Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Közületek követi valaki a...

Közületek követi valaki a hindu vagy iszlám vallást? Vagy melyikkel szimpatizáltok a kettő közül leginkább, még ha nem is követitek?

Figyelt kérdés
2009. máj. 3. 23:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Budhát is olvastam és követem, amennyire így könyvek által lehetséges, Osho meditációra jártam, olvastam, követem, Krisnatudatuak vallását bizonyos fokig. A hindu bölcsektől tanultam a "Lelki Univerzum" fogalmát, amit a keresztyén "mennyország"-gal próbálok szinkronba hozni. Ismerek budhisatákat, találkoztam, meditáltam (vagyis próbáltam meditálni)velük. Napfelkelte nézés, jóga, ezek mind kedvesek nekem, próbálok ezek szerint élni. Az iszlámot nem ismerem.
2009. máj. 4. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Szia én 26 éves vagyok, majdnem két éve muszlim. A kereszténységet soha nem éreztem magaménak, majd mikor a Sors úgy hozta, hogy lementem egy itteni mecsetbe, rögtön éreztem, hogy hazaértem. Máshogy nem tudom leírni. A vallást szabad akaratomból és meggyőződésből vettem fel, bár már akkor évek óta volt egy muszlim férjem. Igaz, hogy általa kerültem közelebb az Iszlámhoz a megismerés szintjén, de soha nem ejtette ki a száján, hogy legyek muszlim, sőt, azt mondta, ha az akarok lenni, nem segít, intézzem egyedül, nehogy azt mondja rá valaki később, hogy ő akarta, nem is én. El is intéztem egyedül :)

A tapasztalataim azt mutatják, hogy az emberek nem hiszik el, hogy magam akartam, szánakozva néznek rám nyáron a hosszú ujjú ruháimban, de nem érdekelnek.

Megmondom őszintén, hogy én más vallást nem tanulmányozok, csak a miénket, mert így is rengeteg dolgot nem tudok még.

Üdv

2009. máj. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
hogy hoztad össze pont a hinduizmussal az iszlámot?
2009. máj. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat!


05-08 12:32 - nek:

Köszönöm, hogy személyesebb dolgot is vagyis tapasztalatot megosztottál. Sok boldogságot kívánok a továbbiakban is. :)



05-16 15:08-nak:

Én személy szerint a hinduizmust gyakorlom, annak is a vaisnava ágát követve, de ugyanakkor a Síva-imádók "irodalmát" is tanulmányozom.

Illetve van egy levelező barátom, aki török és ő az iszlám vallást gyakorolja. Semmi egyéb ok nincs, nem volt szándékomban párhuzamba állítani, vagy hasonlítgatni a két vallási rendszert konkrétan.

2009. máj. 19. 18:28
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Össze lehet hozni a kettőt.

Mégpedig olyan szinten, hogy egy vallást is alapítottak ennek jegyében.

Ők a szikhek.

Nem szekta, nézzetek utána.

Keverednek benne a muszlim és hindu elemek.

Először Panjab lakói közül kerültek ki, szabadon lehet a tagja férfi vagy nő.

A férfiak turbánt viselnek, sosem vágnak hajat vagy szakállt...röviden ennyi.

2009. jún. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom, Mindegyik vallásnak össze kell találkoznia valahol a gyökereknél. Helyesbben : mindegyik vallás egy ugyanazon gyökérből származik. Engem az érdekel, hol ez a gyöjkér, mikor keletkezett, honnan jött, mi a lényege. A legutóbbi olvasmányom a hindu "Lelki Univerzum" - ról, sokat jelentett. És még a Lélektársak és Ikerlángok Elizabeth Claret Prophettől. Meg a "The Mother Ovum", ami az Univerzum szerkezetét egy tojáshoz (petesejthez) hasonlítja, és az élet lényegét jól összefoglalja. És az ANKH könyve, amiből még csak az "alsótagozatosoknak" járót kaptam meg. És Lobszang Rampa, szóval ilyenek.
2009. jún. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én felvettem az iszlámot...érdekel még a téma?
2010. jún. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Engem érdekel a téma! Muszlim barátom van, én nem vagyok muszlim. Az a kérdésem, hogy ö haram-ot követ-e el azzal, ha velem van? Ez bün?
2010. szept. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!