Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez a "tisztelet" normális?

Ez a "tisztelet" normális?

Figyelt kérdés

Lány létemre én nagyon nagyon tisztelem azokat az embereket akik régen éltek meg azokat akik Magyarországért haltak meg. Főleg a katonákat. Néha már kicsit betegesnek érzem ezt a tiszteletet. A neten is sokszor keresek régi katonás képeket, videókat (bár ezekből újat is) háborús naplókat, apukám leszerelőzászlója lóg a falamon (az nem volt régen de az is érdekel kb 20 éves a zászló), rajzórán amikor nem mondják meg, hogy mit rajzoljak akkor katonát/katonákat rajzolok, a fogalmazásomat is néha katonáról vagy háborúról írom, itthon is amikor unatkozom akkor néha azt rajzolok. Esténként mindig gondolok azokra a hősökre és közben könnyes lesz a szemem, néha gyújtok 1-2 gyertyát az ő tiszteletükre. És én ezek alatt leírhatatlan dolgokat érzek. Egyszerűen kiabálni, sírni tudnék a dühtől vagy éppen a boldogságtól. Nekem a dédnagyapáim harcoltak a II. Világháborúban, az egyik túlélte a másik pedig eltűnt. Talán dédnagyapáimat tisztelem a legjobban. Amelyik túlélte, azt még ismertem is. Majd ha nagyobb leszek akkor próbálok olyan körökben mozogni ahol található katona, ugyanis én azt szeretném ha az én férjem is katona lenne. Vállalnék MINDENT ami ezzel jár.

Lenne itt mégvalami de azt majd máskor egy másik kérdésben.

Ez normális?


2011. szept. 20. 15:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Téged ez érdekel, ennyi.
2011. szept. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Normális. Én leginkább azért tisztelem őket, mert volt egy céljuk, amiért mindent megtettek, sokszor még erőn felül is.
2011. szept. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Ágh Ferenc ***** válasza:
100%
Hát nehogy elmenj valami orvoshoz ezzel, mert még "kigyógyít"!!! Örülj, hogy van valamilyen elkötelezettséged az amúgy általában sivár, gondolatok nélkül élő kortársaidhoz képest! Inkább próbálj meg előnyt kovácsolni ebből! Kutass az emlékek között és eközben oly sok egyéb kaland is vár még rád, hogy rájössz, nem is olyan egysíkú ez az érdeklődés! Szerintem sokra viheted, az ősök tisztelete erősen kiveszőben van kis hazánkban!
2011. szept. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

te tökre normális vagy


nem úgy mint a többi tinip.csa akiknek a sminken és a szexen jár az eszük...


13l

2011. szept. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Hány éves vagy? Nem gondolkodsz ezen a pályán, vagy valamilyen ezzel kapcsolatoson? Amúgy szerintem van akit a kocsik, van akit a kutyák, macskák, liziméterek, téglák, épületek, festmények stb. érdekel. Téged ez. Van még egy pár ismerősöm akiket ez érdekel. (csak ők hungaristák is:))
2011. szept. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hoppá, nekem is van egy pár Nagymagyarországos cuccom :D


13/l az olyantól én nagyon messze állok.

2011. szept. 20. 15:54
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit túlzásnak érzem a rajongásod ,de a te dolgod,ha ez neked boldogság akkor csináld,nem ártasz vele senkinek.Azért azt ne feledd hogy van élet ezen kivül is,tehát ne ragadj le ennyire mélyen benne.
2011. szept. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Menj el te is katonának. Nincs abban semmi rossz.
2011. szept. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem normális,de nem tudom hogy állsz a magyar történelemmel.Az lenne a legjobb,ha mindezek mellett nagyon jól tudnád a magyar történelmet,akkor igazán becsülendő lenne a tudásod,érdeklődéset:)
2011. szept. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hát az az igazság, hogy a törit utálom. Legalábbis amit suliba tanítanak azt igen, mivel nagy hazugság az egész. Néha olvasgatok én dolgokat amik érdekelnek és talán van is bennük igazság, de a könyvet nem igazán...csak azért mert muszáj.

Amúgy szerintem én nem lennék jó katonának.

2011. szept. 20. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!