. De amúgy szintén keletkezik és elpusztul az is. Lehet pl., hogy a lelket az agy hozza létre - vagyis hogy az lényegében egyenlő a tudattal, a lényünkkel, ami néha túlélheti a testet, majd ha kellően rátermett/szerencsés, még azelőtt foglalhat magának egy új testet, hogy annak az agya kialakítaná a saját lelkét.


Így tehát egyes szerencsések időnként akár reinkarnálódhatnak is, de közben új lelkek is "születnek", és persze idővel a régiek is elpusztulhatnak.

2009. márc. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
09:29-es: Igen... Éljen az Asatrú! :) Emeljük boroskoponyáinkat Odin tiszteletére! :) Szkól!
2009. márc. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!