Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Czeizel Endrének a fia valóban...

Czeizel Endrének a fia valóban meleg?

Figyelt kérdés
Mert így érthetőbb, hogy miért állítja olyan mereven, hogy a homoszexualitás egyértelműen genetikai "előprogramozottság" és hogy "elkerülhetetlen".
2011. jún. 28. 19:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%
Akkor mostanság nagyon sok előprogramozott egyed van, hiszen már a fél világ meleg!!!De az ő fia valóban az!
2011. jún. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Igen és nem is titkolja.
2011. jún. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Szerinted, ha nem genetikai, akkor mitől van?

Nekem még ez a magyarázat a legvalószínűbb.

Ja és az "Öreg" nem tegnap óta mondja, még gyereke se volt, amikor először publikált.

2011. jún. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Igen, és pont ezért kezdte el kutatni a homoszexualitás genetikáját is.

Én voltam előadásán, amikor erről beszélt, de ő nem mondta azt, hogy elkerülhetetlen. Azt állítja, hogy a genetika miatt meg van az emberben a hajlam rá, kinek jobban, kinek kevésbé. A kérdés az, hogy ezt elnyomja-e élete során ezt a hajlamot, és ezzel kockáztatja, hogy sohasem lehet önmaga, vagy elfogadja.

Mellesleg, ha nem genetika szerinted, akkor mi? Divat? Hóbort?

2011. jún. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Gondolom sok mindentől lehet, de hogy a gének miatt elkerülhetetlen lenne..., - ez azért egy igen szélsőséges vélemény szerintem. Ez akkor olyan lenne, mintha programozott robotok lennénk, akik a program ellen semmit sem tehetnénk. Még az ösztön lényeknek, az állatoknak is nagyobb szabadsága van akkor.


Tévedés ne essék, semmi bajom velük, mint emberek ellen, teljes mértékben elítélem azokat, akik szélsőséges indulattal és viselkedéssel adnak hangot a nemtetszésüknek, de az elő determináltság teóriájától borsódzik a hátam.

Ugye sok genetikus ezt nem így látja, vajon miért. Czeizel Endre munkásságát nagyra becsülöm, hiszen nagy koponya. Ha jól emlékszem a 80-as évek végén volt hosszú TV sorozata (a Mindentudás Egyeteme, csak egy személyben) és valósággal ittam a szavait. Még azok között is népszerű volt, akik nem művelték mélyebben a tudomány területeit, az egyszerű emberek nyelvén szólt hozzánk.


De ezt a véleményét nem osztom.

2011. jún. 28. 20:54
 6/16 A kérdező kommentje:

Most láttam egy rövid riportot vele és az "elkerülhetetlen" szót használta.


A "hajlammal" kibékülnék, de ne akarjuk ezt sem morálisan negatív ellenérvekkel megtámogatni. Vagyis ne attól veszítse már el egy férfi, avagy nő az "énjét", ha a (szerintem nem természetes, negatív) hajlamai ellen dönt!

2011. jún. 28. 21:00
 7/16 anonim ***** válasza:

Pedig igenis vannak olyan dolgok, amik a génjeinkbe van írva. Ilyen az, hogy ki hajlamos a rákra, ki hajlamos a magas vérnyomásra, kinek lesz nagyobb esélye a barna szemre, kinek a 2 méteres magasságra, kinek pedig a homoszexualitásra. És igen, vannak olyan dolgok, amik belénk van programozva. Ilyen az pl. hogy veszély esetén ösztönszerűen (már ez a szó is sokat elmond) menekülünk vagy felvesszük a harcot, vagy hogy a többség utódokat szeretne.

Tehát van olyan, hogy belénk van programozva ez.


Nem az énjét veszíti el, csak a személyiségében mindig lesz valami kétség, valami részleges, valami feszengés. Az érzés, hogy valami nincs rendben önmagával. Ez nem az én elvesztése, csak részleges kifejlődése.

2011. jún. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ahogy a nemi erkölcs gyakorlását sem hagyjuk csupán az ösztöneinkre (bárhol, bárkivel, bármikor), mint állat barátaink, úgy a nemi identitást sem kéne. Vagy ha ez utóbbit csak úgy lazán ráfogjuk a génjeinkre, akkor az előbbi megszegéséért is lehet követelni, hogy "kérem szépen én csak a természetes és korlátozhatatlan ösztöneim szerint cselekedtem, mert rám jött a kangörcs". Ez marhaság.


Szerintem ez jó kifogás és egyfajta lázadás a hagyományosan elfogadott "jó erkölcs" ellen. Ez alatt természetesen nem az ostoba emberi protokollt értem, hanem pl. azt, amit Jézus tanított az erkölcsről.

2011. jún. 28. 22:35
 9/16 anonim ***** válasza:

"Vagy ha ez utóbbit csak úgy lazán ráfogjuk a génjeinkre, akkor az előbbi megszegéséért is lehet követelni, hogy "kérem szépen én csak a természetes és korlátozhatatlan ösztöneim szerint cselekedtem, mert rám jött a kangörcs". Ez marhaság. "

Hát, pedig az ember génjeiben benne van az, hogy a fajfentartásért szexelnie kell. Erre van beállítva a férfi és a női szervezet is. Nem egészséges az, ha valaki teljes önmegtartóztatásban él.


"Szerintem ez jó kifogás és egyfajta lázadás a hagyományosan elfogadott "jó erkölcs" ellen. Ez alatt természetesen nem az ostoba emberi protokollt értem, hanem pl. azt, amit Jézus tanított az erkölcsről."

Ez a te véleményed, de az olyan tudós szaktekintélyek, mint pl. az általad is említett Czeizel, mást mondanak. Főleg az, hogy a jézusi erkölcsökről pl fogalma sem lehet a nem keresztény világban élőknek, így az ellen nem is tudnak lázadni. Meg szerinted tényleg ennyire sok hülye mászkál az utcán, akik nem tudnak máshogy lázadni, minthogy a magyar emberek nagy része megvesse őket, ne találjanak párt magugnak, veszélytessék a munkahelyüket, a nyugodt életüket? És mi van azokkal a helyekkel, ahol már nem keltenek feltünést, így a lázadásnak sincs értelme?

2011. jún. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem ertem kerdezo, hogy mire gondolsz. Nyilvan ha genetikailag valakiben kodolva van, hogy meleg, akkor elkerulhetetlen lesz, hogy vagy homoszexualitasat felvallalva eljen vagy latens homoszexualis legyen. Hogy tudna elkerulni a homoszexualitast, ha nem tud az ellenkezo nem irant vonzalmat erezni? Eroltesse magat? Csapjon be valakit, akivel csaladot alapit, aztan 20 ev mulva hagyja ott a csaladot? Volt mar ilyenre pelda. Lenne ennek ertelme? Mindket esetben ugyanugy homoszexualis, csak egyikben elismerni, a masikban nem. A homoszexualis nem tud ellene tenni, hogy az legyen, ami. Most mit kellene mondania? Csak az igazat mondta Czeizel. Az embernek meg kell probalnia a legjobbat kihozni magabol, hogy boldog legyen akar hetero, akar meleg. Mast nem tud tenni.
2011. jún. 29. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!