Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire szimpatizáltok...

Mennyire szimpatizáltok Hannibal Lecterrel?

Figyelt kérdés

Azokhoz szól a kérdés, akik látták a filmeket, vagy olvasták a könyveket.

Sok dologban azonos a véleményem vele és szimpatizálok a karakterrel, az emberevésen kívül. Érdekes összehasonlítani a börtön igazgatóját, aki elvileg a társadalom szemében a "normális" és Lectert, aki a "pszichopata", én abszolút Lecter mellet tenném le a voksom, így könyvön és filmen keresztül még az emberevést is elnézem neki. Nem ez az első olyan regény-film pszichopata akivel szimpatizálok, ti hogy vagytok ezzel?


2011. jún. 30. 19:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek veled!:) Egyszerűen imádom, higgadt, inteligens, természetes, mentes minden allűrtől.
2011. jún. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ha választhatnék 3 embert, akivel időtlenül beszélgethetnék az életről, köztük lenne. :D
2011. jún. 30. 19:33
 3/12 anonim ***** válasza:

Ezt a helyzetet lehet úgy jellemezni: mikor egy szörnyeteg (mert az emberevés az!) az intelligenciájával, mindenkinek a veséjébe látó kifinomult emberismeretével, és (átvitt értelemben) hipnotikus tehetségével képes az egyébként művelt, erős erkölcsi világnézettel rendelkező embereket is megingatni saját értékrendszerében. Az ilyen lecterek képesek annyira lenyűgözni egyes embereket, hogy azok morális világképe kifordul magából, és a jó és rossz fogalmát már nem az erkölcsi meggyőződésük, hanem a "varázsló" intellektuális csodálatából vezetik le. Rengeteg ilyen volt/van a világtörténelemben, ezért tudtak sokakat csodálatra késztetni és megtéveszteni egyes gonosztevők.

A mű azért remek, mert erre problémára akar (ha nem is választ adni, de) rávilágítani. Nekem is van "rosszfiú" kedvencem a jófiúkkal szemben, de Lecter nem tartozik közéjük, legalábbis abban az értelemben nem, hogy még az emberevést is elnézzem neki. Az elméje megvetendően csodálatos.

2011. jún. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én csak egy olyan filmet láttam tőle, amiben segített a nyomozásban. Ott kicsit erőltetettnek tűnt az okos szerepben való feltüntetése, de amúgy bejönnek az ilyen karakterek. Nekem egy animéből van a hasonló kedvencem, de ő nem embereket evett, annál többet tett de mindegy:D

Melyik filmet ajánlanád a róla szólóak közül?

2011. júl. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

21:38

4 könyv íródott róla és 5 film készült, az egyik 2x lett megcsinálva, először még a 80-as években, aztán mikor ismét felkapott lett, leforgatták még egyszer.

Én a 3 filmet amiben Anthony Hopkins játszott és amelyikben a fiatalkorát mutatják be ajánlom, azaz:


-Hannibal ébredése

-A vörös sárkány

-A bárányok hallgatnak

-Hannibal


Ez az időrendbeli sorrend, nem a gyártásbeli. A Hannibal ébredésében mutatják be a gyerekkorát, a középső kettőben tanácsadó a börtönből, az utolsóban a Hannibal-ban, pedig már szabadon kószál, szerintem az a legjobb rész. :D

2011. júl. 2. 21:57
 6/12 anonim ***** válasza:

Köszi, majd megnézem a harmadikat, mostanában úgyis hiába lapozom a filmes oldalakat, egyik sem tetszik, válogatós vagyok.:)

Nem tudom tetszenek e az animék neked, mindenesetre megmutatom az én kedvenc gonoszomat:

http://www.youtube.com/watch?v=oQ4S0vKP0rk&feature=player_de..

2011. júl. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

érdekes, mert valóban egy vonzó, szimpatikus karakter, annak ellenére, hogy brutális, ösztönös gyilkos.

van stílusa, intelligens, titokzatos, szerintem még a humora is jó: ezek eléggé vonzó tulajdonságok.

2011. júl. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
a Bárányok hallgatnakot, és a Hannibalt ajánlanám a filmek közül : )
2011. júl. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

23:37


Egyébként, annak ellenére, hogy a Hannibalban új Clarice van, meglepően jól alakítja igaz?

2011. júl. 2. 23:43
 10/12 anonim ***** válasza:
igen, nagyon szeretem Julianne Moore-t, tetszett, mint Clarice : )
2011. júl. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!