Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Czeizel Endrének a fia valóban...

Czeizel Endrének a fia valóban meleg?

Figyelt kérdés
Mert így érthetőbb, hogy miért állítja olyan mereven, hogy a homoszexualitás egyértelműen genetikai "előprogramozottság" és hogy "elkerülhetetlen".
2011. jún. 28. 19:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ahogy a nemi erkölcs gyakorlását sem hagyjuk csupán az ösztöneinkre (bárhol, bárkivel, bármikor), mint állat barátaink, úgy a nemi identitást sem kéne. Vagy ha ez utóbbit csak úgy lazán ráfogjuk a génjeinkre, akkor az előbbi megszegéséért is lehet követelni, hogy "kérem szépen én csak a természetes és korlátozhatatlan ösztöneim szerint cselekedtem, mert rám jött a kangörcs". Ez marhaság.



Te komolyan azt hiszed, hogy csak a szexrol szol a homoszexualitas? Egy hetero kapcsolat sem csak a szexrol szol. Nekem pl. egyik rokonom meleg, 12 eve el egyutt ugyanazzal a parjaval es nagyon boldogok, szeretik egymast. Ez nem annyirol szol, hogy csak ki akarja elegiteni a szexualis vagyait. Az ember tarsas leny es teljesen normalis vagy, hogy szeretne a homoszexualis ember is tarsat, mert ugy tud boldog lenni. Elvenni tole ezt a lehetoseget, a legnagyobb galadsag. Mivel nem vagy meleg, nem tudsz belegondolni, hogy mirol beszelsz. Egy eletet egyedul leelni es kozben sovarogni egy tarsra lenne az egyetlen ut ezeknek az embereknek? Tobb empatia kellene, hogy megertsd, nem ilyen egyszeru...gondolom, hogy te sem szeretnel 60-70 evig egyedul gubbasztani a helyukben.


Azt irod, hogy a genekre fogjak. Gondolod, hogy a homoszexualisok szeretnek melegek lenni? Max. el kell fogadniuk, hogy azok, de ez nem az o valasztasuk. Nekik is sokkal konnyebb lenne, ha heterok lennenek, nem erne oket annyi atrocitas. Nem akarnak melegek lenni, egyszeruen annak szuletnek.

2011. jún. 29. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

"Nem egészséges az, ha valaki teljes önmegtartóztatásban él."


Látod ezt te is elismered. Nem is állítottam, hogy menjen valaki remetének, de bizonyos erkölcsi szabályokat alapvetőnek tartunk, bárhol is éljünk a földön - akár az amazonasi őserdő mélyén élő bennszülött törzsi társadalomról is legyen szó. Az ember régen rossz, ha főleg az ösztöneire hallgat!


És tudod mi az érdekes? Hogy ezen szabályok alapjaiban nincsenek is egymáshoz olyan messze, hiszen mindenhol érvényes aranyszabály az, amit Jézus mondott, hogy "azt tedd másokkal, amit szeretnél, hogy mások is tegyenek veled".

Ez mindenhol érthető, mindenhol pozitív hatású és anélkül is, hogy ismernék szó szerint, alkalmazható.


Az ember képes arra, hogy erős érzelmi kötődést fejlesszen ki magában a saját neme iránt, de ez nem jelenti azt, hogy ez természetes és elfogadható módja a családalapításnak. De az ember sok mindenre képes, sok káros érzelmi folyamatot is képes kiépíteni magában, ha hagyja és nem tesz ellene semmit. Vagy esetleg, ha kóros folyamatok teszik beteggé.

Az ember gyakorlatilag elmében és érzelmi világában mindenre képes, na és? Ez azt jelenti, hogy mindent úgy fogadjunk is el tőle, csak mert "képes rá"???


Ilyen alapon az alkoholistákra, a nikotinfügésben, kábítószerrel élőkre is ugyanezt az okot lehetne aggatni és felmenteni őket minden felelősségük alól. Egy alkoholista vajon miért választja azt a lealacsonyító életet, amikor sokan megvetik, meggyűlölik a mocskos viselkedéséért? Így az sem magyarázat a homokosokra, hogy "még a megvetést is felvállalják érte".


