Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az hogy vonz az...

Miért van az hogy vonz az ölés, élet kioltása?

Figyelt kérdés
minden nap nézek baleseti képeket, kivégzési videókat, rendőrségi fotókat büntettekről és nagyon foglalkoztat hogy milyen érzés lehet egy életet kioltani.
2011. júl. 3. 00:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ajanlom ezt a konyvet, a destruktivitas vágyának lélektanával foglalkozik, meg is fejti az okot, imadom a konyvet, zsenialis:

Arno Gruen: A normalitás tébolya.

Egyebkent még Eric Fromm könyvei kozott talalhatsz leginkabb témávbavágót. Ez az Altalad emlitett jelensega szeretet ellenpontja, ezért a szeretettel (és szabadsággal) foglalkozó konyvekben lelhetsz választ a kérdésedre.

2011. júl. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Pszichológus? Legalábbis ő jobban meg tudja mondani az okot.
2011. júl. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Barnabas30 ***** válasza:
Szia! Nem vagy ezzel egyedül...A miértet egyszerűen nem tudom megmondani. Én úgy képzelem, hogy talán egy kicsit istennek érezheti magát az ember, amikor arról dönthet, hogy elvesz-e egy életet. Nálad lehet ilyesmi? Esetleg magára a halálra vagy kíváncsi? Arra a bizonyos pillanatra, amikor eltávozik a lélek? Én úgy fogom levezetni a feszültséget, hogy kiírtom magamból, egy könyv formájában. :)
2011. júl. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Barnabas30 ***** válasza:
82%
Esetleg kiválthatja frusztráció, kisebbrendűségi érzések, amit olyan jó lenne valahogy ellensúlyozni. Mármint magamról gondolom ezt. :) De hátha nálad is van ilyen probléma.
2011. júl. 3. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én az ajanlott konyvek tartalmanak ismeretében azt mondom, hogy jol gondolod.:) Csak igy tovabb, ezen az uton!:)
2011. júl. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Barnabas30 ***** válasza:
Helyreigazítás. Freudi elírás történt. Kiírom magamból helyett azt írtam véletlenül, hogy kiírtom! :)))
2011. júl. 3. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Tokeletes freudi eliras! :))
2011. júl. 3. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%
Csak ne engem írts ki! Ez beteges gondolkodás!
2011. júl. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
Ha először magadon próbálod ki, egyszerre három legyet üthetsz egy csapásra: megtapasztalhatod milyen egy élet kioltása, az egészet átélheted az áldozat szemszögéből is, és ami a legfontosabb, az emberiséget megmentheted magadtól.
2011. júl. 3. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Azért, mert befolyásolva vagy. Sokan. Az, hogy ennyi dolog megtalálható a neten és korlátlanul elérhető a jó és a rossz, (értsd képletesen) nem igaqzán hasznos. Az érzést a hiánya váltja ki valaminek. Esetleg félsz a haláltól, nem ismered és előre fele menekülsz úgy, hogy igyekszel szembenézni vele. Az ember alapvető természete az élet és a harmónia. Ezt neveléssel, behatásokkal már az elején tönkrevágja a társadalom, mely ma ismét a halál felmagasztalója.

Ha szeretsz valakit, tartozol egy összetartozó közösséghez ez nem érdekel, mert minden normális élőlény a földön egyfajta szimbiózisban él egymással. Az ölés szükségszerűségből és nem élvezetből történik.

Hogy mi van a halál után, azt bizonyossággal nem tudhatjuk, csak hihetjük.

Arra szoktram gondolni, hogy amikor mélyen alszom, nem emlékszem a tudatos énemre, hogy lennék. Ha levágnák a fejemet, nem lenne, ami felfogná a létezésemet, megszűnnék egységként létezni.

Két dolgot feltételezek. Vagy szivatásból írtad ki a kérdést vagy, ami jobb, nyíltan szembenézel a kérdéssel. Ha teheted beszéld meg valaki hozzáértővel ezt, mielőtt késő lenne. Én sok hozzátartozómat láttam halála után és durva dolgokat is. Ez a valóság keményebbik oldala. Nem kérek belőle, bár tudom, hogy van, a pusztulás is része a létezésünknek.

Inkább vágd el egy csirke nyakát és megtudod milyen érzés kioltani egy életet......

2011. júl. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!