Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért olyan nehézkes a hivatal...

Miért olyan nehézkes a hivatali ügyintézés? És miért van az hogy az ügyfélszolgálatosok téves infókat adnak? Tisztelet a kivételnek!

Figyelt kérdés
Olyan kiakasztó hogy az időnkkel, energiánkkal és elsősorban az idegeinkkel szórakoznak. Miért kell százszor bemenni a hivatalba hogy egy valamit el tudjon intézni az ember? Mikor már harmadszorra megyek be ügyet intézni, a harmadik ügyfeles is egy újabb papírt kér. Miért nem lehet elsőre tájékoztatni, hogy mik kellenek? Felháborító
2009. márc. 28. 12:19
 1/1 anonim ***** válasza:
Én hivatalban dolgozom, ügyfelekkel, és sokszor köszönték már meg, h' végre mindenre kiterjedően tájékoztattam őket. Sajnos én is azt tapasztalom, h' a legtöbb kollégám szabadulni akar az ügyféltől, csak azokra a kérdésekre válaszol, amit konkrétan kérdeznek. Pedig a mi feladatunk az, h' kiderítsük, h' egészen pontosan mit szeretne elintézni, és az elejétől a végéig elmondani a folyamatot: hogy melyik papír mihez kell, időrendben hogy zajlik stb. Ha más hivatalt is fel kell keresni, akkor azt is elmondom, h' ott mit kell elintézni és melyik osztályon. Az ügyféltől nem kell elvárni, h' a saját kárán és idejéből szenvedje végig az egészet. A befektetett energia pedig nemcsak az ügyfélnek térül meg, hanem az ügyintézőnek is. Én mindig nagyon örülök, amikor más ügyekben is felhívnak azzal, h' "a múltkor is annyit segített". Ezért jó csinálni. Sajnos ez a hozzáállás csak olyan helyeken van meg, ahol a vezető nem űri a nem odavaló embereket. Remélem, egyszer megfordulnak az arányok, mert így mindig meg kell küzdeni az előítéletekkel is, amit jogosnak is érzek ezek miatt.
2009. máj. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!