"És mi van azokkal a helyekkel, ahol már nem keltenek feltünést, így a lázadásnak sincs értelme?"


Azt sem mondtam, hogy csak a lázadás az oka. Azt mondtam, hogy szerintem sok oka lehet neki, de semmiképpen nem lehet azt elfogadni, hogy ezt a bennünk felépíthető vágyat természetesnek, elkerülhetetlennek tartsuk és a génekre fogjuk.

2011. jún. 29. 17:13
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

"Az ember képes arra, hogy erős érzelmi kötődést fejlesszen ki magában a saját neme iránt, de ez nem jelenti azt, hogy ez természetes és elfogadható módja a családalapításnak. De az ember sok mindenre képes, sok káros érzelmi folyamatot is képes kiépíteni magában, ha hagyja és nem tesz ellene semmit. Vagy esetleg, ha kóros folyamatok teszik beteggé."


Mar ne haragudj, de hogy lehet az alkoholizmust a homoszexualitashoz hasonlitani? Az, hogy valaki alkoholhoz nyul, egyeni dontese (magyarul o a hibas). Az, hogy amikor ferfikent meglat egy not, nem tud semmit erezni, az nem az o dontese, hanem egy erzes, amit nem tud befolyasolni. Ha elnyomja, vagy egesz eleteben boldogtalanul fog elni egy no mellett vagy x ev utan feladja a az alhetero eletet es elkoltozik a meleg baratjahoz. Nagyokat csusztatsz ezekkel az osszehasonlitasokkal. Mi az, hogy kepes arra, hogy eros erzelmi kotodest fejlesszen ki a sajat neme irant? Nem o fejleszti ki, hanem igy szuletik. Szerinted melyik ember mondja maganak, hogy "en most a sajat nememet akarom szeretni"? Egyik sem. A melegek tobbsege vivodik, mikor rajon serdulokent, hogy meleg. Nem buszkek ra, hanem kifejezetten cikinek erzik a massagukat. Nem akarnak semmilyen erzest kifejleszteni, nincs ra befolyasuk.

2011. jún. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

" Hogy tudna elkerulni a homoszexualitast, ha nem tud az ellenkezo nem irant vonzalmat erezni?"


Ha egy férfi (ahogy mondtam, számtalan oknál fogva) nem tud egyetlen egy nő iránt sem vonzalmat érezni, akkor az szerinted természetes? És akkor az a megoldás, hogy keres a saját nemében magának párt? Ugyan már. Mi a bizonyíték, hogy ezt a "képtelenségét" direktben a gének okozzák és nem a születése utáni külső belső hatások?

Ha valaki nem tud vonzalmat érezni egy nő iránt sem, akkor például valamilyen pszichikai blokk is lehet az oka. Miért fogjuk akkor a génekre?


"egy homoszexuális nem tud ellene tenni"


Honnan tudod, hogy nem tud? Te is az vagy? Tapasztalod, hogy felfordul a gyomrod (kiélezve), ha egy nőre/férfira kell nézned és csak a másik nem jön be? Nagyon sok hetero férfi és nő érzi ugyanezt az ellenkező nemének bizonyos tagjaival kapcsolatban is, ez természetes. Ettől még nem fognak a saját nemükhöz fordulni.


Ja, hogy a meleg egyén esetleg azt állítja, hogy ő "minden nővel" így van? Ezt honnan tudja? Próbálta már? Próbálta már az érzelmi kapcsolatot minden szóba jöhető nővel?!


Nem is állítottam azt sem, hogy nem lehet érzelmi kapcsolat az ilyen, de erről írtam előtte.

2011. jún. 29. 17:35
 15/16 anonim ***** válasza:

" Ugyan már. Mi a bizonyíték, hogy ezt a "képtelenségét" direktben a gének okozzák és nem a születése utáni külső belső hatások?"

