Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért néznek az emberek...

Miért néznek az emberek szánakozva egy 40-es gyermektelen párra?

Figyelt kérdés
40 évesek elmúltunk,sajnos hosszú évek,küzdelmek ellenére sem született gyermekünk.Eddig tapintatlanul,erőszakosan faggattak bennünket az ismerősök,barátok,szomszédok.Most meg már csak nagyon szánakozva néznek ránk,és sokszor hallottam,ahogy elmennek mellettünk,hogy megjegyzéseket is tesznek,főleg a gyermekesek.Ez Nekem nagyon rosszul esik,nagyon rosszul viselem.Minden barátunknál vannak gyerekek,már nagyok,sőt a legtöbbjüknél,most 40 év körül bevállalták a harmadik babát is.Minket szépen,lassan,évek alatt "leépítettek",már nem hívnak sehová bennünket.Közösségi oldalakon látom a rengeteg közös képet róluk,ők ugyanúgy összejárnak,mint régen..Miért nem hívnak bennünket?Nem volt összeveszés,nincs harag köztünk.Sokszor hallottuk már vissza,hogy sajnálattal beszélnek rólunk,ha szóba jövünk..
2011. jún. 30. 21:57
1 2
 1/14 csokissüti002976 ***** válasza:
64%
keress más barátokat...
2011. jún. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljes lehet az életetek így is. Isten annyi minden célra teremti az embereket, nem pontosan csak arra, hogy gyerekeket neveljenek. Különben is olyan rengetegen vagyunk már a Földön. A szánakozó pillantásokat nem fontos észrevenni, keressétek a hozzátok hasonlók társaságát. Csak az a lényeg, hogy valami egyéb más dologgal foglalkozzatok, amihez kell a jóság, a lélek a segítő szándék. Legyetek művészek, vagy gyógyítók, vagy nagy felefedezők, utazók, ilyesmi. Legyetek önállók, ne csüngjetek másokon, hogy meghívjanak, barátkozzanak veletek, nem ez számít. Saját életetek legyen.
2011. jún. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg ok a sajnalatra meltok meg a szanalmasak, hogy kepesek voltak ezert kikozositeni titeket.

Ne torodjetek veluk. Probaljatok uj baratokat szerezni, akik szamara a gyerek hianya nem hiba egy hazaspar eseteben.

Ne engedd hogy rosszul esenek a megjegyzeseik, a figyelmuk hianya irantatok, ilyen emberek tarsasagaban tenyleg nincs ertelme lenni. Inkabb oruljetek, hogy nem vagytok kozottuk.

Minden jot Nektek!


26L

2011. jún. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
97%
Örökbefogadás?Így neked is megadatna az amire vágytál, és egy kis lurkó életét is jobbá tehetnéd.
2011. jún. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
29%
Az az igazság, hogy az olyan nők,akiknek sajnos valamilyen okból nem jön össze baba egyszerűen mániákusak lesznek és mindent támadásnak vesznek. Érzéketlenségnek és tapintatlanságnak. Sokszor túlreagálják a dolgokat az ember már szólni sem mer, aztán csodálkoznak, hogy elkopnak a barátok.
2011. jún. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én ugyanebben a cipőben járok, mint Te. Szintén 40 vagyok, de hiába minden küzdelmem, a baba nem jött össze. A környezetemben mondjuk nem tapasztaltam rosszindulatot, mert mindenki tudja, hogy örökbe fogunk fogadni egy babát, így inkább kérdezgetik, hogy mi újság, van-e fejlemény. De amig nem mondtam ezt senkinek, voltak ám beszólások, hogy "ideje már igyekezni azzal a gyerekkel, mert ki fogsz futni az időből...!"
2011. jún. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
szerintem ne foglalkozz velük.Nektek ha igy jó,akkor más véleménye ne is foglalkoztasson.Én sok ilyen párt ismerek,de még eszembe nem jutott volna szánalmasan kérdezgetni őket.
2011. jún. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az "erőszakos faggatás" kifejezésből arra következtetek, hogy zárkózott emberek lehettek, nem természetes módon kezeltétek a témát, hanem afféle tabuként. Nem alakult ki a baráti kör és köztetek az a bizalmas légkör, ami kell ahhoz, hogy jól érezzék magukat a társaságotokban. Senki nem szívesen van együtt olyanokkal, akikhez nem tudja, hogyan viszonyuljon, mit mondjon vagy ne mondjon, nehogy megbántsa. Nálunk is van a baráti társaságban egy házaspár, akik tizenöt évet küzdöttek, hogy gyerekük lehessen, most negyvennégy évesek, és másfél éves kisfiuk van. Soha fel sem merült, hogy faggatózni kellene, maguktól mesélték mindig, hol tartanak a "gyerekprojekttel", őszintén drukkoltunk nekik mindannyian, hogy sikerüljön. Bizalom nélkül nem működik semmilyen emberi kapcsolat.
2011. jún. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az ilyen embereket sosem értettem.

Én sosem nézném le azokat , akiknek nem sikerült a gyerek vagy nem akart egyáltalán gyereket. De lehet én vagyok rosszul programozva,:-).

De egyet mondok: ne foglalkozz velük, keress más társaságot. Jobb is, ilyen emberekkel én sem szívesen barátkoznék!:-) Szörnyű, hogy milyen emberek vannak.

Én azért egyszer odaállnék az egyik olyan ember felé, aki suttyomban a hátatok mögött beszél, hogy még is mi a bajod velem, miért nem hívtok sehova, miért szakadt meg a kapcsolat, miért néztek le stb..:-) Még ha nem is felel, akkor is jó lenne legalább egy kicsit is zavarba hozni, úgy ahogy ők teszik ezt veletek. ;-)

De ne aggódjatok, nem vagytok kevesebbek egy embernél sem. Ti is értékesek vagytok, még akkor is ha nem sikerült a baba amit nagyon sajnálok, de még ne adjátok fel a reményt! Mindig van Remény!

Üdv.

2011. jún. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szégyelljék magukat azok a "barátok". Főleg, ha tudják, hogy mennyit küzdöttetek egy gyerekért. Nem mindenkinek adatik meg, hogy gyereke szülessen, erről faggatózni, emiatt megjegyzéseket tenni nagyon tapintatlan dolog, senkinek semmi köze hozzá!

Esetleg örökbefogadás nem jöhet szóba? Van olyan ismerősöm, akik hasonló cipőben jártak, végül lemondtak a saját gyerekről, adoptáltak, és kevesebb, mint 1 év múlva megszületett a "saját" gyerekük is, aztán lett még egy.

Olyan párról is hallottam, akik 4 gyereket fogadtak örökbe, és nagyon boldogok. Nem rábeszélni akarlak, ne érts félre, csak lehet, érdemes lenne ezen is gondolkozni.

A barátokról pedig jobb, ha semmit nem mondok, szerintem nem voltak igazi barátok, érdemes lenne mások társaságát keresnetek.

2011. jún. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!