Hát nekem egy nagyon jó barátomról derült ki, hogy a leszbikus, és általa megismertem elég sok hasonló embert. Általában megkérdeztem, hogy ők mikor jöttek rá, hogy a saját nemükhöz vonzódnak. Az egyik legérdekesebbet egy lány mondta, hogy neki mindig is a lányok tetszettek, nem is értette már óvodában sem, hogy mi ez a fiú-lány dolog, hisz naná hogy a lányok a szépek, neki ők tetszettek. ÉS kellett még egy-két év egy hatalmas lelki töréshez, amikor is leesett neki, hogy nem mindenki más a különleges, hanem ő az, aki eltér a többiektől. És a családjában sehol nem volt ilyen, nem a tévében látta, egyszerűen ő ilyennek volt bedrótozva.


"Honnan tudod, hogy nem tud? Te is az vagy? Tapasztalod, hogy felfordul a gyomrod (kiélezve), ha egy nőre/férfira kell nézned és csak a másik nem jön be?"

Nem, de mint mondtam, elég sok ismerősöm van. Nem felfordul a gyomra, egyszerűen nem találja őket vonzónak. Ez ennyi. Ha ránézek egy pasira, nem felfordul a gyomrom (csak ha olyan ótvar randa/büdös/stb...), egyszerűen semmit nem látok. Rossz is lenne az uszodában átöltözni, mindenki hányna balra-jobbra :D


"Ja, hogy a meleg egyén esetleg azt állítja, hogy ő "minden nővel" így van? Ezt honnan tudja? Próbálta már? Próbálta már az érzelmi kapcsolatot minden szóba jöhető nővel?!"

Hadd fordítsam meg itt is az érvelésedet. Honnan tudod te, hogy hetero vagy? Próbáltad már pasival? Próbáltad már az érzelmi kapcsolatot minden szóba jöhető pasival? Ha nem, akkor honnan tudod, hogy nem találsz olyat, akibe belezúgsz, és életed végéig magad mellett akarod tudni? Ha erre tudsz megfelelően válaszolni, a saját kérdésedre is meg tudod adni a választ.

2011. jún. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Te kerdezo, hany eves vagy? Nagyon naivnak, tapasztalatlannak tunsz.



"Ha egy férfi (ahogy mondtam, számtalan oknál fogva) nem tud egyetlen egy nő iránt sem vonzalmat érezni, akkor az szerinted természetes?"


Nem, nem az. Egyszeruen homoszexualis es a tarsadalomnak toleralnia kell.


"És akkor az a megoldás, hogy keres a saját nemében magának párt?"


Te nem erted ezt az egeszet, igaz? Nem elkeseredeseben keres maganak azonos nemu part csak azert, mert a nok nem erdeklik, hanem azert, mert emellett a ferfiakhoz vonzodik.


"Mi a bizonyíték, hogy ezt a "képtelenségét" direktben a gének okozzák és nem a születése utáni külső belső hatások?"


Pl. milyen hatas? 100%-ig heterok altal korulvett ember is lehet meleg.


"Ha valaki nem tud vonzalmat érezni egy nő iránt sem, akkor például valamilyen pszichikai blokk is lehet az oka. Miért fogjuk akkor a génekre?"


Nem az a fo jellemzo, hogy nem erdeklik a nok. Nem aszexualitasrol, hanem homoszexualitasrol beszelunk. Tehat a ferfiakhoz vonzodik. Ehhez nem szukseges, hogy a nokben csalodjon, nem tudja egy novel elkepzelni es ezt mar gyerekkoratol erzi az illeto. Te is mar pubertas korodban tudtad, hogy mi izgat, nem? A homoszexualist a sajat neme izgatja mar akkor is. Szerinted errol ki tehet? Egyszeruen genetikailag bele van kodolva. A kornyezet nem lehet a ludas, mert akkor csak a homoszexualis ismerosokkel rendelkezok lennenek melegek, de ez egyaltalan nem igy van. A melegsegnek nem orul a homoszexualis sem. Pl. a rokonom szeretne gyereket, de nem lehet neki, mert meleg. Nyilvan konnyebb lenne neki heterokent, de megeri boldogtalanul leelni egy eletet, hazugsagban?

2011. jún. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!